Справа № 755/12193/15-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В. П., розглянувши матеріал, що надійшов з Державної служби фінансового моніторингу України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Київ, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, працюючої спеціалістом фінансового моніторингу ТОВ «Аффінаж», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.166-9 КУпАП України,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 22 від 09 червня 2015 року, складеного посадовою особою Державної служби фінансового моніторингу України - головним спеціалістом відділу аналізу ризиків при здійсненні операцій з цінними паперами та негрошовими фінансовими активами управління аналізу ризиків та типологічних досліджень Департаменту фінансових розслідувань ОСОБА_2, гр. ОСОБА_1, будучи призначеною відповідальною особою за проведення фінансового моніторингу ТОВ «Аффінаж», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Микільсько-слобідська, буд. 4-Г, оф. 40-Б, 24 квітня 2015 року в порушення вимог п.п. «б» п. 9 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», несвоєчасно надала додаткову інформацію на запит Держфінмоніторингу, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до Наказу № 47 від 01 квітня 2014 року ТОВ «Аффінаж», ОСОБА_1 було призначено відповідальною за проведення фінансового моніторингу ТОВ «Аффінаж».
06 квітня 2015 року заступником голови Управління контролю та адміністративно-господарської роботи Державної служби фінансового моніторингу України - ОСОБА_3 на адресу ТОВ «Аффінаж» було направлено запит про надання додаткової інформації з питань фінансового моніторингу, в якій просив надати інформацію (в тому числі копії документів) про фінансові операції, які стали об'єктом фінансового моніторингу (аналізу), та пов'язані з ними фінансові операції, а саме: виписку про операції з цінними паперами на рахунку у цінних паперах № 403311-UA40200084 за період з 01 січня 2014 року по дату отримання запиту, а також копії договорів купівлі-продажу цінних паперів з додатковими угодами до них та копії депозитарних розпоряджень на виконання облікових операцій за вказаний період.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Аффінаж» 24 квітня 2014 року засобами поштового зв'язку направлено на адресу Дерфінмоніторингу лист від 17 квітня 2015 року № 17/04/15-1 з копіями запитуваних документів. Держфінмоніторингом отримано зазначений лист 28 квітня 2015 року.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний: подавати на запит спеціально уповноваженого органу: додаткову інформацію, що може бути пов'язана з фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також інформацію, яка може бути пов'язана із зупиненням фінансової операції (фінансових операцій) відповідно до цього Закону - протягом одного робочого дня з дня надходження запиту.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта; неподання, несвоєчасне подання, порушення порядку подання або подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, недостовірної інформації у випадках, передбачених законодавством; порушення вимог щодо зберігання офіційних документів, інших документів (у тому числі створені суб'єктом первинного фінансового моніторингу електронні документи), їх копії щодо ідентифікації осіб (клієнтів, представників клієнтів), а також осіб, яким суб'єктом первинного фінансового моніторингу було відмовлено у проведенні фінансових операцій, вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта, а також усіх документів, що стосуються ділових відносин (проведення фінансової операції) з клієнтом (включаючи результати будь-якого аналізу під час здійснення заходів щодо верифікації клієнта/поглибленої перевірки клієнта), а також даних про фінансові операції; порушення порядку зупинення фінансових (фінансової) операцій (операції) передбачає адміністративну відповідальність.
Таким чином, уповноваженою особою ТОВ «Аффінаж» - ОСОБА_1 несвоєчасно надано Держфінмоніторингу запитувану інформацію, що є порушенням вимог п. 9 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, наявні дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 166-9 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У відповідності до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що на день винесення постанови становить 36 гривень 54 копійки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.166-9, ст.ст. 276, 283 КУпАП України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.166-9 КУпАП України, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (отримувач коштів УДКСУ у Дніпровському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38012871, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31216206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя: