Справа № 569/9707/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2015 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Бердій М.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача УДКСУ у м. Рівному, про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями працівників Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Рівненського міського суду з позовом до Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача УДКСУ у м. Рівному, про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями працівників Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області.
Положеннями ч. 2 ст. 21 КАС України визначено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інші, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно із ст. ст. 2, 17 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства; компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Субєктом владних повноважень відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративні справи, в яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, як це передбачено п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним (п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Згідно роз'яснень, даних в п. 3 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01 березня 2014 року „Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ", вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні виходити з того, що відповідно до статей15,16 ЦПКу порядку цивільного судочинства суди розглядають справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин,крім випадків,коли розгляд таких справзаКодексом адміністративного судочинства України,Господарським процесуальним кодексом України,Кримінальним процесуальним кодексом УкраїниабоКодексом України про адміністративні правопорушеннявіднесенодо компетенції адміністративних, господарських судів,до кримінального провадженнячи до провадження в справах про адміністративні правопорушення.
Оскільки з тексту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить стягнути шкоду, завдану неправомірними діями працівників Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області то вказані позовні вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Отже, подана до суду позовна заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, тому у відкритті провадження у даній справі слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 122 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача УДКСУ у м. Рівному, про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями працівників Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області.
Розяснити ОСОБА_1 право звернення до суду в порядку адміністративного судочинства до Рівненського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд за апеляційною скаргою на ухвалу суду, яка подається протягом пяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського
міського суду ОСОБА_2