ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
щодо вирішення питання про зупинення провадження у справі
16 червня 2015 року м. Київ № 826/5641/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії:
головуючого судді Шулежка В.П., судді Іщука І.О., судді Погрібніченка І.М.,
за участю секретаря судового засідання Пасічнюк С.В.,
за участю сторін:
представник позивача - Пальнюк В.В.,
представник відповідача - Крайня Л.В.,
представник третьої особи 1 - Парицька Н.О.,
представник третьої особи 3 - Субботін О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь демократичного альянсу» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за участю третіх осіб - товариства з обмеженою відповідальністю «Аль-Карім», Міністерства культури України, Міністерства оборони України, Одеської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування дозвіл та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодь демократичного альянсу» (далі - позивач, ВМГО «Молодь демократичного альянсу») до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі - відповідач, ДАБІ України), за участю третьої особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Аль-Карім» (далі - третя особа 1, ТОВ «Аль-Карім»), Міністерства культури України (далі - третя особа 2), Міністерства оборони України (далі - третя особа 3), Одеської міської ради (далі - третя особа 4) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування дозвіл та зобов'язання вчинити дії.
Представником третьої особи 1 подано заяву про зупинення провадження у даній справі до вирішення по суті справи №815/2818/15, яка розглядається Одеським окружним адміністративним судом за позовом ТОВ «Аль-Карім» до завідувача сектору набуття правового режиму об'єктів та територій, пов'язаних з охороною нерухомої культурної спадщини Управління охорони нерухомої культурної спадщини Міністерства культури України Діхтяра Я.Я. про визнання дій протиправними та справи №826/3915/15, яка розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва за позовом Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу» до Міністерства культури України, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Аль-Карім» про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування погодження, зобов'язання вчинити дії.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення заяви про зупинення провадження у справі.
Представник відповідача вирішення заяви залишив на розсуд суду.
Представник третьої особи 3 зазначив про необґрунтованість заяви третьої особи 1 та відсутність підстав для зупинення провадження у справі.
Розглянувши заяву відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно позовної заяви, предметом спору у даній справі є оскарження позивачем дій Державної архітектурно-будівельної інспекції України по видачі ТОВ «Аль-Карім» дозволу на виконання будівельних робіт від 03.06.2014 р. №ІУ115141540212 щодо будівництва житлового комплексу із вбудовано-прибудованими торгівельно-адміністративними спортивно-оздоровчими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Асташкіна, 29 Приморського району м. Одеси та визнання протиправним і скасування дозволу на виконання будівельних робіт від 03.06.2014 р. №ІУ115141540212.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що при розробленні проектної документації замовником не були дотримані вимоги ст. 6 Закону України «Про архітектурну діяльність». Проектна документація не була затверджена Міністерством культури України, тому, на думку позивача, не відповідає вимогам Закону України «Про охорону культурної спадщини». Крім того, позивач стверджує, що проектна документація розроблена на підставі протиправних містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, а тому вона не відповідає ст.ст. 26, 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Зокрема, позивач вказує на те, що при наданні містобудівних умов та обмежень протиправно використано історико-містобудівне обґрунтування, погоджене наказом Міністерства культури України від 05.09.2013 р. №2784/10/61-13.
Водночас, як вбачається з матеріалів справи, у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва розглядається справа №826/3915/15 за позовом Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу» до Міністерства культури України, третя особа - ТОВ «Аль-Карім», у якому позивач просить визнати протиправною бездіяльність Міністерства культури України, яка полягає у незабезпеченні охорони об'єкта культурної спадщини - історичного ареалу міста Одеси шляхом невидачі розпорядження ТОВ «Аль-Карім» про припинення будівельних та земляних робіт за адресою: вул. Асташкіна, 29, до отримання Дозволу на проведення робіт на пам'ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених пунктів, який передбачений п.58 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарською діяльності, що є додатком до Закону України від 19.05.2011 року №3392-VI, та до отримання ТОВ «Аль-Карім» погоджених із Мінкультури України програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, земляних робіт в історичному ареалі міста Одеси за адресою: вул. Асташкіна, 29; зобов'язати відповідача забезпечити охорону культурної спадщини - історичного ареалу міста Одеси шляхом видачі розпорядження ТОВ «Аль-Карім» про припинення будівельних земляних робіт за адресою: вул. Асташкіна, 29, до отримання Дозволу на проведення робіт на пам'ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених пунктів, який передбачений п.58 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарською діяльності, що є додатком до Закону України від 19.05.2011 року №3392-VI та п.п.17 ч.2 ст.5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та до отримання третьою особою погоджених із відповідачем програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, земляних робіт в історичному ареалі міста Одеси за адресою: вул. Асташкіна, 29, згідно з п.п. 14 ч.2 ст.5 Закону України «Про охорону культурної спадщини»; визнати протиправними дії відповідача та скасувати погодження від 05.09.2013 року за №278/10/61-13 «Історико-містобудівельне обґрунтування на будівництво в межах історичного ареалу жилого комплексу по вул. Асташкіна, 29».
Також, як вбачається з матеріалів справи, в провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа №815/2818/15 за позовом ТОВ «Аль-Карім» до завідувача сектору набуття правового режиму об'єктів та територій, пов'язаних з охороною нерухомої культурної спадщини Управління охорони нерухомої культурної спадщини Міністерства культури України Діхтяра Якова Яковича, в якому ТОВ «Аль-Карім» просить визнати протиправними дії Завідуючого сектору набуття правового режиму об'єктів та територій, пов'язаних з охороною нерухомої культурної спадщини Діхтяра Я.Я. щодо скасування погодження від 05.09.2013 р. історико-містобудівного обґрунтування та призупинення будівництва житлового комплексу по вулиці Асташкіна, 29 у м. Одесі.
Враховуючи викладене, оскільки правомірність погодження Міністерством культури України від 05.09.2013р. за №2784/10/61-13 історико-містобудівельного обґрунтування на будівництво в межах історичного ареалу жилого комплексу по вул. Асташкіна, 29, а також його скасування є предметом спору у інших справах і ця обставина входить до предмету доказування у даній справі суд погоджується з твердженням представника третьої особи про те, що розгляд справи неможливий до вирішення по суті зазначених справ.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що розгляд даної справи неможливий до вирішення вищевказаної справи №815/2818/15, які є взаємопов'язаними між собою, відтак суд приходить до висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст.156, 160, 165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Аль-Карім» про зупинення провадження у справі задовольнити.
2. Зупинити провадження у справі № 826/5641/15 за позовом Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь демократичного альянсу» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за участю третіх осіб - товариства з обмеженою відповідальністю «Аль-Карім», Міністерства культури України, Міністерства оборони України, Одеської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування дозвіл та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративних справах №815/2818/15 та №826/3915/15.
3. Зобов'язати сторін негайно повідомити суд про сплив обставин, що стали підставою для зупинення провадження у справі.
4. Копію ухвали надіслати особам, що беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.
Повний текст ухвали складений та підписаний 22.06.2015 року.
Головуючий суддя В.П. Шулежко
Суддя І.О. Іщук
Суддя І.М. Погрібніченко