ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-03-83
_________________
У Х В А Л А
27 лютого 2007 р. Справа № 14/44-07
Господарський суд Вінницької області у складі: судді Залімського І.Г., при секретарі судового засідання Гриневичі В.С., розглянувши в приміщенні суду справу:
за позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" (21012, вул. Щорса, 24, м. Вінниця, код 03338649)
до Національної комісії регулювання електроенергетики України (03680, вул. Смоленська, 19, м Київ)
про скасування постанови НКРЕ України №1892 від 28.12.06
з участю представників сторін
позивача - Каленський І.В., Неліпа П.І.
відповідача - Рудський Л.В.
В С Т А Н О В И В:
Позивачем подано позовну заяву про скасування постанови НКРЕ України №1892 від 28.12.06 "Про накладення штрафу на ВАТ "Вінницягаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом і Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного і нафтового газу".
Ухвалою господарського суду Вінницької області від 09.02.07 відкрито провадження в адміністративній справі №14/44-07 за вищевказаною позовною заявою та призначено попереднє судове засідання на 27.02.07.
Однак, як з'ясовано в попередньому засіданні, відповідач у даній справі - Національна комісія регулювання електроенергетики України, відповідно до Указу Президента України від 15.12.99 № 1573/99 "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" визначена як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Проте, відповідно до ч. 3 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України; адміністративні справи, відповідачем у яких є закордонне дипломатичне чи консульське представництво України, їхня посадова чи службова особа; а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Крім того, згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
В той же час, відповідно до ч. 4 ст. 16 Господарського процесуального кодексу України 1991 року, справи у спорах, у яких відповідачем є вищий чи центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються господарським судом міста Києва.
Таким чином, дана справа, відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, господарському суду Вінницької області не підсудна, що виключає можливість її розгляду вказаним судом, як адміністративним, за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, розгляд даної справи господарським судом Вінницької області призвів би до винесення заздалегідь неправосудного рішення з порушенням правил підсудності, що викликало б обґрунтовані скарги сторін та скасування судового рішення лише з цих підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил територіальної підсудності.
Разом з тим, згідно ч. 6 ст. 22 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд прийшов до висновку, що вказаний спір не підсудний
цьому адміністративному суду, а тому справу №14/44-07 слід передати на розгляд Господарського суду м. Києва.
Керуючись ч. 3 ст. 19, ст. 22, 165, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -
У Х В А Л И В :
1. Справу №14/44-07 за позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Вінницягаз" (21012, вул. Щорса, 24, м. Вінниця, код 03338649) до Національної комісії регулювання електроенергетики України (03680, вул. Смоленська, 19, м Київ) про скасування постанови НКРЕ України №1892 від 28.12.06 "Про накладення штрафу на ВАТ "Вінницягаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу за регульованим тарифом і Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного і нафтового газу" передати на розгляд Господарського суду м. Києва (01030, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, м. Київ).
2. Ухвалу направити сторонам.
Судове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАСУ після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку
Відповідно до ст.186 КАСУ про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі, яка подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Залімський І.Г.