ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1329/11
17 червня 2011 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Загорського О.О., при секретарі Хоростківський О.Я., Костецькій Н.Т.,
за участю представника позивача - Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ОСОБА_1;
представник відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі позовну заяву Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства «Інвест-Родина»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до ПП «Інвест-Родина»про стягнення адміністративно-господарських санкцій 7 090 грн. та пені 70,29 грн.
Позов вмотивовано тим, що відповідачем не дотримано норматив працевлаштування інвалідів 1 робоче місце зайняте особою яка має інвалідність і відповідач зобовязаний сплатити адміністративно-господарські санкції 7 090 грн. та пеню 70,29 грн. за порушення терміну сплати санкцій.
Представник позивача позов підтримала, надала пояснення аналогічні позовним вимогам та вказала, що відповідачем до Фонду було подано звіт форма №10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010р. в якому вказано не дотримання ним працевлаштування 1 особи, якій встановлено інвалідність. Крім того протягом 2010р. не подавались звіти до Тернопільського МЦЗ про наявні вакансії для працевлаштування інвалідів (форма №3-ПН «Звіт про наявність вакансій»).
Представник відповідача повторно в суд не зявився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у відповідності до вимог ст.ст. 33,35 КАС України: ухвалою суду від 19.05.2011р. про відкриття провадження в адміністративній справі, слухання справи призначено на 02.06.2011р., про що відповідач був повідомлений рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який отримав 27.05.2011р. У судове засідання 02.06.2011р. представники позивача та відповідача не зявилися. За клопотанням представника позивача, судом було відкладено розгляд справи на 17.06.2011р., про що сторони були повідомлені. Відповідач 17.06.2011р. вдруге в судове засідання не зявився, хоча був повідомлений рекомендованим листом з повідомленням, який отримав 07.06.2011р.
Ухвала та повістки направлені відповідачу по місцю реєстрації, за адресою, вказаною в ЄДРПОУ та ФОП і зміни щодо місцезнаходження відповідача не вносились.
Суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів і за можливе розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Суд заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, та оцінивши подані докази, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Відповідачем не подано в 2010р. до Тернопільського МЦЗ звіти Ф-3-ПН, про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів і дане, на думку суду, свідчить про те, що відповідачем не приймались заходи щодо працевлаштування інвалідів.
Судом встановлено, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010р. середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу складає 20 осіб, відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 особа. Відповідачем даний норматив працевлаштування інвалідів не дотримано, так як згідно звіту форма №10-ПІ за 2010р. середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становить нуль осіб. Також відповідачем у звіті форма 10-ПІ за 2010р. самостійно вказано сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, яка становить 7 090 грн.
За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідачу нарахована адміністративно-господарська санкція - 7 090 грн. У звязку з тим, що було порушено термін сплати адміністративно-господарських санкцій на 33 днів, відповідачу нараховано пеню - 70,29 грн.
Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»від 21.03.1991 р. №875ХІІ (надалі Закон) встановлено, що для підприємств, установ, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників особового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця.
Згідно ст.20 Закону підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно п.3 Положення про робоче місце інваліда та про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. № 314, робоче місце інвалідів вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохорони праці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Пунктом 14 зазначеного Положення передбачено, що підприємства інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Наказом Державного комітету статистики №244 від 06.07.1998 року затверджена норма статистичної звітності № 3-ПН Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), яка подається підприємствами щомісячно на адресу державної служби зайнятості.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з ч.1ст. 19 Закону, вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до ч.2 ст.20 Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2007р., обчислюється виходячи із 120% річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки на весь її строк.
Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний звязок доказів у їх сукупності, повно, всебічно і обєктивно зясувавши обставини справи, усунувши із судового розгляду все що не має значення для вирішення справи по суті, дослідивши докази в судовому засіданні, визнання позову відповідачем, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7, 11, 35, 69-72, 79, 86, 128, 153, 158-163, 167 КАС України, ст.19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Інвест-Родина»м. Тернопіль, вул. Живова, 15а, і.к. 34600046 на користь Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно господарських санкцій в розмірі 7 090 грн. та пеню 70,29 грн., які перерахувати на р/р 31211230700002, ГУДК України в Тернопільській обл., 50070000, МФО 838012, код одержувача 23588119.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
/В повному обсязі постанова виготовлена і підписана 21.06.2011р./
Головуючий суддяЗагорський О.О.