ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2015 року справа № 823/1765/15
09 год. 45 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
при секретарі судового засідання - Педані О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за поданням державної податкової інспекції у Черкаському районі головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Роміра - Меблі» про стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу,
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась державна податкова інспекція у Черкаському районі головного управління ДФС у Черкаській області (далі - заявник) з поданням в якому просить стягнути кошти з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю «Роміра - Меблі» (далі - відповідач) на суму податкового боргу 2843 грн 76 коп.
В обґрунтування подання заявник зазначив, що відповідач зареєстрований як субєкт господарювання та перебуває на обліку в контролюючих органах, проте всупереч вимогам чинного законодавства України, не виконує самостійно узгоджені податкові зобовязання, внаслідок чого за ним обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 2843 грн 76 коп.
Представник заявника в судове засідання не прибув, надавши Черкаському окружному адміністративному суду 22.07.2015 клопотання, в якому просив розгляд справи провести без його участі, додатково зазначивши, що подання підтримує в повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не прибув, свого представника не направив, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов не надходили.
Відповідно до частини 8 статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV (далі - КАС України) неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З письмових доказів у справі суд встановив, що товариство з обмеженою відповідальністю «Роміра - Меблі» зареєстроване як юридична особа 02.02.2006, ідентифікаційний код 34076203, з 02.02.2006 взяте на облік як платник податків до контролюючого органу, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 22.06.2015.
Отже, відповідач, зважаючи на вищевказане та вимоги частини 8 статті 19, частин 1, 2 статті 55, частини 1 статті 58 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі ГК України), визнається субєктом господарювання та зобовязаний вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Відповідно до статті 67 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/-96-ВР кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (надалі за текстом - ПК України).
Положеннями п.п. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 статті ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1статті 49 ПК України).
Пунктом 54.1. статті 54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. (п. 56.11 ст. 56 ПК України).
Пунктом 57.1 статті 57 визначено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідач подав до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість № НОМЕР_1, згідно якого самостійно визначив суму податку в розмірі 2664 грн 00 коп. та суму штрафу у звязку із виправленням помилки у розмірі 80 грн 00 коп.
Оскільки, у встановлений ПК України строк узгоджене грошове зобовязання відповідачем сплачено не було, то відповідно до статті 129 ПК України відповідачу нарахована пеня у сумі 99 грн 85 коп.
Відповідно до пунктів 59.1., 59.3, 59.4, 59.5 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 58.3 статті 58 ПК України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
У звязку з несплатою узгодженої суми грошового зобовязання позивач прийняв та надіслав відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від 20.05.2015 № 371 - 25, проте вказана вимога повернулася до позивача з відміткою почтового відділення про неможливість вручення поштового відправлення.
В установленому законом порядку відповідач вимогу не оскаржив і до часу судового розгляду справи узгоджені зобовязання не сплатив, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку станом на 17.07.2015.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.3. статті 95 стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В матеріалах справи наявна довідка позивача згідно якої відповідач в банківських установах має відкриті розрахункові рахунки.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Згідно пункту 4 частини 2 статті 256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в постанові звернути до негайного виконання постанову прийняту у справах, визначених статтею 1833 цього Кодексу.
Судові витрати з відповідача не стягуються, оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 86, 94, 1833, 158 - 163, 254 - 256 КАС України, суд,
постановив:
Подання державної податкової інспекції у Черкаському районі головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Роміра - Меблі» про стягнення коштів з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу 2843 грн 76 коп. задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю «Роміра - Меблі» (19604, Черкаська область, Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Берегова - Промислова, 12, ідентифікаційний код 34076203) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Черкаському районі головного управління ДФС у Черкаській області (18003, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Вячеслава Чорновола, 157, ідентифікаційний код 39494893) кошти на суму податкового боргу 2843 (дві тисячі вісімсот сорок три) грн 76 коп.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Рідзель