Постанова № 47103597, 08.07.2015, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.07.2015
Номер справи
755/30833/14-а
Номер документу
47103597
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 755/30833/14-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" липня 2015 р. Дніпровський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді Ластовки Н.Д,

при секретарі Фузік Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів, -

в с т а н о в и в :

Позивач Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_2 та просить постановити рішення, яким стягнути з відповідачки на користь позивача надміру нараховані бюджетні кошти в сумі 10 833,61 грн., що становлять суму надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії в розмірі 10 225,13 грн., а також суму надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді компенсації в розмірі 608,48 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачка ОСОБА_2 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації із заявами про призначення житлових субсидій та компенсацій, відповідно до яких відповідачці, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначалась житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2006 року по травень 2014 року, а також часткова компенсація на оплату житлово-комунальних послуг з грудня 2006 року по листопад 2009 року. В результаті проведеної Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації перевірки даних про доходи та майновий стан, що надані відповідачкою разом із заявами від 25.01.2007 року, 26.06.2007 року, 14.12.2007 року, 28.12.2010 року, 15.06.2011 року, 12.10.2011 року, 07.05.2012 року, 23.11.2012 року, 27.05.2013 року, 10.10.2013 року, 14.05.2014 року, встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 надала недостовірну інформацію, а саме: не задекларувала квартиру за адресою: АДРЕСА_3, площею 63,60 кв.м., власником якої є відповідачка з 25.11.2004 року. Тобто відповідачка не мала права на отримання житлової субсидії в період з грудня 2006 року по травень 2014 року та права на часткову компенсацію в період з грудня 2006 року по листопад 2008 року, оскільки сумарна загальна площа житла відповідачки перевищує норми володіння/користування загальною площею житла, встановлені законодавством, що надають право на зазначені пільги громадянам. За наслідками подання недостовірної інформації, відповідачці було нараховано бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії на суму 10 225,13 грн. та компенсацій на суму 608,48 грн., які не повернуто відповідачкою, що є підставою звернення позивача з даним позовом в судовому порядку.

Представник позивача Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав, що містить зміст поданої позовної заяви.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову заперечувала в повному обсязі, просила в позові відмовити, підтвердила придбання нею квартири за адресою: АДРЕСА_3 та невнесення відомостей про квартиру у декларації під час звернення із заявами про отримання субсидії, вказуючи на скрутне матеріальне становище сім'ї та на неотримання будь-яких доходів від придбаного майна, оскільки в квартирі фактично проживає її донька, що є інвалідом з дитинства.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що на підставі Договору купівлі-продажу квартири від 25.11.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Тетерською О.Ю., зареєстрованого в реєстрі за № 64-14, ОСОБА_2 належить на праві власності двокімнатна квартира АДРЕСА_1, загальною площею 63,60 кв.м., жилою площею 35,80 кв.м. (а.с. 10)

На підставі Договору купівлі-продажу квартири від 16.12.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Личиною О.В., зареєстрованого у реєстрі за № 5039у, ОСОБА_2 належить на праві власності однокімнатна квартира АДРЕСА_2, загальною площею 46,20 кв.м., жилою площею 17,30 кв.м. (а.с. 11)

Згідно з п. 3, 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (далі - Положення), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу, а саме: норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлено, виходячи з 21 кв.м. на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) (з 01.10.2014 року - 13,65 кв.м. на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку)) та додатково 10,5 кв.м. на всіх зареєстрованих (з 01.10.2014 року - 35,22 кв.м. на сім'ю), а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Відповідно до п. 5 Положення (із змінами і доповненнями, що діяли станом на день призначення субсидії), субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.

Згідно Порядку надання часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердженого Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28.12.2006 року № 1838 (далі - Порядок), компенсація населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги (надалі - компенсація) є щомісячною адресною безготівковою, надається громадянам з міського бюджету для відшкодування частини витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), пов'язаних з підвищенням цін та тарифів на житлово-комунальні послуги. Компенсація з міського бюджету призначається з місяця звернення громадянина на термін 6 місяців, але не довше, ніж до 31.12.2007 р. У разі призначення громадянину субсидії з державного бюджету компенсація з міського бюджету призначається на термін, на який призначено субсидію за рахунок державного бюджету, але не раніше, ніж з 01.12.2006 р.

Відповідно до п. 5, 19 Порядку, компенсація не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 19 цього Порядку норми володіння чи користування загальною площею житла. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами з урахуванням пільг встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

25.01.2007 року на підставі заяви та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, та призначено компенсацію з міського бюджету на період з грудня 2006 року по травень 2007 року включно.

За даними заяви на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг від 25.01.2007 року, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та зобов'язалась повідомити про зміну складу сімї та доходів. (а.с. 12, 13, 14, 15)

26.06.2007 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, та призначено компенсацію з міського бюджету на період з червня 2007 року по листопад 2007 року включно.

За даними заяви на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг від 26.06.2007 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 26.07.2007 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 15, 16-17, 18-19, 20, 21)

14.12.2007 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, та призначено компенсацію з міського бюджету на період з грудня 2007 року по листопад 2008 року включно.

За даними заяви про призначення всіх видів соціальної допомоги від 14.12.2007 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 14.12.2007 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 22, 23-24, 25-26, 27, 28)

Відповідно до п. 5 Положення (в редакції із змінами від 20.05.2009 року), субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

28.12.2010 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з грудня 2010 року по травень 2011 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 28.12.2010 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 28.12.2010 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 29, 30, 31, 32, 33)

15.06.2011 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з червня 2011 року по листопад 2011 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 15.06.2011 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 15.06.2011 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 34, 35, 36, 37, 38)

12.10.2011 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з грудня 2011 року по квітень 2012 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 12.10.2011 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 12.10.2011 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45)

07.05.2012 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з травня 2012 року по жовтень 2012 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 07.05.2012 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 07.05.2012 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 46, 47, 48, 49, 50)

23.11.2012 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з листопада 2012 року по березень 2013 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 23.11.2012 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 23.11.2012 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 51, 52, 53, 54, 55, 56)

27.05.2013 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з травня 2013 року по жовтень 2013 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 27.05.2013 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 27.05.2013 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 57, 58, 59, 60)

10.10.2013 року, на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з листопада 2013 року по березень 2014 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 10.10.2013 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 10.10.2013 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 61, 62, 63, 64, 64а)

14.05.2014 року на підставі заяви, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та довідки про склад сім'ї та розмір платежів за житлово-комунальні послуги ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з травня 2014 року по жовтень 2014 року включно.

За даними заяви про призначення житлової субсидії від 14.05.2014 року та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, ОСОБА_2 вказала про відсутність у неї іншого житла та підписала розписку від 14.05.2014 року, відповідно до якої попереджена, що при оформленні субсидії подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидії та позбавлення права на її призначення на наступний термін та повернення перерахованих надміру сум субсидій згідно чинного законодавства. ОСОБА_2 зобов'язалась на наступний місяць після місяця, в якому сталися зміни, повідомити відділ по призначенню субсидій про зміну у складі сім'ї, сімейного стану, працевлаштування та про зміну доходу сім'ї. (а.с. 66, 67, 68, 69, 70)

За даними розрахунку субсидії на ЖКП до особової справи № 433563, житлову субсидію, призначену ОСОБА_2 на період з 01.05.2014 року по 31.10.2014 року, відмінено достроково з червня 2014 року. (а.с. 65)

25.07.2014 року Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації ОСОБА_2 надіслано Повідомлення № 7 про повернення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг вих.№ 3712-5744 та Повідомлення № 7 про повернення компенсації вих.№ 3712-5745, відповідно до яких на підставі листа Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації від 04.06.2010 року та висновків проведеної перевірки даних, що надані ОСОБА_2 разом із заявами на отримання субсидії та інших соціальних виплат, встановлено надання недостовірної інформації, а саме: не задекларовано квартиру площею 63,60 кв.м., за адресою: АДРЕСА_3, власником якої з 25.11.2004 року є ОСОБА_2, яка, відповідно, не мала права на отримання субсидії та компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. З огляду на викладене, Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації запропоновано ОСОБА_2 повернути та перерахувати на зазначений рахунок Управління переплачену суму житлових субсидій у розмірі 10 225,13 грн. та суму компенсації у розмірі 608,48 грн. протягом місяця з моменту отримання цих повідомлень. (а.с. 8, 9)

Відповідно до п. 13 Положення (із змінами і доповненнями), громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до п. 20 Положення (із змінами і доповненнями), сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

Згідно п. 34 Порядку, суми компенсацій, перерахованих надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають компенсації. У разі, коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму компенсації, питання про її стягнення органи, що призначають компенсації, вирішують у судовому порядку.

Як убачається з матеріалів справи, предмет спору становлять вимоги Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації про стягнення з відповідачки ОСОБА_2 бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії у розмірі 10 225,13 грн., та бюджетних коштів у вигляді компенсації на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 608,48 грн., нарахованих відповідачці внаслідок подання останньою недостовірної інформації щодо майна, належного відповідачці на праві власності, під час звернення до позивача із заявами про призначення зазначених соціальних пільг.

Відповідно до частини 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, керуючись нормами законодавства, діючого на час виникнення спірних правовідносин, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог позивача про стягнення з відповідачки надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії, призначеної відповідачці за період з грудня 2006 року по травень 2014 року, у розмір 10 225,13 грн., а також компенсації на оплату житлово-комунальних послуг, призначеної відповідачці за період з грудня 2006 року по листопад 2009 року, у розмірі 608,48 грн., - оскільки відповідачка, маючи на праві власності квартиру АДРЕСА_2, звертаючись до позивача із заявами про призначення субсидій та будучи письмово попередженою про наслідки надання недостовірної інформації щодо свого майнового стану, не внесла до декларації про доходи та майновий стан відомості про належність їй на праві власності нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1, придбаної відповідачкою до реалізації нею права на звернення із заявами про надання субсидій, тобто свідомо надала недостовірну інформацію про свій майновий стан, наслідком чого є надмірне нарахування бюджетних коштів на загальну суму - 10 833,61 грн.

Керуючись Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (із змінами і доповненнями), Порядком надання часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердженим Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 28.12.2006 року № 1838, ст.ст. 9, 11, 69-71, 86, 94, 99, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації нараховані бюджетні кошті у вигляді житлової субсидії в розмірі 10 225 (десять тисяч двісті двадцять п'ять) гривень 13 копійок та перерахувати за наступними розрахунковими реквізитами: одержувач платежу - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, код ЄДРПОУ - 37397200, установа банку - ГУДКУ у місті Києві, рахунок одержувача - 37111004005517, МФО - 820019.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації нараховані бюджетні кошті у вигляді компенсації в розмірі 608 (шістсот вісім) гривень 48 копійок та перерахувати за наступними розрахунковими реквізитами: одержувач платежу - Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, код ЄДРПОУ - 37397200, установа банку - ГУДКУ у місті Києві, рахунок одержувача - 35412013077873, МФО - 820019.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апелційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

С у д д я: