Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
26.08.2009 р. № 2а - 3132/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомМиколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, під. 2,Миколаїв,54001 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Елеватор "Прометей",, вул, Дніпровська, 1 (вул. Пушкінська, 8),Миколаїв,54024 проСтягнення адміністративно-господарськх санкцій та пені,
за участю представників:
від позивача: Скопенко В.М. довіреність № 06-931/1487 від 20.07.2009 р.
від відповідача: не з’явився
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Елеватор "Прометей" адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 5704 грн. 48 коп. за нестворене у 2006р. робоче місця для інвалідів.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, але належним йому правом відповідно до ст. 49, 51 КАС України не скористався, у судове засідання не з’явився, вимоги ухвали суду від 02.07.09р. не виконав, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що наданих матеріалів достатньо для розгляду справи, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає розгляду справи та вирішенню спору по суті.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 1 місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.
Статтею 20 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2006р. складала 4318,75 грн..
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом у 2006 році, відповідач до 16.04.2007 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 4318,75 грн.
Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об’єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.
У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Отже, загальна сума штрафу складає 5704 грн. 48 коп., з яких:
- адміністративно господарські санкції в сумі 4318 грн. 75 коп.;
- пені в сумі 1385 грн. 73 коп..
Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 –163, КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Елеватор "Прометей" (код ЄДРПОУ 32719937) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ЄДРПОУ 23626096) адміністративно-господарські санкцій та пеню розмірі 5704 грн. 48 коп. (п’ять тисяч сімсот чотири гривні 48 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.
Суддя О. А. Зіньковський