Справа № 521/11253/15-п
Пр. № 3/521/3932/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2015 року Малиновський районний суд міста ОСОБА_1 у складі:
головуючого судді - Непорада О.М.
при секретарі - Пащенко М.П.
представника Одеської митниці ДФС - ОСОБА_1
захисника-адвоката - ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті ОСОБА_2 справу № 0579/50003/15, що надійшла з Одеської митниці ДФС, відносно:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, моряка, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
про порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України,
ВСТАНОВИВ:
24 червня 2015 року о 13 годині 00 хвилин, у оглядовому залі «Приліт» Міжнародного аеропорту ОСОБА_2 в зоні діяльності митного поста «ОСОБА_2 аеропорт» Одеської митниці ДФС, проходив митний контроль громадянин України ОСОБА_3, який прибув із Туреччини літаком А-320, авіакомпанії «Оур ейр», рейсом № 288 сполученням Стамбул - Одеса.
Формою проходження митного контролю ОСОБА_3 обрав проходження через зону (коридор) спрощеного митного контролю (так званий «зелений» коридор), що належним чином інформаційно-обладнана, тим самим, вчиненням дій, заявив про відсутність у нього товарів, які під час переміщення через митний кордон України громадянами підлягають обовязковому письмовому декларуванню, а також на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони або обмеження.
Після перетину ОСОБА_3 білої лінії, що позначає закінчення «зеленого» коридору, на вимогу співробітників Одеської митниці ДФС ,предявити наявні у нього валютні цінності, ОСОБА_3 надав наявну у нього готівкову іноземну валюту, яку він переміщував через митний кордон України.
Після перерахунку іноземної валюти в присутності ОСОБА_3, встановлено, що загальна сума укладає 11200 доларів США та 250000 рублів РФ.
ОСОБА_3 пропущено суму еквівалентом 10000 євро, затримано 250000 рублів РФ (99272,50 гривні), та передано до каси Одеської митниці ДФС.
ОСОБА_3 своїми діями порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, оскільки він формою проходження митного контролю обрав проходження через таку зону (коридор) та у нього під час проведення митного контролю було виявлено готівкову іноземну валюту у сумі 250000 рублів РФ, що перевищує встановлені законодавством України обмеження для переміщення через митний кордон України по «зеленому» коридору.
На підставі викладених обставин, 24 червня 2015 року посадовою особою Одеської митниці ДФС відносно ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил № 0579/50003/15 за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
Представник Одеської митниці ДФС у суді подання підтримав, та вважав, що вина ОСОБА_3 доведена повністю матеріалами справи.
ОСОБА_3 вину у вчинені порушень митних правил визнав в повному обсязі, при цьому, просив суддю не конфісковувати грошові кошти, вилучені в нього.
Захисник-адвокат підтримав позицію свого підзахисного.
Вислухавши думки учасників провадження та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_3 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежене законодавством України.
Окрім визнання, вина ОСОБА_3 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0579/50003/15 від 24 червня 2015 року, доповідною запискою 24 червня 2015 року та іншими матеріалами справи.
Так, у відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через" митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень.
Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації «зеленим» чи «червоним» коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином «зеленого» коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина який обрав проходження митного контролю «зеленим» коридором, - з моменту - перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення «зеленого» коридору.
Відповідно до ст. 366 МК України громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання „зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не піддягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються митними органами на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державним, органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів митним органам передбачено законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 197 МК України обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.
Відповідно до п. 2 розділу 2 «Інструкції про переміщення готівки через митний кордон України», затвердженої постановою Національного Банку України від 27 травня 2008 року № 148, «фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі». Даний пункт, вказує на те, що переміщення через митний кордон України готівки що більш 10000 євро є забороненим та обмеженим без декларування, що у свою чергу включає кваліфікуючу ознаку, як «... переміщення товарів через митний кордон України які заборонено або обмежено законодавством».
Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_3, його ставлення до вчиненого проступку, а також обставини, які свідчать про відсутність будь-яких достовірних даних які б могли підтвердити законне джерело походження виявленої у ОСОБА_3 готівки, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф з конфіскацію на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 0579/50003/15 від 24 червня 2015 року валюти.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 /ста/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 /одна тисяча сімсот/ гривень з конфіскацією на користь держави вилученої за протоколом про порушення митних правил № 0579/50003/15 від 24 червня 2015 року валюти.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (Отримувач коштів: УК у місті ОСОБА_2/Малиновський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО): 828011; рахунок отримувача: 31216206700007; код класифікації доходів бюджету: 22030001; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справ протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.М. Непорада