КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/6895/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу № 2а-1870/6895/11 за позовом Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський міський центр зайнятості (далі позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 (далі відповідач) заборгованість зі сплати наданих соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт у розмірі 1 098, 42 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який без поважних причин не відвідував центр зайнятості у визначений і погоджений час, повинен повернути суму вартості наданих йому соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з наведених у позовні заяві підстав.
У судовому засіданні відповідач не заперечував проти задоволення позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач звернувся до позивача, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка № 185015811040800003 й особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних (а.с. 6). Крім того, відповідач повідомив, що на момент звернення до центру зайнятості він не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та не отримує пенсію, що підтверджується його особистою заявою від 15.04.2011 (а.с. 7).
З 10.05.2011 за особистою заявою відповідача (а.с. 8) його прийнято на оплачувані громадські роботи підсобним робітником в Сумський санаторний ДНЗ № 24 "Оленка", що підтверджується корінцем направлення на громадські роботи від 06.05.2011 № 1850110119002006 (а.с. 9), копією наказу про прийняття на оплачувані громадські роботи від 06.05.2011 № 37 (а.с. 11) та копією трудового договору від 06.05.2011 (а.с. 10)
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебував на обліку у Сумському МЦЗ з 15.04.2011 по 11.05.2011 (а.с. 15).
Згідно ч. 2 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III (далі по тексту Закон № 1533) одним із видів соціальних послуг є фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 19 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 № 839 участь особи, визнаної в установленому порядку безробітною, в оплачуваних громадських роботах за направленням центру зайнятості для забезпечення її тимчасової зайнятості до вирішення питання працевлаштування на підходящу роботу не є підставою для позбавлення її статусу безробітного.
Згідно п. 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, завтердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219 (далі - Порядок № 219) громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників. При цьому періодичність відвідування центру зайнятості зазначеними особами визначається з урахуванням ситуації на ринку праці, наявності підходящої роботи та місця проживання громадянина, але не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.
У разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування особа знімається з обліку згідно з абз. 4 п.п. 2 п. 20 Порядку № 219.
Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач відвідував центр зайнятості востаннє 10.05.2011, на наступне відвідування 02.06.2011 відповідач не з'явився (а.с. 12). Тому наказом від 19.07.2011 № НТ110719 був знятий з обліку як безробітний з 11.05.2011., що підтверджується витягом з наказів про прийняті рішення по особбі ОСОБА_2 (зворотній бік а.с. 15).
З посади підсобного робітника ДНЗ № 24 "Оленка" відповідач звільнений з 01.06.2011 за наказом від 01.06.2011 № 42 (а.с. 14).
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Так, позивач повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунок Сумського МЦЗ вартість наданих йому соціальних послуг у розмірі 1 098, 42 грн. (а.с. 16). Дане повідомлення відповідачем отримане відповідно до розписки про отримання поштового відправлення (зворотній бік а.с. 16), проте у встановлений строк кошти не сплачені.
Тобто, під час перебування на обліку у позивача відповідач не виконував обовязок, передбачений п. 13 Порядку № 219, внаслідок чого повинен повернути суму вартості наданих йому соціальних послуг в частині фінансування оплачуваних громадських робіт. Сума наданих соціальних послуг відповідачу з 11.05.2011 по 01.06.2011 становить 1 098, 42 грн. (а.с. 13).
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання позову відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, останнім приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
З урахуванням того, що визнання відповідачем даного адміністративного позову не суперечить вимогам наведеної статті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та приймає визнання адміністративного позову відповідачем.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що вартість наданих відповідачу соціальних послуг у розмірі 1 098, 42 грн. у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (40030, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУ ДКУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013, код 13996509) заборгованість зі сплати наданих соціальних послуг у розмірі 1 098 (одна тисяча девяносто вісім) грн. 42 коп. < Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов
Постанову складено у повному обсязі та підписано 17 жовтня 2011 року.