Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2009 р. справа № 6986/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Ломиног А.М.
представника позивача: Сивоконь М.О.
відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Макіївської об’єднаної державної податкової
до Відкритого акціонерного товариства «Скіф»
про стягнення податкового боргу
В С Т А Н О В И В:
Макіївська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Скіф» про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позову вказав, що ВАТ «Скіф» зареєстровано виконавчим комітетом Макіївської міської ради, відповідно до виписки № 183881 від 04.05.1994р. включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та присвоєно код ЄДРПОУ № 14310253.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Станом на 30.03.2009 року за відповідачем існує податковий борг зі сплати податку на додану вартість у сумі 64975,00 грн.
Податковий борг утворився у зв’язку із несплатою самостійно узгоджених податкових зобов’язань з податку на додану вартість по податковим деклараціям.
В порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платником податків по теперішній час не сплачено суму узгодженого податкового зобов’язання з ПДВ.
Ухвалою Господарського суду Донецької області по справі № 18/137Б від 24.07.2001р. порушена справа про банкрутство ВАТ «Скіф».
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 24.12.2001р. по справі 18/137Б відкрита процедура санації ВАТ «Скіф».
На підставі норм ст.. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника визнання його банкрутом», № 2343 від 14.05.1992р. встановлено, що вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Тому просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 64975,00 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, свою позицію мотивував аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був повідомлений про час та місце розгляду справи належним чином. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
Відкрите акціонерне товариство «Скіф» є юридичною особою та зареєстровано виконавчим комітетом Макіївської міської ради 04.05.1994 року за № 1273107 0001004059.
Відповідач знаходиться на податковому обліку в Червоногвардійському відділенні Макіївської ОДПІ та є платником податків та зборів передбачених ЗУ «Про систему оподаткування ».
За ВАТ «Скіф» існує податковий борг з податку на додану вартість в сумі 64975,00 грн.
Податковий борг утворився у зв’язку із несплатою самостійно узгодженого податкових зобов’язань по податковим деклараціям з ПДВ:
- декларація № 11382 від 19.08.2006р. в сумі 1403,00 грн.;
- декларація № 12259 від 14.09.2006р. в сумі 28390,00 грн.;
- декларація № 17049 від 17.11.2006р. в сумі 13093,00 грн.;
- декларація № 19778 від 19.12.2007р. в сумі 5241,00 грн.;
- Декларація № 16848 від 19.02.2008р. в сумі 16848,00 грн.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно – правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.
Відповідно до ст.2 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обов’язкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації. У випадку визначення суми податкового зобов’язання податковим органом платник податків зобов’язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.5.1 ст.5 вказаного Закону податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків ту податковій декларації , вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобов’язання платника податків , нараховане контролюючим органом , вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкових зобов’язань , не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника.
В порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платником податків по теперішній час не сплачено суму узгодженого податкового зобов’язання з ПДВ.
Відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 9 Закону України “ Про систему оподаткування ” платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.
У судовому засіданні встановлено, що ухвалою Господарського суду Донецької області від 24.12.2001р. по справі 18/137Б відкрита процедура санації ВАТ «Скіф».
Відповідно до ст.. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника визнання його банкрутом», № 2343 від 14.05.1992р. встановлено, що вимоги за зобов’язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
Представником позивача у судовому засіданні був наданий акт звірки податкового боргу ВАТ «Скіф» з терміном виникнення менш ніж 1095 днів станом на 22.06.2009р., який підписаний сторонами, у якому зазначена заборгованість по податку на додану вартість відповідача складає 64975,00 грн.
Статтею 15 Закону України № 2181-ІІІ, передбачено, що податковий борг, який виник у зв’язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов’язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 днів від дня узгодження податкового зобов’язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання його боргу безнадійним.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів.
Відповідно до ст. 10 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ” одними з функцій ДПІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) (п.1 ст. 10 Закону); забезпечення правильності обчислення і своєчасності надходження податків і інших платежів (п. 2 ст. 10 Закону); подача позовів до підприємств, установ, організацій і громадян і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхнього майна (п.11 ст. 10 Закону). Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості підлягають задоволенню в повному обсязі. Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі ст.ст. 67,121 Конституції України, ст.ст. 2, 50 Бюджетного кодексу України, ЗУ «Про прокуратуру», ст.ст.2, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, ст.ст..5, 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”,керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства «Скіф» про стягнення податкового боргу, задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Скіф» (86123, Донецька область, м. Макіївка, вул. Тайожна, ЄДРПОУ 14310253) на користь Державного бюджету України (рахунок № 31113029700069, код платежу 14010100, в банку ГУДКУ в Донецькій області МФО 834016 ЄДРПОУ 34686736) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 64975,00 грн.
Постанова постановлена у нарадчий кімнаті та проголошений її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 08 липня 2009 року у присутності представника позивача.
Повний текст постанови складений 13 липня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кірієнко В.О.