ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1013/15-a
08 травня 2015 р.м.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Данилевич Н.А.
при секретарі судового засідання Стасюк А.В.
за участю:
прокурора Куліковської Л.Б.
представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тернополі справу за позовом прокурора Підволочиського району в інтересах держави в особі Збаразької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з орендної плати за землю,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Підволочиського району в інтересах держави в особі Збаразької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Тернопільській області (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості з орендної плати за землю на суму 15486,54 грн.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що станом на 24.03.2015 року, у звязку з несплатою узгодженої суми грошового зобовязання у встановлені законодавством строки, за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за землю в розмірі 23191,81 грн. Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 15.07.2014 року постановлено стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 податковий борг в розмірі 7705,27 грн. Відтак, загальна сума заборгованості заявлена до стягнення в даному позові, та яка не охоплена стягненнями в судовому порядку складає 15486,54 грн. Дані кошти відповідачем добровільно не сплачено, відтак, позивач просить стягнути з відповідача вищезазначену суму в судовому порядку.
Прокурор та представник особи в інтересах якої заявлено позов у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі з мотивів викладених у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, подавши відповідну заяву, проти задоволення позову не заперечила.
Розглянувши матеріали справи та зясувавши всі обставини справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Згідно п. 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Як передбачено п.16.1.3. та п.16.1.4. ст.16 ПК України платники податків зобовязані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. У відповідності до п.6.2 ст.6 ПК України, збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Виконанням податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (ст.31 ПК України).
Відповідно до ст.206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Згідно п.п.288.2., 288.3. ст.288 ПК України - платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Пунктами 287.1., 287.3. ст.287 ПК України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 102.4 ст.102 Податкового кодексу України податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Наливайка, 25, смт. Підволочиськ, Тернопільська область, 47800) зареєстрована як фізична особа - підприємець 07.05.2012 року, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.10). Крім цього, відповідач перебуває на обліку в Збаразькій ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області (Підволочиське відділення) як платник податків за основним місцем обліку, згідно реєстраційних даних (а.с.11-14).
18.02.2014 року відповідачем самостійно було подано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1400001243, в якій визначена сума грошового зобовязання з орендної плати за землю в розмірі 23135,32 грн. (по 1927,94 грн. щомісячно з січня по листопад 2014 року включно та 1927,98 грн. за грудень 2014 року).
Крім цього, 18.02.2014 року відповідачем самостійно було подано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №1400001245 (а.с.8-9), в якій визначена сума грошового зобовязання з орендної плати за землю в розмірі 773,66 грн. (по 64,47 грн. щомісячно з січня по листопад 2014 року включно та 64,49 грн. за грудень 2014 року).
Проте, у звязку з неповною та несвоєчасною сплатою сум узгодженого грошового зобовязання з орендної плати за землю, станом на 24.03.2015 року за відповідачем рахується заборгованість в розмірі 23191,81 грн., що підтверджується довідкою від 25.03.2015 року №199/23 (а.с.30).
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 15.07.2014 року постановлено стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по орендній платі за землю в сумі 7705,27 грн. (а.с.35-37).
Відтак, загальна сума податкового боргу відповідача по орендній платі за землю заявлена до стягнення в даному позові складає 15486,54 грн., що підтверджується розрахунком суми позовних вимог (а.с.31).
Доказів добровільного погашення вказаної заборгованості відповідачем не надано.
Пунктами 41.1 та 41.2 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян і держави в судах.
Згідно ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги заяву відповідача про визнання позову, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 128, 158, 163-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. Наливайка, 25, смт. Підволочиськ, Тернопільська область, 47800) заборгованість по орендній платі за землю в сумі 15486,54 грн. (п'ятнадцять тисяч чотириста вісімдесят шість гривень 54 копійки), які перерахувати до місцевого бюджету Підволочиської селищної ради на рахунок №33215815700409, МФО 838012, УДКСУ у Підволочиському районі, ОКПО 37863778, код платежу 18010900.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 13.05.2015 року.
Головуючий суддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.