Постанова № 47240007, 13.07.2015, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
13.07.2015
Номер справи
279/9229/15-а
Номер документу
47240007
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 279/9229/15-а

Провадження № 2-а/279/10435/15

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"13" липня 2015 р. Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючої судді Лешко С.М.

з участю секретаря Подвисоцької Т.В.

розглянувши справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирській області до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконними рішення державного виконавця

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся у суд з даним позовом, в якому зазначив, що 18.06.2015 року отримав постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області про накладення арешту на кошти боржника від 15.06.2015р. при примусовому виконанні виконавчого листа № 2а/279/235/014, виданого 15.04.2012р. Коростенським міськрайонним судом про здійснення нарахування та виплати управлінням Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирської області на користь ОСОБА_1 невиплачених коштів, передбачених ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Вважає, що дана постанова винесена із порушенням норм матеріального та процесуального права, оскільки рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів і примусове виконання зазначеного виконавчого листа в подальшому може призвести до порушення майнових прав, свобод та інтересів держави в особі органу Пенсійного фонду України.

Позивач просить скасувати постанову про арешт коштів боржника від 15.06.2015 року.

В судове засідання сторони не зявились, просили справу розглядати у їх відсутності, що є підставою проводити розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 26.03.2014 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 винесено постанову про арешт коштів боржника № 41462342.

Відповідно до ч.1 та 2 ст.71 КАС України кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Пунктом 1 Положення «Про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України №384/2011 від 06.04.2011 року визначено, що Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України.

Згідно змісту ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження», рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до ч.1, 2 ст.3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження», із заявою про виконання рішення суду. Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 8 ч.1 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.

Відповідно до п.3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або боржників, який було затверджено постановою Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року, рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів з боржників у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Отже, на Пенсійний фонд України, як на центральний орган виконавчої влади, розповсюджується дія Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Крім того, на виконання вказаного судового рішення УПФУ здійснено нарахування відповідних коштів, виплата яких є неможливою у звязку з відсутністю відповідного бюджетного фінансування, про що було повідомлено органи ДВС.

За таких обставин суд визнає, що невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин.

До того ж, накладення арешту на рахунки позивача у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів, а лише унеможливить своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюється за рахунок коштів ПФУ та інших джерел, визначених законодавством.

В звязку з вищенаведеним, суд вважає, що дії відповідача щодо накладення арешту на кошти боржника від 15.06.2015р. при примусовому виконанні виконавчого листа № 2а/279/235/14, який виданий 15.04.2015р. Коростенським міськрайонним судом про зобовязання Управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 основної пенсії відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 16.01.2014 року по 30.06.2014 року є неправомірним, а постанова про арешт коштів боржника ВП № 47332629 від 15.06.2015 року підлягає скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14, 158-160, 161-163, 167 КАС України, Законом України "Про виконавче провадження", суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі Житомирській області задовольнити.

Визнати незаконним дії головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області та скасувати постанову про арешт коштів боржника ВП № 47332629 від 15.06.2015 року.

Постанова може бути оскаржена в Житомирський апеляційний адміністративний суд через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Коростенського

міськрайонного суду ОСОБА_3