Справа № 219/5503/15-п
3/219/1007/2015
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.07.2015 року суддя Хомченко Л.І. Артемівського міськрайонного суду Донецької області
з участю секретаря - Гаврилюк К.К.
прокурораБушуєв Є.О.
ОСОБА_1
Розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Артемівськ матеріали, які надійшли від прокурора Артемівської міськрайоної прокуратури про притягнення ОСОБА_1 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 ,народилась м . Луганськ ,не працює , громадянки України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась ,зареєстрована м Луганськ,вул. Левченко 5-27,мешкає без реєстрації , м. Артемівськ вул. Артема ,19 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КпАП України
В С Т А Н О В И В:
26.06.2015 року до Артемівського міськрайоннного суду надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КпАП України.
В протоколі вказано, що ОСОБА_1,з 12.02.2015 року працює на посаді виконуючого обовязки директора фінансового державного підприємства ,,Артемсіль ,, відповідно до наказу №10 від 12.02.2015 року.
Згідно ст 81 Цивільного Кодексу України юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України,органу державної влади,органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статуту ДП Артемсіль (п 1.1 )затвердженого наказом міністерства аграрної політики та продовольства України 19 травня 2015 року за номером 193,встановлено ,що ДП Артемсіль засновано на основі державної власності,входить до сфери Міністерства аграрної політики та продовольства України і є підзвітним йому,тобто є юридичною особою публічного права.
Згідно посадової інструкції директора фінансового,затвердженої в.о. генерального директора ДП Артемсіль 27.06.2014 року директору фінансовому підпорядковується фінансовий відділ,методично - головний бухгалтер Функції директора фінансового: організує управління рухом фінансових ресурсів підприємства і регулювання фінансових відносин в цілях найбільш ефективного використання всіх видів ресурсів в процесі виробництва і реалізації продукції(товарів ,робіт ,послуг) і отримання максимального прибутку,визначає джерела фінансування виробничо-господарської діяльності підприємства(короткострокове і довгострокове кредитування,випуск і придбання цінних паперів, лізінговое фінансування,залучення позикових та використання власних коштів,організує діяльність працівників фінансового підрозділу ,безпосередньо веде переговори з комерційними банками,,іншими кредитними установами та іншими зовнішніми організаціями тощо ,обовязки директора фінансового:здійснює управління активами підприємства(фінансування поточної виробничої діяльності,інвестиції,що направляються підприємством на технічний розвиток,фінансової інвестиції тощо)організує дослідження і аналіз втрат на закупівлю сировини і матеріалів,споживання електроенергії тощо,здійснює організацію підготовчих робіт з бюджетного планування,організує і забезпечує контроль за виконанням фінансових планів і бюджетів тощо .
Відповідно до ч.1 ст12. Закону України ,про засади запобігання і протидії корупції , субєкти декларування зобовязані щорічно до квітня подати за місцем роботи(служби ) декларацію про майно ,доходи і витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік за формою,що додається до цього Закону.
Згідно п.2 постанови Кабінету Міністрв України від 11 січня 2012 року №16,,про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей зазначених у декларації про майно ,доходи,витрати і зобовязання фінансового характеру,та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку нерезидента,декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів держаної влади або органів місцевого самоврядування,юридичних осіб публічного права в особових справах зазначених осіб..
Відповідно до ч.1 Закону України ,Про запобігання корупції, субєкти декларування це особи,зазначені у п 1 ,підпункту ,,а.,,пункту 2 частини першої статті 3 Закону,інші особи ,які зобовязані подавати декларацію,відповідно до цього Закону.
ОСОБА_1 як виконуючий обовязки директора фінансового ДП, ,Артемсіль ,відповідно до підпункту ,,аа,, пункту 2 частини першої статті 3 Закону України ,Про запобігання корупції,є посадовою особою юридичної особи публічного права,тобто субєктом декларування та відповідності за корупційні правопорушення ,встановлено ,що ОСОБА_1. будучи посадовою особою юридичної особи публічного права ,достовірно знаючи,про необхідність подання декларації про майно ,доходи ,витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік у строк до 1 квітня 2015 року за місцем роботи,в порушення вимог ч.1 ст 12 Закону України,Про засади запобігання та протидії корупції ,надала Декларацію про майно ,доходи,витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік до відділу кадрів ДП Артемсіль, розташованого за адресою Донецька область м. Соледар Артемівської міської Ради,вул Чкалова 1-а 19.06.2015 року,а саме з порушенням строків встановлених законодавством ,маючи можливість її подати у строк до 1.04.2015 року.
Всудовому засіданні ОСОБА_1 винною себе в вчиненні адміністративного правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, не визнала і суду пояснила , що дійсно працювала на вказаній посаді в ДП Артемсіль з лютого 2015 року і до 10.07.2015 року ,вона вважала що не особою публічного права ,яка повинна подавати декларацію про доходи ,так як у 2014 році вона не працювала на державному підприємстві і не була такою особою яка повинна подавати декларацію ,вона працювала на підприємстві Товариство з обмеженою відповідальністю,компанія Ефективні інвестиції ,крім того вона не мала можливості подати таку декларацію так як підприємство компанія Ефективні інвестиції знаходиться у м. Луганск . та податкова бухгалтерська звітність ,первинна бухгалтерська документація була захоплена невідомими озброєними людьми , про щ обуло написано заяву до міліції ,та відомості про це внесене до ЄРДР. Відповідно, умислу на неподаннядекларації про доходиу неї не було. Також зазначила, що подавати відомості про доходи у декларації без довідки бухгалтерії вважала неправильним,отримати таку довідку у бухгалтерії компанія Ефектівні інвестиції вона не могла,і їй про це відоме , так як вона сама передавала відомості до налоговой з частково поновленою інформацією.
Свідок ОСОБА_2 пояснила ,що вона працює начальником відділу кадрів,їй відоме ,що ОСОБА_1А вчасно декларацію не подала до 1.04.2015 року ,подала пізніше 19.06.2015 року ,в її обовязки попереджати працівників підприємства про необхідність подання декларації не входить.
Свідок ОСОБА_3 пояснив ,що він попереджав ОСОБА_4 в період часту до 1 квітня 2015 року про необхідність подання декларації,але вона йому сказала що на її думку по закону вона не повинна подавати таку декларацію
Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_4, свідків ОСОБА_2,ОСОБА_3 , висновок прокурора , встановив наступне.
Згідно п. «а» п.2 ч.1ст.4 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» субєктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені в п.1 ч.1 цієї статті, але одержують заробітну платуза рахунок державного чи місцевого бюджету.
Судом встановлено, що ДП Артемсіль, де працювала ОСОБА_1, має статус юридичної особи публічного права відповідно до Статуту ДП Артмсіль , затвердженого наказом міністерства аграной політіки та продовольства України
Однак відповідно достатті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», корупційне правопорушення - це умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною частині першійстатті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.
Відповідно дост. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливість наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
На підставі наведеного, адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1ст. 172-6 КУпАП, може бути вчинено лише умисно.
Обовязковою умовою вчинення адміністративного правопорушення є вчинення його умисно та відповідност.10 КУпАПколи особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наміри і бажала їх або свідомо допускала, настання цих наслідків, що в судовому засіданні не доведено, а ОСОБА_1 заперечує наявність в неї умисних дій щодо неподання декларації про майно за 2014 рік.,її пояснення про те що бухгалтерські документи у м. Луганськ захоплені збройними невідомими особами підтверджується листом ТОФ Компанія ефектівні інвестиції та довідкою слідчого СВ Печерського РУ ГУМВС України у м Київ від 8.11.2014 року
За таких обставин , в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного корупційного правопорушення.
Керуючись ст.ст.172-6,256,247,268,283-285 КУпАП, ПОСТАНОВИВ :
В притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КпАП Українивідмовити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення,провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена через Артемівський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л