ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
______________________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"13" липня 2015 р.Справа № 916/1813/15
Господарський суд Одеської області у складі:
Суддя Зайцев Ю.О.
при секретарі судового засідання Ошарін Д.С.
За участю представників сторін:
Від прокуратури: Озерова О.Д. (довіреність №05/1-1880 вих.-15 від 12.05.2015р.);
Від позивача: Штоля А.О.(довіреність №226/исх-гс від 11.06.15р.);
Від відповідача: Некрасов О.В. (довіреність №10 від 26.03.2015р.);
Від третьої особи: Польщіна Т.Л. (довіреність №01-36/12 від 20.01.215р.).
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради до відповідача Приватного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями „Синтез ойл" за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту комунальної власності Одеської міської радипро внесення змін до договору оренди землі, -
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: 30.04.2015р. заступник прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської радизвернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Приватного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями „Синтез ойл", про внесення змін до договору оренди землі.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 13.02.2014р. було порушено провадження у справі №916/456/14 із призначенням її до розгляду в судовому засіданні та залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департамент комунальної власності Одеської міської ради.
В судовому засіданні 22.06.2015р. представником відповідача надано клопотання про продовження строку розгляду справи на 15 днів відповідно до ст. 69 ГПК України.
Ухвалою господарського суду Одеської області було продовжено строк вирішення спору по справі № 916/1813/15 на 15 днів.
Відповідач правом на відзив на позовну заяву в порядку ст. 59 ГПК України не скористався, хоча приймав участь у судових засіданнях.
В судовому засіданні 13.07.2015р. представник відповідача визнав позовні вимоги прокурора у повному обсязі однак заперечував проти стягнення з відповідача суми судового збору який підлягає сплаті за подання даного позову до суду.
13.07.2015р. у судовому засіданні після повернення з нарадчої кімнати було проголошено вступну та резолютивну частини рішення суду в порядку статті 85 ГПК України.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення, суд встановив:
В обґрунтування поданої позовної заяви прокурор посилається на те, що Суворовського району м. Одеси встановлено, що рішеннямОдеської міської ради №3012-XXIII від 28.12.2001р. було затверджено проект відведення земельних ділянок (додаток 1), надано ЗАТ „Синтез ойл"земельну ділянку загальною площею 25 168 кв.м., яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15.
12.03.2002р. між Одеською міською радою та Приватним акціонерним товариством з іноземними інвестиціями „Синтез ойл" було укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 25 168 кв.м., яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15 терміном на 25 років.
Цей договір було посвідчено приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Криворотенко Л.І.
Відповідний договір зареєстрований 18.03.2002р.у книзі записів держаної реєстрації договорів оренди землі за№561/27.
Пунктом 1.4.Договору встановлено, що грошова оцінка земельної ділянки на момент нотаріального посвідчення цього договору складає 5 194 423 (п'ять мільйонів сто девяносто чотири тисячі чотириста двадцять три) гривні 52 копійки, згідно довідки № 230, виданої Управлінням земельних ресурсів Одеської міської ради 04.03.2002р.
Відповідно до п. 2.1. Договору, за користування земельною ділянкою орендар сплачує орендодавцеві орендну плату. Розрахунок орендної плати здійснений відповідно до «Положення про порядок розрахунку плати за користування земельними ділянками і за часткову участь у землекористуванні в місті Одесса», затвердженого рішенням Одеської міської ради за №702-XXIII від 29.02.200р. та Рішенням Одеської міської ради за №1709-XXIII від 31.10.2000р. «Про затвердження ставки орендної плати за користування земельної ділянки в м. Одесі» та Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.200р. за №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель» (з урахуванням коефіцієнта індексації 1,182 та 1,02).
За приписами п.2.2. Договору, орендна плата вноситься орендарем за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця на протязі 30 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного місяця, у розмірі: - за земельну ділянку площею 25 168 кв.м.: 2,06х25168=51846,08 гривень на рік; Орендна плата, враховуючи невиплачену, підлягає індексації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель».
Згідно п. 2.5. Договору, орендар не звільняється від орендної плати і сплачує її незалежно від результатів його господарської діяльності. Умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін, шляхом укладення відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені і є невід'ємними частинами цього договору. Орендодавець має право вимагати збільшення орендної плати у випадку збільшення відповідно до законів України розміру земельного податку.
Рядом Рішень Одеської міської ради введено в дію нову нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати. Відповідно до цього, умови діючих договорів оренди підлягають перегляду в частині розміру орендної плати.
Рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010 № 41-У1 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» введена в дію нова нормативна грошова оцінка земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати. Відповідно до цього, умови діючих договорів оренди підлягають перегляду в частині розміру орендної плати та доручено управлінню земельних ресурсів забезпечити перегляд умов договорів оренди землі щодо розміру орендної плати за землю.
Рішенням Одеської міської ради від 20.09.2011 № 1268-У1 «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 № 41-У1 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси», яким п. З рішення викладений в такій редакції «ввести в дію затверджену пунктом 1 цього рішення нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної плати з 20.09.2011».
20.09.2011 Одеською міською радою прийнято рішення № 1267-У1 «Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі».
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Одеси від 23.03.2011 № 212/С, та від 23.03.2011 №213/С, який розроблено Управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15 та землекористувачем якої являється ПАТ з іноземними Інвестиціями «Синтез ойл» 16 426 кв.м. - становить 3 501 201,90 грн., та площею 8742 кв. м. становить 3 030 326,88 грн.
З метою приведення Договору у відповідність до положень ст. 21 Закону України «Про оренду землі» департаментом комунальної власності Одеської міської ради, уповноваженим від Імені Одеської міської ради вчиняти дії, пов'язані з підготовкою внесення змін до договорів оренди земельних ділянок у межах міста Одеси на адресу відповідача 16.04.2014р. за № 01-13/3209 направлені пропозиції та розрахунки розміру орендної плати за земельні ділянки, яким було передбачено збільшення розміру орендної плати.
Департаментом комунальної власності Одеської міської ради відповідно до форми, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України, здійснено розрахунок від 17.02.2014 розміру орендної плати за земельну ділянку площею 16426 кв. м. - становить 105 036,06 грн., та площею 8742 кв. м. становить 90 909,81 грн., розраховано у розмірі 3% , за адресою: м.Одеса, вул. Наливна, 15.
У встановлений законодавством термін ПАТ з іноземними інвестиціями «Синтез ойл» відповіді на вищезазначену пропозицію не надало, що зумовило заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради звернутися до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Приватного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями „Синтез ойл", про внесення змін до договору оренди землі.
Представник відповідача в судовому засіданні 13.07.2015р. визнав позовні вимоги прокурора у повному обсязі однак заперечував проти стягнення з відповідача суми судового збору який підлягає сплаті за подання даного позову до суду.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшовнаступних висновків.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським Кодексом України.
Згідно зі статтею 121 Конституції України одним із завдань прокуратури України є
представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право, зокрема, звертатись до суду, з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненій прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно частини 1 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Відповідно до положень частини третьої цієї статті прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Згідно з ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Господарський суд порушує справи за позовними заявами: підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів; державних та інших органів, які звертаються до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України; прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави, відповідно до ст. 2 ГПК України.
Відповідно до статті 14 Конституції України, частини 1 статті 148 Господарського кодексу України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави та об'єктом прана власності Українського народу. Від імені народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Статтею 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради. Питання організації управління районами в містах належить до компетенції міських рад.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" Ізмаїльська міська рада є представницьким виборним органом місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення. Право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
За вимогами пункту 5 статті 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідна ради.
Згідно до статті 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є поряд з іншим земля й природні ресурси, що є у власності територіальних громад.
Відповідно до статті 143 основного Закону України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.
Відповідно до статті 80 Земельного кодексу України суб'єктами права власності на землю є, зокрема, територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності. Статтею 83 Земельного кодексу України передбачено, що землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності.
Підставою для набуття територіальною громадою в особі Одеської міської ради права комунальної власності на землю є безоплатна передача їй землі державою. Оскільки право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів, кожне порушення закону щодо безпідставного заволодіння комунальною власністю є порушенням державних інтересів.
Згідно до статті 145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються в судовому порядку.
У даному випадку органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах є Приморська сільська рада, оскільки згідно з пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції сільський, селищних та міських рад відноситься вирішення питань регулювання земельних відносин.
Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язаний вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
У п.1 ч.2 ст.11 ЦК України встановлено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, який в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України є обов'язковим для виконання сторонами.
Зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України). Отже, уклавши договір сторони за цим договором домовилися щодо його умов.
За таких обставин, між сторонами за договором виникли правовідносини щодо користування зазначеною у договорі земельною ділянкою, які, у першу чергу, регулюються умовами договору, нормами земельного законодавства, а також загальними нормами матеріального права.
Встановлено, що Приватним акціонерним товариством з іноземними інвестиціями „Синтез ойл" на підставі договору оренди земельної ділянки від 12.03.2002 року, укладеного з Одеською міською радою, використовується земельна ділянка загальною площею 25 168 кв.м., яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15.
Згідно з вимогами ст.93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи. Відносини пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" також встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до вимог ст.21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендареві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
У статтях 5,13,15,18 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років. За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація.
Положенням статей 20, 23 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що дані про нормативно грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м. Одеси від 23.03.2011 № 212/С, та від 23.03.2011 №213/С, який розроблено Управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15 та землекористувачем якої являється ПАТ з іноземними Інвестиціями «Синтез ойл» 16 426 кв.м. - становить 3 501 201,90 грн., та площею 8742 кв. м. становить 3 030 326,88 грн.
У ст. 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума не може бути меншою трикратного розміру земельного податку та не може перевищувати 12% нормативно грошової оцінки.
У ст. 274.1. Податкового кодексу України ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2.5 Договору, орендар не звільняється від орендної плати і сплачує її незалежно від результатів його господарської діяльності. Умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін, шляхом укладення відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені і є невід'ємними частинами цього договору. Орендодавець має право вимагати збільшення орендної плати у випадку збільшення відповідно до законів України розміру земельного податку.
Таким чином, внесення змін щодо розміру орендної плати у договір оренди земельної ділянки у зв'язку з проведенням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідає, як вимогам чинного законодавства, так і умовам укладеного між сторонами договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 11 ГПК України визначено, що підприємство, організація, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. Якщо підприємства і організація не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді в установлений строк з урахуванням поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.
Відповідно до ст. 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Статтею 632 ЦК України визначено, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
В судовому засіданні 13.07.2015р. визнав позовні вимоги прокурора у повному обсязі однак заперечував проти стягнення з відповідача суми судового збору який підлягає сплаті за подання даного позову до суду.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог прокурора в повному обсязі.
Решту доводів і поданих сторонами доказів, відхилення яких не обґрунтовано вище, суд відхиляє як такі, що не мають значення для вирішення спору.
Рішення прийнято на підставі наданих сторонами доказів, оскільки згідно із ст.33, 38 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона: повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; самостійно визначити і надати суду ті докази на підтвердження своїх доводів, які вважає необхідними, належними і достатніми. Докази витребовуються судом у ході розгляду справи лише у разі подання відповідного клопотання - на суд не покладено обов'язку вказувати стороні, які докази вона повинна подати на підтвердження свої вимог чи заперечень, або проводити розшук тих чи інших доказів з власної ініціативи.
Відповідно до вимог ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
При цьому суд приймає до уваги строк розгляду справи, достатність часу у будь-якої із сторін для надання доказів на підтвердження власних доводів, для спростування обставин чи доводів протилежної сторони та для подання суду клопотання про витребування таких доказів у інших осіб.
За при приписами ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до ст.44, 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача у справі.
Керуючись ст.ст. 32,33,34,38,43,44,49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеської міської ради до відповідача Приватного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями „Синтез ойл" за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Департаменту комунальної власності Одеської міської радипро внесення змін до договору оренди землі - задовольнити.
2. Внести зміни до договору оренди землі від 12.03.2002 року, зареєстрованого у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 18.03.2002р. за № 561/27, яким Одеською міською радою передано ПАТ з іноземними інвестиціями «Синтез ойл» (код 14343703) земельну ділянку площею 16426 кв. м., та земельну ділянку площею 8742 кв. м., що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Наливна, 15 терміном на 25 років, а саме:
- викласти п. 1.4 Договору у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 16426 кв. м. становить 3 501 201,90 грн., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 212/С від 23.03.2011р., складеної управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 8742 кв. м. становить 3 030 326,88 грн., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 213/С від 23.03.2011р., складеної управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області»
- викласти п. 2.2 Договору у наступній редакції: «Орендна плата за земельну ділянку, площею 16 426 кв. м. розрахована у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 105 036,06 грн. на рік. Орендна плата за земельну ділянку площею 8 742 кв. м. розрахована у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 90 909,81 грн. на рік.»
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями „Синтез ойл" (68000, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. Північна, буд.2; код ЄДРПОУ 14343703) на користь Державного бюджету України (р/р 31210206783008 отримувач УК у м. Одесі код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача ГУ ДКСУ в Одеській області МФО 828011 код класифікації: 22030001) судові витрати в розмірі 1 218 /одна тисяча двісті вісімнадцять/ грн. 00 коп.
Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст складено та підписано 20 липня 2015 р.
Суддя Ю.О. Зайцев