справа № 619/1998/13-п провадження 3/619/700/13
ПОСТАНОВА
іменем України
29 квітня 2013 року суддя Дергачівського районного суду Харківської області Нечипоренко І.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТОВ Дергачівське заводоуправління, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.1 ст.163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
05 березня 2013 року головним державним податковим ревізором-інспектором Дергачівської МДПІ був складений протокол про адміністративне правопорушення серії АА№091236 у відношенні ОСОБА_1, згідно якого встановлено в порушення п.185.1 ст. 185, п.188.1 ст. 188, п.198.2, п.п.198.3, п.п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України ТОВ Дергачівське заводоуправління завищено податковий кредит в сумі 36303, в т.ч. по взаємовідносинах з ПП Крембітпостач за період вересень 2011 у сумі 33993грн., з ФО-П ОСОБА_2 за період лютий 2012 року в сумі 2310грн.. За результатами перевірки донараховано податку на додану вартість в сумі 36303грн., що встановлено актом перевірки від 05.03.2012 року за № 203/22-204/05520655.
Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч.2 ст. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частиною 2 статті 254 КУпАП передбачено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
При підготовці до розгляду справи, суддею встановлено, що в адміністративному матеріалі відсутні відомості, необхідні для вирішення справи, а саме: в протоколі відсутні підписи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її пояснення, відсутні дані про вручення під розписку ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративне правопорушення. Згідно протоколу акт складено 05 березня 2012 року, а надана фотокопія акту не містить дати його складення через неякісне її виготовлення.
До того, ж у протоколі зазначено, що відповідальність за дане правопорушення передбачена ч.1 ст. 163-4 КУпАП, тоді як відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку передбачена ст. 163-1 КУпАП.
Крім того, згідно п.56.1 ст. 56 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.56.15 ст. 56 ПК України, скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Згідно п.56.3 ст. 56 ПК України, скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
З наданих матеріалів не вбачається, що акт перевірки №203/23-204/05520655 направлявся та отриманий ОСОБА_1
Таким чином, суддя дійшов до висновку про повернення адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_1 для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 278, 283 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути Дергачівській МДПІ ДПС Харківської області для належного оформлення адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-41 КУпАП, складений без додержання вимог ст. 278 КУпАП.
Суддя І.М. Нечипоренко