ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" липня 2015 р.Справа № 809/2852/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного
позову Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Карпати"
до Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції
про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року,-
В С Т А Н О В И В:
21.07.2015 року Державне підприємство "Виробниче об'єднання "Карпати" звернулося до суду зі скаргою нв дії Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції, в якій просило суд визнати дій головного державного виклонавця ОСОБА_1 неправомірними та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі та дотримання позивачем вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
За приписами частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Слід зазначити, що окремі рішення, прийняті субєктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Таким чином, вимога про визнання недійсним та скасування рішення субєкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача є майновою.
Натомість вимога про визнання дій субєкта владних повноважень неправомірними є вимогою немайнового характеру.
Згідно з частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частинами 2 і 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; не майнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.
Позивач при зверненні до адміністративного суду із позовними вимогами про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року, жодного документу про сплату судового збору за подання позовної заяви або документів на підтвердження звільнення від його сплати, суду не подав. Про відсутність вказаного в додатку до позовної заяви доказу сплати державного мита, кацелярією суду складено акт № 66(809/2852/15) від 21.07.2015 року, копія якого додається.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
На офіційному веб-порталі "Судова влада України" в розділі "Реквізити для сплати судового збору" для сплати судового збору до Івано-Франківського окружного адміністративного суду визначені відповідні платіжні реквізити його перерахування.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім цього, суд також звертає увагу заявника - Державного підприємства "Виробниче обєднання "Карпати" про те, що згідно вимог статтей 104, 181 Кодексу адміністративного судочинства України позов до адміністративного суду про оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби предявляється виключно у формі позовної заяви. В даному випадку, позивачем в порушення вказаних норм подано скаргу, що також є недоліком і підлягає усуненню.
Також суд вказує на те, що подану скаргу підписано в.о. генерального директора ОСОБА_2, однак в порушення вимог частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України не подано документу, що підтверджує його повноваження як представника позивача по закону.
Відповідно до вимог частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву (скаргу) Державного підприємства "Виробниче об'єднання "Карпати" до Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 30.06.2015 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 20 серпня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3