Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2009 р. справа № 2а-5343/09/0570
час прийняття постанови: 10.15 година
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Могильницького М.С.
при секретарі Асмановій Е.Е.
за участю прокурора Вартанової О.М.
представника позивача не з’явився
відповідача не з’явився
розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України, структурний підрозділ – Територіальне Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємства «Авто-Бус-Сервіс» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 7 140 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України, структурний підрозділ – Територіальне Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємства «Авто-Бус-Сервіс» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 7 140 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на той факт, що Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі інспекція) при проведенні перевірок ПП «Авто-Бус-Сервіс», встановлено порушення ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами перевірок були прийняті постанови про застосування фінансових санкцій на загальну суму 7 140 грн. Просить стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 7 140 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні обґрунтуванню позовної заяви, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився; про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи наведене та з урахуванням приписів ст. 128 КАС України суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою «Камертон».
Суд, заслухавши пояснення прокурора, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, встановив наступне.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень.
Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція), що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом. Ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачають можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.
5 липня 2006 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складено протокол № 002441 про порушення з боку відповідача при експлуатації транспортного засобу ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами розгляду протоколу, начальником інспекції 11 липня 2006 року винесено постанову № 099321 про застосування до ПП «Авто-Бус-Сервіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
11 серпня 2006 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складено протокол № 003063 про порушення з боку відповідача при експлуатації транспортного засобу ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами розгляду протоколу, начальником інспекції 15 серпня 2006 року винесено постанову № 099633 про застосування до ПП «Авто-Бус-Сервіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
11 вересня 2006 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складено протокол № 003043 про порушення з боку відповідача при експлуатації транспортного засобу ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами розгляду протоколу, начальником інспекції 12 вересня 2006 року винесено постанову № 099792 про застосування до ПП «Авто-Бус-Сервіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
15 січня 2007 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складено акт № 003134 про порушення з боку відповідача при експлуатації транспортного засобу ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами розгляду акту, начальником інспекції 13 березня 2007 року винесено постанову № 017993 про застосування до ПП «Авто-Бус-Сервіс» фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
15 березня 2007 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області складено акт № 000529 про порушення з боку відповідача при експлуатації транспортного засобу ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами розгляду акту, начальником інспекції 27 березня 2007 року винесено постанову № 018077 про застосування до ПП «Авто-Бус-Сервіс» фінансових санкцій у сумі 340 грн.
Таким чином, за період з 11 липня 2006 року по 27 березня 2007 року інспекцією до відповідача були застосовані фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт на загальну суму 7140.00 грн.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів та державний контроль за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів, що передбачено п. 5 Положення.
Згідно з п. 8 Положення Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
Стаття 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідач штраф у розмірі 7140.00 грн. до Державного бюджету України до теперішнього часу не сплатив, тому суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8 - 11, 17, 94, 158 – 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв’язку України, структурний підрозділ – Територіальне Управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємства «Авто-Бус-Сервіс» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 7 140 грн. – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства «Авто-Бус-Сервіс» (83100, м. Донецьк, вул. Пристанційна, 46; ідентифікаційний код 33838554; р/р 26008037095600, МФО 351005, АКІВ «Укрсиббанк») на користь Державного бюджету фінансові санкції у сумі 7 140 (сім тисяч сто сорок) гривень.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 18 травня 2009 року в присутності прокурора. Постанова виготовлена в повному обсязі 23 травня 2009 року.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Могильницький М.С.