ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2015 р. Справа № 804/6453/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддя Власенка Д.О.,
при секретарі судового засіданняПасічнику Т.В.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідачаОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Дніпродорсервіс» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Дніпропетровського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, в якій позивач просить стягнути з Комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродорсервіс» про стягнення пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 44612,15 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарських санкцій передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", у звязку з чим до відповідачу нарахована пеня.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити в задоволенні адміністративного позову з огляду на те, що позивач навмисно затягував процес стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій, за порушення терміну сплати яких нараховано пеню.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
За наслідками примусового стягнення з відповідача на підставі постанови Господарського суду Дніпропетровської області від 14.08.2007 року у справі №А11/383-07 12.12.2014 року стягнуто адміністративно-господарські санкції за порушення нормативу для працевлаштування інвалідів в розмірі 31901,54 грн.
У звязку з цим позивачем нараховано підприємству відповідача пеню згідно Розрахунку пені на суму заборгованості в розмірі 44612,15 грн. за 2797 днів прострочення.
Надаючи правову оцінку правомірності стягнення пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.
Правовідносини сторін щодо працевлаштування інвалідів регулюються нормами Конституції України, Господарського Кодексу України, Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 №875 -XII з відповідними змінами і доповненнями, Постанови КМУ від 31.01.07 №70 «Про реалізацію ст.ст.19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 №875 -XII», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70.
Так, згідно ст. 20 Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007 року № 223 затверджено Порядок нарахування пені та її сплати, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.05.2007 року за № 552/13819.
Зазначений Порядок встановлює механізм нарахування пені підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, які використовують найману працю, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, передбачених Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» .
Відповідно до п. 2.2. Порядку, пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.
Пунктом 3.4. Порядку встановлено, що нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу).
Згідно пункту 3.6. Порядку, нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.
Також, суд вважає за необхідне зазначити, що саме з моменту погашення суми адміністративно-господарських санкцій (тобто з 12.12.2014 року) у позивача виникло право на нарахування пені за порушення термінів сплати таких санкцій.
Таким чином, оскільки, відповідачем було порушено терміни сплати адміністративно-господарських санкцій, позивачем правомірно нарахована пеня в розмірі 44612,15 грн. Судом встановлено, що сума пені в добровільному порядку підприємством відповідача не сплачена та підлягає стягненню з відповідача в примусовому порядку.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Дніпродорсервіс» Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Дніпродорсервіс» Дніпропетровської міської ради (ЄДРПОУ 32835620) на користь держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 44612,15 грн. (сорок чотири тисячі шістсот дванадцять грн. 15 коп.)
Судові витрати по справі не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 21 липня 2015 року
Суддя ОСОБА_3