Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.08.2009 р. № 2а - 2295/09/1470
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А., при секретарі судового засідання Мотельчук А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001,
до селянського (фермерського) господарства «Алекс», с. Богданівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56400,
за участю представників від позивача: Скопенко В.М.
відповідач у судове засідання не з’явився.
про стягнення адміністративно господарських санкцій у розмірі 3444 грн. 45 коп. та пені у розмірі 59 грн. 34 коп.
ВСТАНОВИВ:
Миколаївським обласним відділення Фонду соціального захисту інвалідів пред’явлено позов про стягнення з приватного підприємства «Агро-Альянс»адміністративно господарських санкцій у розмірі 3444 грн. 45 коп. та пені у розмірі 59 грн. 34 коп.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Ухвала суду від 04.06.2009 р. про відкриття провадження у справі та призначення судового засідання на 01.07.2009 р., повістка про виклик від 01.07.2009 р. відповідачу була надіслані за юридичною адресою (с. Богданівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56400), відповідачу було запропоновано за три дні до судового засідання надати суду письмові заперечення проти позову та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання двічі не з’явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, заперечення на позов не надав. У зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проаналізувавши матеріали справи, пояснення представника позивача суд приходить до наступних виводів.
Позивач звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною вимогою про стягнення з відповідача 3444 грн. 45 коп. адміністративно господарських санкцій за незайняті робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2008 рік та пені у розмірі 59 грн. 34 коп.
На підставі ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Положення про реалізацію статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. №70, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця, у даному випадку –1 місце і ввести їх в дію шляхом працевлаштування на нього інваліда.
Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу.
Виконанням нормативу робочих місць, вважається працевлаштування фізичною особою, яка використовує найману працю інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.
За даними наданого відповідачем "Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік" (форма 10-П1) на підприємстві не працювали штатні працівники, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, кількість штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»повинна складати 1 особа (а. с. 7).
Відповідач встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів не виконав.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві у 2008 році складала 6888 грн. 89 коп., тому розмір адміністративно-господарських санкцій складає 3444 грн. 45 коп.
Штрафні санкції, згідно Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2001 р. N 1767, сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.
Відповідачем адміністративно-господарські санкції у розмірі 3444 грн. 45 коп. у встановлені строки добровільно не сплачені.
У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Сума пені, яку необхідно сплатити відповідачу складає 59 грн. 34 коп., яка підтверджується розрахунком суми пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з селянського (фермерського) господарства «Алекс»(с. Богданівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56400, код ЄДРПОУ 31913414) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001,) отримувач Державний бюджет Центрального району, банк отримувач ГУДКУ у Миколаївські області, р/р 31218230700006, МФО 826013, КОД ЄДРПОУ 23626096) адміністративно господарські санкції у розмірі 3444 грн. 45 коп. (три тисячі чотириста сорок чотири гривні сорок п’ять копійок) та пені у розмірі 59 грн. 34 коп. (п’ятдесят дев’ять гривень тридцять чотири копійки)
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються через Миколаївський окружний адміністративний суд.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя І. А. Устинов