Постанова № 47019752, 14.07.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2015
Номер справи
804/7836/15
Номер документу
47019752
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2015 р. Справа № 804/7836/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відповідача 1 Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «АКТАБАНК» ОСОБА_2, відповідача 2 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

25 червня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до відповідача 1 Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «АКТАБАНК» ОСОБА_2, відповідача 2 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просить:

- визнати противоправною бездіяльність відповідача 2 та відповідача 1, щодо не включення позивача в загальний реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладом в ПАТ «АКТАБАНК» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;

- зобовязати відповідача 2 та відповідача 1 включити позивача в Загальний реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами в ПАТ «АКТАБАНК» за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що є вкладником в банку ПАТ «АКТАБАНК», що підтверджується договором банківського вкладу, отже, згідно з положенням ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», повинен бути включений до переліку вкладників. Проте, позивач вважає, що всупереч вимогам чинного законодавства, його безпідставно не включено до переліку вкладників ПАТ «АКТАБАНК», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, що, в свою чергу, на думку позивача, порушує його права.

13.07.2015 року позивачем до суду подана заява про розгляд справи за його відсутності та про підтримання позовних вимог.

Відповідач 1 до суду не прибув, надав письмові заперечення, в яких свою позицію обґрунтовував тим, що 18.11.2014р. супровідним листом №4980 Уповноваженою особою було надано до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб базу даних про вкладників (файли «D» та «Z»). До вказаної бази даних був включений позивач.

Банком позивач не включався до переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4-6 частини четвертої статті 26 Закону; переліку осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку; переліку осіб, які використовують вклад як засіб забезпечення виконання іншого зобов'язання перед цим банком, що ще не виконане.

При цьому, відповідач 1 зазначив, що затвердження реєстру вкладників для здійснення виплат відноситься до компетенції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а не уповноваженої особи, яка відповідно до ст. 37 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», здійснює керівництво банком і не бере участі у прийнятті рішень з питань, віднесених законом до компетенції Фонду.

Так, на рахунок позивача були перераховані кошти з рахунку іншої фізичної особи, з якою був укладений з ПАТ «АКТАБАНК» договір банківського вкладу сума якого значно перевищує 200 тис.грн., тобто граничний розмір відшкодування вкладів Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, який ця особа «розбила» на декілька вкладів, в тому числі зарахувавши кошти на рахунок позивача.

26.11.2014р. листом № 5225 та 28.11.2014р. листом №5251, уповноважена особа проінформувала Фонд, що з початку запровадження тимчасової адміністрації проводиться робота з перевірки окремих платежів та транзакцій, проведених в липні-вересні 2014р., в частині наявності підстав для отримання вкладниками коштів за вкладами. З метою недопущення протиправного відшкодування коштів за вкладами, уповноважена особа, в зазначених листах, звернулася до Фонду з пропозицією розглянути питання можливості та доцільності тимчасового блокування коштів на рахунках окремих вкладників ПАТ «АКТАБАНК», в тому числі й на рахунку позивача.

01.12.2014р. Протоколом засідання виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 250/4, Фонд вирішив погодити пропозицію Уповноваженої особи щодо тимчасового блокування коштів за рахунками фізичних осіб-вкладників ПАТ «АКТАБАНК» згідно переліку, наведеному у вищезазначених листах, та зобовязав відділ організації виплат Фонду відобразити блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних Фонду гарантування. Після чого відділ організації виплат Фонду відобразив блокування у файлах «D» та «Z» Узагальненої бази даних Фонду гарантування відповідно до інформації, наданої уповноваженою особою.

21.01.2015р. уповноваженою особою в Прокуратуру м. Дніпропетровська було подано заяву про злочин з вимогою перевірити наявність в діях позивача складу злочину.

Згідно витягу з кримінального провадження №12015040030000067 від 11.02.2015 року до ЄРДР 03.02.2015 року внесено запис про початок судового розслідування за ч. 3 ст. 190 КК України.

Також, відповідачем зазначено, що відповідно до вимог ст. 27 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», уповноваженою особою було складено перелік вкладників з урахуванням нормативно-правового акту Фонду - рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 01.12.2014р. (Протокол засідання виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 250/4) про тимчасове блокування виплати окремим вкладникам. На цей час це рішення не скасовано та не змінено, що унеможливлює включення уповноваженою особою до переліку вкладників позивача.

Представник відповідача 2 до суду не прибув, надав письмові заперечення, в яких свою позицію обґрунтовував тим, що виконавча дирекція Фонду затверджує Загальний реєстр виключно на підставі Переліку вкладників, складеного та наданого уповноваженою особою. У переданому уповноваженою особою Переліку вкладників ПАТ «АКТАБАНК» інформація про позивача була відсутня, в зв'язку з чим дані про позивача не могли бути враховані при складанні та затвердженні Загального реєстру Фондом гарантування. Окрім цього, зазначив, що законодавство не покладає обов'язок на Фонд враховувати під час складання Загального реєстру інші документи, окрім Переліку вкладників.

Також пояснив, що Перелік складається уповноваженою особою Фонду, а Загальний реєстр вкладників формується та затверджується Фондом на підставі Переліку. Перелік, який складається уповноваженою особою, по суті має характер попереднього документу, який надалі у формі Загального реєстру затверджується Фондом гарантування. А відтак, оскільки позивача не було включено уповноваженою особою до Переліку вкладників, Фонд гарантування не мав правових підстав здійснюватися відповідні процедури по включенню його до Загального реєстру та виплаті відшкодування, у звязку з чим, на думку відповідача, Фонд гарантування не вчинив жодної протиправної бездіяльності або дії стосовно позивача щодо не включення останнього до Загального реєстру вкладників та невідшкодування йому коштів, оскільки Фонд гарантування не володів і не повинен був володіти жодною додатковою інформацією про позивача, окрім тієї, що міститься в Переліку вкладників, в якому інформація щодо позивача була відсутня. Тому, на думку відповідача, заявлені до нього вимоги є безпідставними.

У судовому засіданні 14 липня 2015 року, зважаючи на неявку представників сторін, судом ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження з урахуванням вимог статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до вимог ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін, на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 07 серпня 2014 року між ОСОБА_1 та Публічним акціонерним товариством «АКТАБАНК» укладений договір банківського вкладу «Банківська класика» №В21-17236/Т/631168. Відповідно до пунктів 1.1 Договору, до Банку надійшли, а Банк прийняв грошові кошти в сумі 200000 грн. терміном на 1 міс. з 07.08.2014 р. по 07.09.2014 р. зі сплатою 18 (вісімнадцять) % річних.

Постановою Правління Національного банку України від 16.09.2014року №576 «Про віднесення ПАТ «АКТАБАНК» до категорії неплатоспроможних» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 16.09.2014 року прийнято рішення №90, яким розпочата процедура виведення ПАТ «АКТАБАНК» з ринку шляхом запровадження з 17.09.2014р. по 17.12.2014р. тимчасової адміністрації та призначення ОСОБА_2 уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «АКТАБАНК» (місцезнаходження: вул. Шевченка, 53, м.Дніпропетровськ, 49000, Україна, код ЄДРПОУ 35863708; МФО 307394).

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 15.12.2014р. № 144 було продовжено здійснення тимчасової адміністрації ПАТ «АКТАБАНК» на один місяць по 17.01.2015 року включно.

Відповідно до офіційного повідомлення зробленого Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на офіційному сайті Фонду, Постановою Правління Національного банку України від 15.01.2015 № 19 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АКТАБАНК» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд гарантування) прийнято рішення від 16.01.2015 № 6 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «АКТАБАНК» та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку», згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АКТАБАНК» з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «АКТАБАНК» провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків ОСОБА_2, строком на 1 рік з 16.01.2015р. по 15.01.2016р. включно.

21.01.2015 року уповноважена особа ОСОБА_2 звернулася до прокурора м.Дніпропетровська з заявою про злочин, в якій зазначено, що значна кількість вкладників мала на рахунках депозити, які значно перевищують 200000 грн., проте протягом липня-серпня 2014 року вказані клієнти розмістили належні їм грошові кошти в ПАТ «АКТАБАНК» від імені інших фізичних осіб в сумах близько 200000 грн., чим було штучно створені умови для незаконного отримання відшкодування.

03.02.2015 року до ЄРДР внесено запис про кримінальне провадження за заявою ОСОБА_2, а 27.02.2015 року слідчим суддею Бабушкінського районного суду м Дніпропетровська винесено ухвалу про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунках, що відкриті в ПАТ «АКТАБАНК» в тому числі і рахунку ОСОБА_1

На офіційному сайті Фонду опубліковано оголошення про те, що Фонд з 23.01.2015р. розпочинає виплати коштів вкладникам ПАТ «АКТАБАНК», для отримання коштів вкладники ПАТ «АКТАБАНК» з 23.01.2015р. по 02.03.2015р. включно можуть звертатись до установ банку-агента Фонду ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ФІДОБАНК». Виплати гарантованої суми відшкодування здійснюватимуться відповідно до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду.

В звязку з чим, позивач двічі звертався у відділення ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ», та йому було відмовлено у видачі коштів по договору, з посиланням на відсутність у відповідних списках.

12.01.2015 року позивачем були направлені заяви до ПАТ «АКТАБАНК» та до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо виплати суми депозиту. Відповідь отримана не була.

16.01.2015 року позивачем була надіслана заява про виплату коштів та скарга на незаконні дії працівників ПАТ «Банк Михайлівський» та ПАТ «АКТАБАНК» до Фонду гарантування вкладів Фізичних осіб.

23.03.2015 року позивач отримав відповідь від ФГВФО про перевірку правових підстав розміщення його вкладу.

16.01.2015 року позивачем до Національного банку України була направлена скарга на незаконні дії працівників ПАТ «Банк Михайлівський» та ПАТ «АКТАБАНК».

16.01.2015 року також була направлена скарга на незаконні дії працівників ПАТ «Банк Михайлівський» та ПАТ «АКТАБАНК» до Прокуратури Дніпропетровської області.

04.02.2015 року від Управління Національного банку України в Дніпропетровській області надійшов лист №10-019/871 про направлення скарги за належністю до Виконавчої дирекції Фонду гарантування фізичних осіб.

17.02.2015 року надійшов лист від Національного Банку України №47-606/10213 про розгляд скарги та повідомлено позивачу, що для отримання гарантованої суми відшкодування вкладникам необхідно звернутися до ПАТ «ФІДОБАНК».

06.02.2015 року позивачем нарочно була подана вимога Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «АКТАБАНК», щодо визнання кредиторських вимог та повернення грошових коштів.

Позивачем зазначено, що станом на 25.06.2015 року відповіді від Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «АКТАБАНК» ОСОБА_2 позивачем отримано не було.

Позивач, посилаючись на протиправну бездіяльність відповідачів щодо не включення його в загальний реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, звернувся до суду за захистом порушеного права.

Відповідно до частин 1 і 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

При цьому, під бездіяльністю розуміється пасивна поведінка субєкта владних повноважень, а під порушенням прав, свобод та інтересів наявність негативних протиправних наслідків для позивача, як наслідок такої бездіяльності.

Вирішуючи вказаний спір, суд вважає за необхідне зясувати, чи було допущено уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ «АКТАБАНК» ОСОБА_2 та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб пасивну поведінку відносно позивача при формуванні переліку вкладників та Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, та чи настали на момент розгляду справи для позивача негативні наслідки.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлюються Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Відповідно до ст. 26 Закону встановлено, що Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку і сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, проте Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи.

Згідно статті 27 цього Закону, Уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню, а виконавча дирекція Фонду протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Також, протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Уповноважена особа Фонду формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

При цьому, відповідно до ст. 37 Закону, Уповноважена особа Фонду має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

Також, Закон визначає повноваження уповноваженої особи Фонду під час дії тимчасової адміністрації. Зокрема, стаття 38 Закону передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобовязана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Більш детальний порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) коштів за вкладами фізичних осіб визначений Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами (далі - Положення), яке затверджено Рішенням Виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року № 14.

Відповідно до вказаного Положення, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а Фонд завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).

Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до Фонду файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).

Банк має право надати до Фонду відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).

Протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).

Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (пункт 2 розділу ІV Положення).

Виконавча дирекція Фонду приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 4 розділу ІV Положення).

Отже, з наведених нормативно правових актів встановлено, що відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи. При цьому, ще під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа Фонду вживає заходів щодо: 1) перевірки правочинів, укладених банком, 2) формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, 3) формування переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом; 4) повідомлення правоохоронних органів у випадку виявлення протиправних дій відносно банку тощо, а Фонд на підставі складеного уповноваженою особою Фонд переліку складає і затверджує Загальний реєстр вкладників.

З матеріалів справи вбачається, що у строки, встановлені Законом, Уповноваженою особою Фонду було складено перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а Фондом на підставі вказаного переліку було складено і затверджено Загальний реєстр вкладників, і позивач ОСОБА_1 не був включений до вказаних переліку та реєстру. Також, відносно вказаної особи не приймалося рішення, що укладений ним з банком правочин є нікчемним.

Таким чином, з матеріалів справи зясовано, що Уповноваженою особою Фонду, у межах її компетенції та покладених обовязків вживалися дії щодо перевірки правочинів, укладених банком, формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, та повідомлення правоохоронних органів за фактом виявлення протиправних дій відносно банку тощо. Також, судом встановлено, що дії по складанню та затвердженню Загального реєстру вкладників вчинялися Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на підставі інформації, наданої Уповноваженою особою. Тобто, фактично, відповідачами вчинялися дії, спрямовані на перевірку правочинів банку та виплату відшкодування.

Вказані обставини також підтверджено інформацією, що міститься у відповідді Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 23.02.2015 року №21-036-5298/15 на звернення ОСОБА_1 від 12.01.2015 року, в якій було повідомлено, що на даний час Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «АКТАБАНК» ОСОБА_2 здійснює перевірку правових підстав розміщення вкладу позивача в банку.

Оскільки судом не встановлено пасивної поведінки відповідачів відносно позивача при складанні переліку вкладників та формуванні і затвердженні реєстру вкладників, суд приходить до висновку про необґрунтованість тверджень позивача про допущення з боку відповідачів протиправної бездіяльності.

Також, позивачем не було доведено факту порушення з боку відповідачів його прав під час дії тимчасової адміністрації ліквідації банку, а саме не доведено факту настання негативних наслідків, оскільки відповідно до Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування, тобто фактично доповнювати або змінювати перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а Фонд вказані зміни враховує шляхом внесення змін до Реєстру вкладників.

Щодо наявності звернень позивача з заявами до відповідачів щодо виплати йому гарантованої суми відшкодування за вкладом, суд зазначає, що відповідно до п. 9 розділу ІV Положення заяви про виплату гарантованої суми відшкодування розглядаються у строк, що не перевищує трьох календарних місяців, при цьому вказаний строк стосується заяв, які подані після прийняття рішення про відшкодування коштів за вкладами та затвердження Загального Реєстру, що відбулося в січні 2015 року, а тому, суд вважає, що відсутність виплат за вказаними зверненнями не можуть бути покладені в обґрунтування бездіяльності відповідачів.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на вищевикладене, позивачем не доведено обставин, на яких ґрунтуються його вимоги, а відтак, позов задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідача 1 Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «АКТАБАНК» ОСОБА_2, відповідача 2 Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_3