11
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
23 липня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/705/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним рішення та зобовязання вжити заходів щодо усунення порушень законодавства України,-
ВСТАНОВИВ:
20 липня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить:
- визнати незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо неналежного здійснення контролю за додержанням субєктом нормотворення Новоайдарським районним управлінням юстиції законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів;
- визнати незаконним рішення Міністерства юстиції України щодо визнання наказу Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області від 11 квітня 2007 року № 01-01-05/19 «Про затвердження положення про відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» актом ненормативного характеру, який не підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів, оскільки затверджений ним положення: 1) не є актом, зведені норми права, якого визначають організацію діяльності органу виконавчої влади і їх посадових осіб; 2) не зачіпає прав громадян і інших осіб та не є обовязковим для них до виконання, оскільки не надають цьому органу право втручання у приватну власність, а саме: доступу до майна, визначення сум грошових зобовязань, застосування штрафних санкцій;
- на підставі п.15 положення про державну реєстрацію НПА визнати наказ Новоайдарського районного управління юстиції від 11 квітня 2007 року № 01-01-05/19 «Про затвердження положення про відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» таким, що не набрав чинності і не тягне за собою правових наслідків;
- зобовязати Міністерство юстиції України вжити заходів, передбачених п.п. 10 ст.3 положення про Міністерство юстиції України, щодо усунення порушень законодавства України, а саме: на проведення державної реєстрації наказу Новоайдарського районного управління юстиції від 11.04.2007 № 01-01-05/19.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позовну заяву слід повернути позивачу, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України)адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом
Суддею встановлено, що відповідач Міністерство юстиції України, зареєстроване за адресою: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622.
Застосування ч.2 та ч.3 ст.19 КАС України неможливе, оскільки позивачем оскаржується бездіяльність Міністерства юстиції України щодо неналежного здійснення контролю за додержанням субєктом нормотворення Новоайдарським районним управлінням юстиції законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів та визнання незаконним рішення Міністерства юстиції України щодо визнання наказу Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області від 11 квітня 2007 року № 01-01-05/19 «Про затвердження положення про відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» актом ненормативного характеру, який не підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів, оскільки затверджений ним положення: 1) не є актом, зведені норми права, якого визначають організацію діяльності органу виконавчої влади і їх посадових осіб; 2) не зачіпає прав громадян і інших осіб та не є обовязковим для них до виконання, оскільки не надають цьому органу право втручання у приватну власність, а саме: доступу до майна, визначення сум грошових зобовязань, застосування штрафних санкцій, які в свою чергу не мають індивідуального характеру.
Позовні вимоги про визнання наказу Новоайдарського районного управління юстиції від 11 квітня 2007 року № 01-01-05/19 «Про затвердження положення про відділ державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції Луганської області» таким, що не набрав чинності і не тягне за собою правових наслідків на підставі п.15 положення про державну реєстрацію НПА та зобовязання Міністерства юстиції України вжити заходів, передбачених п.п. 10 ст.3 положення про Міністерство юстиції України, щодо усунення порушень законодавства України, а саме: на проведення державної реєстрації наказу Новоайдарського районного управління юстиції від 11.04.2007 № 01-01-05/19 є похідними вимогами від зазначених вище позовних вимог, оскільки також повязанні з діями Міністерства юстиції України щодо державної реєстрації НПА, які в свою чергу не мають індивідуального характеру, а тому застосування ч.2 та ч.3 ст.19 КАС України у даному випадку також неможливе.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, суддею встановлено, що позивач звернувся з даною позовною заявою до неналежного адміністративного суду, з порушенням вимог ч.1 ст.19 КАС України, якою визначено територіальну підсудність адміністративних справ за місцезнаходженням відповідача, а тому позовну заяву слід повернути позивачу.
Враховуючи положення ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, що визначає правила територіальної підсудності адміністративних справ, суддя вважає за необхідне розяснити позивачу, що він має право звернутися з даним адміністративним позовом за місцезнаходженням відповідача, а саме до окружного адміністративного суду міста Києва.
Пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України Про судовий збір встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн., який підлягає поверненню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 17, 18, 108, 165, 185, 186 КАС України, ст. 7 Закону України Про судовий збір, суддя-
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльності, визнання незаконним рішення та зобовязання вжити заходів щодо усунення порушень законодавства України.
Повернути ОСОБА_1 (місце проживання: 93500, смт. Новоайдар, Новоайдарського району, Луганської області, провулок Леніна,9) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 73,08 грн. (сімдесят три гривні 08 копійок), сплачений за квитанцією № 0.0.408514280.1 від 13 липня 2015 року у Новоайдарському відділенні Луганської філії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_2