Постанова № 47110541, 08.11.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
2а-8157/10/1870
Номер документу
47110541
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2010 р. Справа № 2а-8157/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Прилипчука О.А.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-8157/10/1870

за позовом Прокурора м. Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого акціонерного товариства «Агротранссервіс»

про стягнення заборгованості , -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м. Суми звернувся до суду в інтересах Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту – позивач, Сумське теруправління Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку) з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Агротранссервіс» (далі по тексту – позивач, ВАТ «Агротранссервіс»), в якому просить суд:

- стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 10200 грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 09.09.2010 р. Сумським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:

- №83-СУ– не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії;

- №84-СУ - не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР;

- №85-СУ - не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії.

Після чого, 22.09.2010 р. винесені відповідні постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400 грн., за кожне правопорушення, що в загальному розмірі становить 10200 грн., який досі не сплачений.

Дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ВАТ «Агротранссервіс» включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.6).

02.09.2010 р. – позивачем винесені постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за виявлені правопорушення, а саме: не розкриття регулярної річної інформації за 2009 р. шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 р. шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 р. шляхом її подання до територіального управління Комісії (а.с.11,17,23).

09.09.2010 р. – складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів за виявлені правопорушення, а саме: не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії, а також винесені постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 10, 11, 14, 16, 20, 22).

22.09.2010 р. – винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за: не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України чи ДКЦПФР; не розкриття регулярної річної інформації за 2009 рік шляхом її подання до територіального управління Комісії – у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3400 грн., за кожне правопорушення, що в загальному розмірі становить 10200 грн. (а.с.7, 12, 18). Відповідні постанови була направлені відповідачу разом із супровідними листами №1201, №1200, №1199 від 22.09.2019 р.(а.с.8, 13, 19).

Вищезазначені постанови відповідач не оскаржив і штраф у добровільному порядку не сплатив.

За змістом ст. 11 Закону інформацією, яка опубліковується, розміщується у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або подається до Комісії, вважається регулярна інформація про емітента, особлива інформація про емітента, інформація про іпотечні цінні папери, інформація про власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій, інформація про облік іменних цінних паперів, інформація, яка подається уповноваженими рейтинговими агентствами, адміністративні дані учасників ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації або опублікування недостовірної інформації тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно до пункту 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

За змістом п.7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що за неподання, подання не в повному обсязі інформації або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку тягне за собою накладення на юридичних осіб штрафу у розмірі до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.1 Розділу IV “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій” уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

Згідно з ч.3 Розділу VII “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій” за результатами розгляду справи про правопорушення уповноважена особа має право прийняти рішення про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до п.8 ч.1 ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено накладення на юридичних осіб штрафів за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Таким чином, із ВАТ «Агротранссервіс» на користь Державного бюджету України необхідно стягнути штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у загальному розмірі 10200 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора м. Сум в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Агротранссервіс»про стягнення заборгованості –задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Агротранссервіс» до Державного бюджету України (р/р 31112106700388 в ГУДКУ у Сумській області, код ЄДРПОУ 23635190, МФО 837013, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 10200 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту її отримання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

< Список > < Дата >

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук