ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про встановлення строку для усунення недоліків заяви
13 липня 2015 року місто Київ №826/12438/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., розглянувши заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві про заміну сторони виконавчого провадження №44268868
ВСТАНОВИВ:
Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про заміну сторони виконавчого провадження №44268868 по виконанню постанови від 03.12.2013 №592/13/7/26-68/0312/02/3 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.06.2015 прийнято до розгляду заяву №825/12438/15 та призначено до судового розгляду на 13.07.2015.
Ознайомившись із заявою №825/12438/15, суд встановив, що заява, яка прийнята до судового розгляду не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, у позовній заяві зазначаються:
- ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
- зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У відповідності з частинами четвертою і п'ятою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Окрім того, частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно поданих документів судом вбачається, що позивачем подано заяву про заміну сторони виконавчого провадження.
В той же час, відповідно до частин першої та другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд звертає увагу, що стаття 264 Кодексу адміністративного судочинства України відноситься до розділу V Кодексу адміністративного судочинства України "Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах", а відтак наявність відповідної заяви про заміну сторони виконавчого провадження, яка подана відповідно до статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає наявність адміністративної справи.
Слід зауважити, що позивачем не вказано в рамках якої адміністративної справи видано виконавчий лист, у той час коли судом вбачається, що виконавче провадження відкрито на підставі постанови від 03.12.2013 №592/13/7/26-68/0312/02/3.
Таким чином, на думку суду, відсутність виданого виконавчого листа Окружним адміністративним судом міста Києва в рамках певної адміністративної справи, зумовлює підстави розгляду вказаного клопотання як адміністративного позову.
Отже, позивачем не виконано вимоги статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не вказано: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Окрім того не надано доказів направлення надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Суд додаткового зауважить, що позивачу слід привести подані документи у відповідність до вимог статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України (з урахування вищевикладених недоліків), а також звернути увагу на обрання позивачем належного способу захисту порушеного права у формі оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, зокрема, відносно питань розгляду заяв про заміну сторони виконавчого провадження.
Враховуючи викладене позивачеві необхідно усунути вказані недоліки позову.
Керуючись статтями 106, 155, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
Встановити позивачу строк до 27.07.2014 для усунення недоліків позовної заяви .
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про встановлення строку для усунення недоліків позову, що передбачені пунктом 7 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.