ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
24 вересня 2014 року 804/11033/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Борисенко П.О., при секретарі судового засідання - Сергієнка В.Ю., за участі представника позивача ОСОБА_1 та представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду
за позовомДніпропетровської міської ради
до Управління Державної виконавчої служби Головного управління
юстиції у Дніпропетровській області
про визнання дій протиправними та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Дніпропетровська міська рада звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування рішення.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2014 року за даним позовом відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду.
10.09.2014 року через канцелярію суду надійшло клопотання від відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, у звязку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду.
У судовому засіданні 24.09.2014 року представник відповідача клопотання про залишення позовної заяви без розгляду підтримав. Представник позивача проти задоволення клопотання заперечував, зазначивши, що судом був поновлений строк звернення з даним позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Як передбачено ч.1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 181Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. При цьому, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Судом на підставі клопотання позивача про поновлення строку звернення на подання позовної заяви та доданих до нього матеріалів, було визнано причину пропуску строку звернення до адміністративного суду поважною та поновлено пропущений строк для звернення з даним позовом до суду.
Таким чином, враховуючи те, що пропущений строк для звернення до адміністративного суду було поновлено, суд доходить висновку про відмову у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 155,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали виготовлений 25.09.2014 р.
Суддя ОСОБА_3