ЄУН 337/3619/15-п
3/337/747/2015
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2015 р. Суддя Хортицького районного суду м.Запоріжжя Мурашова Н.А.,
розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з ДПІ у Хортицькому районі м.Запоріжжя, відносно
ОСОБА_1, 27.01ю1978р.н.., директор ТОВ «ТД «Енергетичні технології», мешкає Запорізька обл.., м.Оріхів, вул..Р.Люксембург, 41/10
за ст. 155-1 ч.1, 163-1 ч.1, 163-4 КУпАП.
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу №11 (КР№ 229360) від 17.06.2015р. ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що допустив триваюче порушення податку на прибуток на суму 120000,00грн., занизив податок на додану вартість на загальну суму 6105778,00грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч.1 КУпАП, а також не нарахував, не утримав та не перерахував до бюджету в квітні 2014р. податок з доходу в сумі 252,68грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-4 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу №10 (КР№ 229359) від 17.06.2015р. ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що на підприємстві проводились розрахункові операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 452039,26грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 155-1 ч.1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув за невідомими причинами, про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
На підставі ст. 268 КУпАП суд вважає можливим розглянути справу у відсутність правопорушника.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по даному адміністративному матеріалу підлягає закриттю за наступними підставами.
Згідно ст.. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Згідно ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, звязані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоровя населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної
постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Відповідно до ст.. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що порушення, в яких обвинувачується ОСОБА_1 відповідно до вищевказаних протоколів, були виявлені в ході документальної планової виїзної перевірки ТОВ «ТД «Енергетичні технології» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012р. по 31.12.2014р. , валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2012р. по 31.12.2014р.
Перевірка проводилась в період з 09.04.2015р. по 30.04.2015р.
Результати перевірки оформлені Актом №257/08-31-22/30982728 від 12.05.2015р.
Відповідно до п.4 вказаного Акту перевіркою встановлено порушення підприємством норм Податкового кодексу України, що призвело до заниження в 2014р. податкового зобовязання з податку на прибуток в загальній сумі 120000,00грн., заниження суми податку на додану вартість на загальну суму 6105778,00грн. за період червень 2012р. грудень 2013р., не нарахування, неутримання та неперерахування до бюджету в квітні 2014р. податку з доходу в сумі 252,68грн., проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 452039,26грн. При цьому, час вчинення останніх дій не встановлений і не зазначений.
Відповідно до п.2.2 вказаного Акту перевірки ОСОБА_1 призначений на посаду директора ТОВ «ТД «Енергетичні технології» з 28.04.2015р. і був таким на день підписання акту перевірки.
При цьому, суд звертає увагу, що до протоколу про адміністративне правопорушення не було додано належного доказу, що підтверджує те, що дійсно вказана особа займає посаду директора підприємства з певного часу, не зазначено на підставі якого документу встановлена його особа, що є порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не є субєктом даних адміністративних правопорушень, оскільки в період часу, коли тривали порушення, виявлені в ході перевірки і які інкримінуються йому в вину, він не займав посаду директора ТОВ «ТД «Енергетичні технології» і в його службові обовязки не входило забезпечення дотримання правил ведення податкового обліку, проведення розрахункових операцій тощо. В цей період часу посади директора займали інші особи, які в силу своїх службових обовязків були відповідальні за ведення податкового, бухгалтерського обліку, дотримання вимог діючого законодавства при здійсненні господарської діяльності вказаним підприємством.
Той факт, що ОСОБА_1 на момент складання та підписання Акту 12.05.2015р. займав посаду директора, не може бути підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Накладання адміністративного стягнення на особу, яка не є винною у скоєнні протиправних дій, суперечить загальним принципам притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу та події правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1, 163-4 КУпАП, у звязку з чим провадження по адміністративному матеріалу відносно нього слід закрити.
Керуючись ст. 9,14,247,284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративному матеріалу відносно ОСОБА_1 за ст.155-1 ч.1, 163-1 ч.1, 163-4 КУпАП закрити у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Запорізької області через Хортицький районний суд м.Запоріжжя протягом 10 днів з дня її постановлення
Суддя Н.А.Мурашова
22.07.2015