Ухвала суду № 47071531, 19.12.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2012
Номер справи
2а-1870/9603/12
Номер документу
47071531
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

19 грудня 2012 р. Справа № 2a-1870/9603/12

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Воловик С.В., розглянувши в приміщенні суду м. Суми адміністративну справу

за позовом Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації

до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області

про скасування постанов, -

В С Т А Н О В И В:

Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації (далі - позивач, УКБ Сумської ОДА) звернувся з адміністративним позовом до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області (далі - відповідач, УДВС ГУЮ в Сумській області), в якому просить суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_1 від 14.11.2012 року про накладення штрафу в сумі 680 грн.

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_1 від 25.09.2012 року про відкриття виконавчого провадження.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду в частині визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_1 від 25.09.2012 року про відкриття виконавчого провадження, виходячи з наступного.

Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана позивачем постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №34439719 була винесена відповідачем 25 вересня 2012 року. Позивач дізнався про порушення своїх прав 05.10.2012 року, що підтверджується копіє листа від 25.09.2012 року №6/12/11908.

Відповідно ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.2 ст. 181 КАС України позовна заява може бути подана до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що зостановлюється ухвала.

Таким чином, позивачем, Управлінням капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації, пропущено строк звернення до адміністративного суду, причини поважності пропуску строку в поданій позовній заяві не визначені.

Відповідно до п.9 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Також суд зазначає, що позивач не позбавлений права повторно звернутися до суду з даним адміністративним позовом після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.

Керуючись ч. 1 ст. 100, п.9 ч.1 ст. 155, ст.ст.165, 186, КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Управління капітального будівництва Сумської обласної державної адміністрації до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області в частині визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області ОСОБА_1 від 25.09.2012 року про відкриття виконавчого провадження залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.В. Воловик

З оригіналом згідно

Суддя С.В. Воловик