КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2015 року (13:21 год.) м. Київ№810/1697/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Луценко К.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м.Білій Церкві Київської області до Публічного акціонерного товариства "Техмашремонт" про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат па виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
за участю представників сторін:
позивача ОСОБА_1, довіреність №8/01 від 05.01.2015
відповідача ОСОБА_2, виписка з протоколу №2 від 22.04.2013
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві Київської області (далі позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Техмашремонт» (далі відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах згідно Списку №1 в загальному розмірі 20466,07 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Публічне акціонерне товариство «Техмашремонт» має перед позивачем заборгованість зі сплати відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за березень 2015 року у розмірі 20466,07 грн.
Територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача суми вказаної заборгованості.
Відповідач позов визнав в частині відшкодування пільгової пенсії гр. ОСОБА_3 у розмірі 541,73 грн. У задоволенні решти позовних вимог заперечує, в обґрунтування заперечень зазначає, що відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється тим підприємством, на якому ці особи здобули відповідний стаж, працюючи на роботах з особливо шкідливими умовами праці.
Проте, особи, включені позивачем до розрахунку фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1, набули відповідний стаж, працюючи на робочих місцях в цехах вулканізації та підготовчих шинних заводів № 1 та № 2 заводу азбесто-технічних виробів, заводу гумово-технічних виробів Білоцерківського виробничого комбінату шин та гумово-технічних виробів. Водночас, ПАТ «Техмашремонт» не є правонаступником цих заводів та цехів.
Таким чином, відповідач стверджує, що ПАТ «Техмашремонт» не має та ніколи не мало робочих місць із шкідливими умовами праці, на яких працювали особи, що включені позивачем у розрахунок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що призначених цим особам за списком № 1, тому у підприємства відсутній обовязок відшкодовувати такі витрати Пенсійного фонду.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі та просив суд його задовольнити.
Представник відповідача просив відмовити в позову в частині стягнення з відповідача фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 19924,34 грн.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство «Техмашремонт» зареєстроване виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області 10 червня 1993 року як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №759321 (т.1, а.с. 7, зворотній бік).
Як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ПАТ «Техмашремонт» перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві Київської області.
Судом встановлено, що позивачем було сформовано та направлено відповідачу розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) з березня 2015 року (т.1, а.с. 5-6), до яких включені витрати на виплату і доставку пільгових пенсій громадянам:
ОСОБА_4 1788,26 грн.;
ОСОБА_5 66,82 грн.;
ОСОБА_6 1891,35 грн.;
ОСОБА_7 1548,50 грн.;
ОСОБА_8 1587,69 грн.;
ОСОБА_9 1778,02 грн.;
ОСОБА_10 732,28 грн.;
ОСОБА_3 541,73 грн.;
ОСОБА_11 1376,16 грн.;
ОСОБА_12 2164,98 грн.;
ОСОБА_13 170,18 грн.;
ОСОБА_14 1017,78 грн.;
ОСОБА_15 1063,98 грн.;
ОСОБА_16 1098,38 грн.;
ОСОБА_17 1499,48 грн.;
ОСОБА_18 2140,48 грн.
Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за березень 2015 року по вказаним пенсіонерам на загальну суму у розмірі 20466,07 грн. відповідачем не відшкодовані, в зв'язку з чим позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між позивачем та відповідачем, суд виходив з наступних міркувань.
Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі Закон №1058-IV) передбачено, що покриття витрат на виплату і доставку пенсій, що призначені особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).
З абзацу 4 частини 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV слідує, що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Тобто, пенсійне законодавство України встановлює обов'язок щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємствами та організаціями, які мають у своїх виробничих підрозділах робочі місця із шкідливими умовами праці.
Так, коло осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, визначено статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII.
Відповідно до підпункту «а» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, при досягненні певного віку та стажу роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, а саме: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.
Пунктом 10 Порядку застосування Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за №1451/11731, встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637 (далі Порядок №637).
Відповідно до пункту 1.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Згідно з пунктом 2.14 даної Інструкції, у графі 3 розділу «Відомості про роботу» як заголовок пишеться повне найменування підприємства. Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу. У графі 3 пишеться: Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво із зазначенням їх конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій".
Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Натомість відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням УПФУ у Таращанському районі Київської області, оформленим протоколом від 22.11.2013 № 1003, гр. ОСОБА_18 з 10.08.2012 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.1, а.с. 179). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_18 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 14 років, 1 місяць та 15 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» -14 років 1 місяць та 15 днів.
Рішенням УПФУ у Білоцерківському районі, оформленим протоколом від 25.01.2006 № 649, гр. ОСОБА_14 з 26.09.2005 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.1, а.с. 191). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_14 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 17 років 9 місяців та 19 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» -12 років 1 місяць та 24 дні.
Рішенням УПФУ у Білоцерківському районі, оформленим протоколом від 17.12.2007 № 4163, гр. ОСОБА_16 з 02.10.2007 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.1, а.с. 201). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_16 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 16 років 8 місяців та 26 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» -13 років 9 місяців та 16 днів.
Рішенням УПФУ у Білоцерківському районі, оформленим протоколом від 21.12.2006 № 4210, гр. ОСОБА_15 з 03.10.2006 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 4). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_15А на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 9 років 5 місяців та 4 дні, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 8 років 10 місяців та 20 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 06.03.2007 № 29, гр. ОСОБА_17 з 19.01.2007 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 16). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_17 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 10 років 11 місяців, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 10 років 11 місяців.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 15.04.2011 № 265, гр. ОСОБА_12 з 24.01.2011 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 28). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_12 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 8 років 11 місяців та 15 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 8 років 11 місяців та 15 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 10.10.2007 № 275, гр. ОСОБА_19 з 23.07.2007 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 41). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_8 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 13 років 1 місяць та 20 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 13 років 1 місяць та 20 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 04.01.2007 № 14728, гр. ОСОБА_6 з 05.12.2006 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 47). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_6 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 17 років 11 місяців та 16 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 17 років 11 місяців та 16 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 25.10.2005 № 14234, гр. ОСОБА_4 з 29.08.2005 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 54). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_4 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 21 рік 3 місяці та 17 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 8 років 5 місяців та 11 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 23.12.2005 № 10290, гр. ОСОБА_7 з 24.07.2005 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 71). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_7 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 14 років 1 місяць та 15 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 14 років 1 місяць та 15 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 21.07.2014 № 20140, гр. ОСОБА_13 з 15.02.2010 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 77). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_13 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 13 років 3 місяці та 16 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 1 рік 7 місяців та 1 день.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 05.01.2007 № 14622, гр. ОСОБА_5 з 15.02.2010 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 85). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_5 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 11 років 4 місяці та 15 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 1 рік 9 місяців та 11 днів.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 25.05.2009 № 14239, гр. ОСОБА_11 з 19.04.2009 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 96, на звороті). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_11 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 13 років 2 місяці та 4 дні, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 9 років 2 місяці та 4 дні.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 24.11.2008 № 902, гр. ОСОБА_10 з 17.09.2008 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 107, на звороті). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_10 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 12 років 3 місяці та 9 днів, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 7 років 3 місяці та 24 дні.
Рішенням УПФУ у м. Білій Церкві Київської області, оформленим протоколом від 24.10.2008 № 14574, гр. ОСОБА_9 з 11.07.2008 призначена і виплачується пенсія відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України №1788-ХІІ за Списком № 1 (т.2, а.с. 110). Згідно розрахунку стажу, стаж роботи ОСОБА_9 на роботах, що дають право на пенсію на пільгових умовах за Списком №1 становить 12 років 8 місяців та 21 день, у тому числі на ВАТ «Техмашремонт» - 11 років 1 місяць та 16 днів.
З наявних у матеріалах справи копій трудових книжок ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 та довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній судом встановлено, що до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії за списком №1, набутого в ПАТ «Техмашремонт», позивачем віднесено період роботи вказаних осіб у підготовчому, складальному цехах та цехах вулканізації шинного обладнання шинного заводу №1 Центрального ремонтного виробництва Білоцерківського виробничого обєднання «Білоцерківшина», а також в цеху автоформованих деталей заводу азбестово-технічних виробів, заводу гумово-технічних виробів Централізованого ремонтного виробництва Білоцерківського виробничого обєднання шин та гумово-азбестових виробів, яке в подальшому перейменоване в Білоцерківське виробниче обєднання «Білоцерківшина».
Таким чином, суд зазначає, що включені позивачем до розрахунку фактичних витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за березень 2015 року особи працювали в Централізованому ремонтному виробництві Білоцерківського виробничого обєднання шин та гумово-азбестових виробів.
Судом встановлено, що Централізоване ремонтне виробництво створене з 1 липня 1975 року на базі ремонтного виробництва механічного заводу, як самостійний виробничий господарський підрозділ, за наказом генерального директора Білоцерківського виробничого обєднання шин та ГАВ від 21.05.1975 №322 (т.1, а.с. 98-100).
До складу Централізованого ремонтного виробництва увійшло 4 цеха: механоскладальний, цех капітальних ремонтів технологічного обладнання, електроремонтний цех, ремонтно-будівельний цех (пункт 3 наказу №322 від 21.05.1975).
Наказом ОСОБА_20 №313 від 31.12.1986 Білоцерківське виробниче обєднання шин та ГАВ перейменоване в Білоцерківське виробниче обєднання «Білоцерківшина».
Натомість правонаступником Білоцерківського виробничого обєднання «Білоцерківшина» є ВАТ «Росава», що підтверджується витягом зі Статуту ВАТ «Росава», зареєстрованим відділом державної реєстрації виконавчого комітету Білоцерківської міської Ради народних депутатів Київської області за №117 від 19.07.1999 (т.1, а.с. 94-95).
У свою чергу, ПАТ «Техмашремонт» створене за наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області від 04.06.1993 № 1-АТ шляхом перетворення із Білоцерківського орендного ремонтного підприємства (ідентифікаційний код 05495590) (т.1, а.с. 155) та зареєстроване згідно рішення Виконкому Білоцерківської міської ради від 10.06.1993 №1-3-149.
Статутом Публічного акціонерного товариства «Техмашремонт» передбачено, що останнє є правонаступником прав та обовязків Білоцерківського орендного ремонтного підприємства, яке створене та зареєстроване згідно рішення Виконкому Білоцерківської міської ради від 27.11.1990 №401 (т.1, а.с. 89).
При цьому, у пункті 2.2 статуту ПАТ «Техмашремонт» вказано, що Білоцерківське орендне ремонтне підприємство не є правонаступником жодної юридичної особи (т.1, а.с. 89, на звороті).
Зазначені обставини підтверджуються наявними у матеріалах справи документами, а саме: копією статуту Білоцерківського орендного ремонтного підприємства, рішенням № 401 виконкому Білоцерківської міської ради «Про державну реєстрацію малих підприємств та орендного ремонтного підприємства», а також довідкою відділу державної реєстрації Білоцерківської міської ради № 1194/ю/04-11 від 04.11.2010, зі змісту яких вбачається, що Білоцерківське орендне ремонтне підприємство не є правонаступником прав та обов'язків будь-якої юридичної особи.
Суд наголошує, що Централізоване ремонтне виробництво, в цехах якого працювали особи, включені позивачем до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з березня 2015 року, не мало статусу юридичної особи, а було лише структурним підрозділом Білоцерківського виробничого обєднання шин і ГАВ, яке перейменоване в Білоцерківське виробниче обєднання «Білоцерківшина», правонаступником якого є ВАТ «Росава». Водночас, статутними документами, копії яких наявні у матеріалах справи, вбачається відсутність правонаступництва між ПАТ «Техмашремонт» та Білоцерківським виробничим об'єднанням «Білоцерківшина».
Процедура відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена в Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженій постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі Інструкція №21-1).
Відповідно до приписів пункту 6.4 Інструкції №21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства відповідно до вимог пункту 6.8 Інструкції №21-1 щомісяця до 25-го числа повинні вносити до Пенсійного фонду України зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
При цьому, пунктом 6.3. Інструкції №21-1 передбачено, що у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.
Суд зазначає, що ПАТ «Техмашремонт» не є правонаступником цехів, на робочих місцях яких особи здобули пільговий стаж.
Суд також враховує, що обставина відносно того, що позивач не є правонаступником Білоцерківського виробничого об'єднання шин і гумо-азбестових виробів досліджувалась в постанові Київського окружного адміністративного суду від 28.02.2014 в адміністративній справі № 810/655/14-а, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.06.2014.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що у відповідача відсутній обов'язок щодо відшкодування пільгових пенсій щодо осіб ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, які внесені позивачем до списку фактичних витрат з березня 2015 року.
Доводи позивача стосовно того, що позивач, видаючи довідки про підтвердження пільгового характеру роботи осіб, вказаних в розрахунку, визнав факт роботи зазначених осіб на його підприємстві або на підприємстві, правонаступником якого є ПАТ «Техмашремонт», суд відхиляє, оскільки такі твердження не узгоджуються з вимогами матеріального права, позаяк пенсійне законодавство не пов'язує обов'язок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з фактом надання уточнюючих довідок.
Такий обовязок покладається виключно на підприємства або їх правонаступників, які мають робочі місця зі шкідливими та важкими умовами праці, що дають право на отримання пенсії на пільгових умовах.
Щодо фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах ОСОБА_3 на суму 541,73 грн., суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитись від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Цією ж статтею встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково.
Судом встановлено, що часткове визнання представником відповідача адміністративного позову не суперечить закону та не порушує права, свободи або інтереси інших осіб, а тому приймається судом.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність між сторонами спору щодо стягнення з відповідача суми заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по громадянину ОСОБА_3 в сумі 541,73 грн., який працював термістом на печах у ВАТ «Техмашремонт» з 01.10.2001 року.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, коли судом здійснюється розгляд справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, у яких обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Позивач як субєкт владних повноважень належних і достатніх доказів в підтвердження наявності підстав для стягнення з відповідача фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 19924,34 грн.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Судом 24 червня 2015 року проголошені вступна та резолютивна частина постанови. Повний текст судового рішення виготовлено 29 червня 2015 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Техмашремонт» (ідентифікаційний код 05495590, місцезнаходження: 09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Леваневського, буд. 87-А) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Київської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за березень 2015 року у розмірі 541,73 грн. (пятсот сорок одну гривню 73 коп.).
3. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кушнова А.О.