ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"14" липня 2015 р. м. Київ К/800/31813/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., перевіривши касаційну скаргу Військової частини А 2622 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 травня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 24 червня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 2622, Чернігівського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та стягнення грошової компенсації
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга на зазначені судові рішення не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху, оскільки скаржником не виконано наступне.
У відповідності до вимог частини 5 цієї статті, до касаційної скарги додається, крім іншого, документ про сплату судового збору.
В порушення приписів вищезазначеної процесуальної норми, скаржник не додав до касаційної скарги документ про сплату судового збору, а у задоволенні його клопотання про звільнення від сплати такого слід відмовити з наступних підстав.
За правилами статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі Закон № 3674-VI) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
В свою чергу, порядок зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат встановлено також статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У своєму клопотанні скаржник просить звільнити його від сплати судового збору враховуючи майновий стан, разом з тим не додав доказів, які б підтверджували наявність вказаних ним обставин.
Таким чином, підстави для задоволення клопотання про звільнення скаржника від сплати судового збору, відстрочення та розстрочення судових витрат відсутні.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно виконати вищезазначені вимоги частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, у розмірі, встановленому законом.
Підпунктом підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
За змістом частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Станом на 1 січня 2015 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1218 гривень, а тому, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону № 3674-VI, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, в даному випадку, становить 51,16 гривень.
Водночас надаємо реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Вищий адміністративний суд України, код ЄДРПОУ 33235788.
Окрім цього, касаційна скарга не відповідає вимогам частини 4 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки підписана представником відповідача, однак оформленого належним чином документу про свої повноваження останній не додав.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно виконати вищезазначені вимоги частин 4, 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, у розмірі, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-V та надати до суду документ про оплату такого.
Виходячи з вимог статей 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення вказаних недоліків та роз'яснити наслідки невиконання вимог ухвали.
Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу залишити без руху.
Скаржнику надати строк до 27 липня 2015 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків та роз'яснити, що у випадку їх невиконання касаційна скарга буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України М.І. Мойсюк