Постанова № 47110569, 07.02.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2011
Номер справи
2а-9367/10/1870
Номер документу
47110569
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 лютого 2011 р. Справа № 2а-9367/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.

за участю секретаря судового засідання - Олійник А.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" до Сумської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії ,-

В С Т А Н О В И В:

Сумське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Сумський агролісгосп" звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Сумської міжрайонної державної податкової інспекції в якій просить визнати протиправними дії відповідача щодо анулювання спеціального свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ048059; скасувати акт №1 про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування за формою №6-РС Сумської МДПІ, яким позивача виключили з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування та анулювали спеціальне свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ№048059; зобовязати відповідача відновити з 01.01.2009 року дію спеціального свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ№048059; зобовязати відповідача поновити свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 в реєстрі спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009 року; зобовязати відповідача повернути Сумському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Сумський агролісгосп" спеціальне свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ №048059.

Свої вимоги мотивує тим, що 05 лютого 2010 року рішенням комісії Сумської МДПІ був прийнятий акт №1 про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування за формою №6-РС, яким було прийнято рішення про виключення ДП "Сумський агролісгосп" з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування, а також проведене анулювання спеціального свідоцтва №100163930 на бланку форма 2-РС серія НБ №048059 і проведена реєстрація сільськогосподарського підприємства як платника податку на додану вартість на загальних умовах із формуванням нового свідоцтва за процедурами перереєстрації.

Вищезазначений акт №1 складено за результатами позапланової виїзної перевірки Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р., за наслідками якої складено акт №134/23/14013667/116 від 05.10.2009р.

Перевіркою встановлено порушення позивачем п.п. а) п. 8-1.11 ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" в результаті чого перевіряючими встановлено, що позивачем занижено податок на додану вартість в сумі 83608,00 грн.

На підставі акту перевірки податковим органом було винесено податкове повідомлення-рішення №0000662300/0 від 14.10.2009 року, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 83608,00 грн. та застосовано штрафні санкції в сумі 41808,00 грн.

Не погоджуючись з висновками акту перевірки від 05.10.2009р. №134/23/14013667/116 та винесеним податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив їх в судовому порядку.

Позивач вважає, що податковим органом передчасно було анульовано свідоцтво про реєстрацію СДАП "Сумський агролісгосп" як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, оскільки підприємство перебувало в стадії судового оскарження податкового повідомлення-рішення і оспорюваний акт прийнятий раніше постановлення судового рішення, що суперечить ст. 19 Конституції України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд їх задовольнити.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, просив суд відмовити в їх задоволенні, зазначає, що діючим законодавством не заборонено податковому органу анулювати спеціальне свідоцтво платника податку на додану вартість в разі судового оскарження платником податкового повідомлення-рішення за результатами проведених перевірок, дії Сумської МДПІ вважає правомірними та законними.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Сумське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Сумський агролісгосп" зареєстроване як юридична особа Сумською районною державною адміністрацією 01 серпня 2000 року, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.8), знаходиться на обліку в Сумській МДПІ та з 01 січня 2009 року зареєстрований як субєкт спеціального режиму оподаткування (а.с.54).

На підставі направлення №158 від 24.09.2009 року, посадовими особами Сумської МДПІ проведено позапланову виїзну перевірку Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.06.2009р., за результатами якої складено акт №134/23/14013667/116 від 05.10.2009 року (а.с.66-80).

Перевірка проводилась в період з 24.09.2009р. по 30.09.2009р. з відома директора СДАП "Сумський агролісгосп" та в присутності головного бухгалтера підприємства.

Зазначеною перевіркою встановлено здійснення поставки СДАП "Сумський агролісгосп" протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (січень-грудень 2008 року) сукупно несільськогосподарських товарів (послуг), питома вага яких перевищує 25 % від вартості всіх поставлених товарів (послуг), а саме сукупна вартість реалізованих підприємством несільськогосподарських товарів (послуг) склала 1718504,14 грн., що становить 99,86 % від вартості всіх реалізованих товарів.

Відповідно до п. 8-1.11 ст. 8 Закону України "Про податок на додану вартість" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин), якщо субєкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари (послуги), питома вага яких перевищує 25% від вартості всіх поставлених товарів (послуг), то: - на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобовязане визначити податкове зобовязання з цього податку за наслідками звітного періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку; - податковий орган виключає таке підприємство з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування; - таке підприємство вважається платником цього податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення.

З урахуванням висновків акту перевірки №134/23/14013667/116 від 05.10.2009 року, комісією Сумської МДПІ, на підставі п.п. "б" п. 8-1.11, п. 8-1.7, п. 8-1.6 ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин), п.п. 29.5 п. 29 та п.п. "б" п. 33 "Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), листа ДПА України №27063/7/16-1417 від 04.12.2009р., прийнято рішення про виключення СДАП "Сумський агролісгосп" з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування, про що складено акт №1 від 05.02.2010 року (а.с.9-10).

Також, на підставі акту перевірки №134/23/14013667/116 від 05.10.2009 року податковим органом було прийнято податкове повдомлення-рішення №0000662300/0 від 14 жовтня 2009 року про донарахування Сумському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Сумський агролісгосп" податку на додану вартість в сумі 83608 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 41808 грн., в звязку із тим, що податок на додану вартість з продажу товарів Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" (продукція лісового господарства) не відноситься до спеціального режиму оподаткування.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач звертався до Сумського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Сумської МДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення №0000662300/0 від 14 жовтня 2009 року, винесеного на підставі акту перевірки №134/23/14013667/116 від 05.10.2009 року.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 09.02.2010 року (а.с.61-63) по справі №2а-858/10/1870 в задоволенні адміністративного позову Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" до Сумської МДПІ про скасування податкового повідомлення - рішення №0000662300/0 від 14 жовтня 2009 року про донарахування Сумському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Сумський агролісгосп" податку на додану вартість в сумі 83608 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 41808 грн. відмовлено.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 07 червня 2010 року (а.с.64-65) постанову Сумського окружного адміністративного суду залишено без змін.

При розгляді справи №2а-858/10/1870 про скасування податкового повідомлення - рішення №0000662300/0 від 14 жовтня 2009 року про донарахування Сумському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Сумський агролісгосп" податку на додану вартість в сумі 83608 грн. та застосування штрафних санкцій в сумі 41808 грн., надана правова оцінка в тому числі висновкам акту перевірки №134/23/14013667/116 від 05.10.2009 року, які судами першої та апеляційної інстанції визнані правомірними та обґрунтованими.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Доказів скасування чи зупинення дії рішень судів першої та апеляційної інстанції Вищим адміністративним судом України позивачем не надано.

Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження, а відповідно до ч. 5 цієї статті, постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.

Згідно п.п. 29.5. п. 29 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, якщо за результатами документальної невиїзної перевірки (на підставі поданих податкових декларацій), планової або позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби встановить, що підприємство не відповідало критеріям, встановленим п. 8-1.6 ст. 8-1 Закону України "Про податок на додану вартість" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) на момент подання заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як субєкта спеціального режиму оподаткування, яка стала підставою для видачі спеціального свідоцтва, то орган державної податкової служби складає акт про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування, проводить анулювання спеціального свідоцтва та реєстрацію сільськогосподарського підприємства як платника податку на додану вартість на загальних умовах із формуванням нового свідоцтва за процедурами перереєстрації.

Відповідно до п.п. "б" п. 33 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, спеціальне свідоцтво підлягає анулюванню у разі, якщо сільськогосподарське підприємство підлягає реєстрації платником цього податку на загальних підставах.

Отже, законодавством визначено підстави та порядок анулювання спеціального свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства, як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість. Будь-яких обмежень щодо складання органом державної податкової служби акту про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування в звязку з оскарженням платником податкових повідомлень-рішень не встановлено, правомірність висновків акту перевірки від 05.10.2009р. досліджені при розгляді справи №2а-858/10/1870.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, тому позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" до Сумської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання дій протиправними, скасування акту Сумської міжрайонної державної податкової інспекції №1 від 08.02.2010р. "Про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру субєктів спеціального режиму оподаткування", зобовязання відновити з 01.01.2009р. дію спеціального свідоцтва про реєстрацію Сумського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Сумський агролісгосп" як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ №048059, зобовязання поновити Сумське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Сумський агролісгосп" в реєстрі спеціального режиму оподаткування з 01.01.2009р., зобовязання повернути Сумському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Сумський агролісгосп" спеціальне свідоцтво про реєстрацію як субєкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість №100163930 на бланку ф. №2-РС серія НБ №048059 відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст постанови складено та підписано 14.02.2011 року