П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
Справа № 2-а-685/10/1970
31 березня 2010 р.м.Тернопіль
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Подлісної І.М.
при секретарі Калиняк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до комунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест"про стягнення штрафу
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 міськрайонний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до адміністративного суду з адміністративним позовом до коммунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест" про стягнення штрафу за порушення законодавства України про зайнятість населення при вивільненні працівників в сумі 62 937 гривень 31 копійку, посилаючись на те, що при проведенні перевірки відповідача було встановлено порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення», а саме при вивільненні працівників не було подано інформації про це до ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості, що потягнуло за собою накладення щтрафу на відповідача, який ними у запропонований позивачем 30 денний строк не було сплачено.
В суді представник позивача ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості позовні вимоги підтримала, просила їх задоволити, стягнути з комунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест» 62 937 гривень 31 копійку штрафу за порушення законодавства України про зайнятість населення при вивільненні працівників.
Представник відповідача коммунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест", позовні вимоги не визнав, протии їх задоволення заперечив та пояснив, що на час вивільнення працівників працював інший керівник з вини якого і було допущено вказане порушення, крім того підприємство є коммунальною власністю і у нього відсутні кошти для сплати штрафу.
Суд, заслухавши пояснгення сторін, проаналізувавши та дослідивши матеріали справи вважає, що вказаний позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", вiд 01.03.1991 № 803-XII, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих
пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ОСОБА_1 обласного центру зайнятості 28 грудня 2009 р. проведено перевірку додержання вимог п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" та складено акт, яким зафіксовано, що комунальним підприємством ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест" при вивільненні з роботи працівників не подало ОСОБА_1 міському центру зайнятості інформації про фактичне вивільнення працівників, чим порушило вимоги п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення". За даними акту пеервірки відповідача запропоновано у 30 денний строк внести штраф в сумі 62 937 гривень 31 копійок на розрахунковий рахунок ОСОБА_1 міського центру зайнятості..
Оскільки відповідач добровільно суму штрафу не сплатив, вона підлягає стягненню в судовому порядку.
При цьому суд не враховує твердження представника відповідача коммунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест" про те, що на момент звільнення з роботи 15.06.2009 р. ОСОБА_2, 15.06.2009 р. ОСОБА_3 та 06.06.2009 р. ОСОБА_4 підприємство не працювало взагалі, а його керівником був ОСОБА_5, якого 14 липня 2009 р. було увільнено від виконання обовязків директора, оскільки це не звільняло відповідача від обовязку повідомити органи державної служби зайнятості про вивільнення працівників.
Таким чином в суді встановлено, що позивач ОСОБА_1 міськрайонний центр зайнятості, приймаючи рішення про застосування до відповідача штрафу за порушення вимог Закону України «Про зайнятість населення», дів в межах своїх повноважень і прийняв правильне рішення про стягнення з комунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест" штрафу в передбаченому чинним законодавством розмірі в сумі 62 937,31 грн., який відповідачі добровільно не сплатили, а тому його слід стягнути в примусовому порядку
керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України,
Законом України "Про зайнятість населення", вiд 01.03.1991
№ 803-XII. суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задоволити. Стягнути з комунального підприємства ОСОБА_1 обласної ради "Тернопількомунінвест" (ідентифікаційний код 32865587, 46021, м. Тернопіль, вул.. Грушевського 8) на користь ОСОБА_1 міськрайонного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ( р/р 37177305900002, код платежу 50040500, код за ЄДРПОУ 14029303 у ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012) - 62 937 (шістдесят дві тисячі дев'ятсот тридцять сім) гривень 31 копійку штрафу за порушення законодавства України про зайнятість населення при вивільненні працівників.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяПодлісна І.М.