Постанова № 46890344, 16.07.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2015
Номер справи
813/2866/13-а
Номер документу
46890344
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 липня 2015 року № 813/2866/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-суддіМартинюка В.Я.

секретар судових засідань ОСОБА_1

з участю представників:

від позивача ОСОБА_2;

від відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства (надалі ПАТ) «ДТЕК Західенерго» до Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и в :

ПАТ «ДТЕК Західенерго» звернулося в суд з позовом до ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.04.2013 року за №0000162200.

Судом допущено заміну відповідача його правонаступником ДПІ у Камянка-Бузькому районі Головного управління ДФС у Львівській області.

Позивач в позовній заяві стверджує, що забір поверхневих та підземних прісних вод здійснювався впродовж 2011 року на підставі дозволу на спец водокористування № Укр. 527-10 від 19.11.2010 року, термін дії якого закінчувався 20.11.2011 року. Заздалегідь (20.10.2011 року) на адресу дозвільного офісу Львівської міської ради було подано пакет документів, необхідних для продовження терміну дії дозволу. У звязку з перевищенням з боку Держуправління водними ресурсами Львівської області терміну розгляду обгрунтовуючих документів, втрат часу у дозвільній діяльності з причин необґрунтованої відмови цього ж органу у видачі погодження та бездіяльності з боку Дозвільного офісу, дозвіл на спец водокористування був виданий тільки 12.01.2012 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з викладених міркувань, просить позов задовольнити.

Представник відповідача просить в задоволенні позову відмовити, вважає, що оскаржуване податкове повідомлення рішення прийняте правомірно та є законними.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

За результатами планової виїзної документальної перевірки Відокремленого підрозділу «Добротвірська Теплова Електрична Станція» ПАТ «ДТЕК Зазіденерго» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2011 року по 30.06.2012 року, ДПІ у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби прийнято податкове повідомлення рішення від 03.04.2013 року за №0000162200, яким відокремленому підрозділу збільшено суму грошового зобовязання зі збору за спеціальне використання води (крім збору за спеціальне використання води, водних обєктів) в розмірі 491251 грн. 20 коп., в тому числі за основним платежем 393000 грн. 96 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) 98250 грн. 24 коп.

Як вбачається з висновків акта перевірки, перевіркою встановлено порушення товариством п.327.3 ст.327 ПК України в результаті чого занижено суму збору за спеціальне водокористування води на суму 622770 грн. 80 коп.

Відповідно до п.323.1 ст.323 ПК України, платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Пунктом 327.3 цієї ж статті передбачено, що за відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води збір справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Добротвірській тепловій електричній станції ВАТ «Західенерго» було видано дозвіл на спеціальне водокористування від 19.11.2010 року за № Укр. 527-10.

Як вбачається зі змісту акта перевірки, на думку перевіряючих, позивачем з 20.11.2011 року по 11.01.2012 року водокористування здійснювалось без чинного дозволу на спеціальне водокористування.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10.08.2012 року у справі № 2а-3043/12/1370, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2015 року, визнано частково недійсним дозвіл на спеціальне водокористування №Укр-527-12/Лв в частині терміну дії дозволу з 12.01.2012 року та зобовязано Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області внести зміни у згаданий дозвіл визначивши термін дії дозволу з 20.11.2011 року.

Таким чином, вищенаведеним судовим рішенням були встановлені обставини отримання позивачем дозволу на спеціальне водокористування з 20.11.2011 року, які не підлягають доказуванню, що, в свою чергу, спростовує висновки відповідача про здійснення останнім спеціального водокористування без чинного дозволу в період з 20.11.2011 року по 11.01.2012 року.

З огляду на викладене, суд вважає, що відповідачем було протиправно збільшено позивачу суму грошового зобовязання зі збору за спеціальне використання води та як наслідок прийнято відповідне податкове повідомлення рішення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення рішення від 03.04.2013 року за №0000162200 є обґрунтованими, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

З врахуванням викладеного, судом не беруться до уваги заперечення відповідача.

Окрім того, суд, у відповідності до ст.162 КАС України, вважає за необхідне в резолютивній частині постанови зазначити про протиправність та скасування оскаржуваного акта індивідуальної дії.

Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить присудити на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати, прийняте Державною податковою інспекцією у Камянка-Бузькому районі Львівської області Державної податкової служби, податкове повідомлення-рішення від 03.04.2013 року за №0000162200.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго» (код ЄДРПОУ 23269555), що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Козельницька, 15, 2294 грн. 00 коп. (дві тисячі двісті девяносто чотири гривні) сплаченого судового збору.

4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

5.Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 липня 2015 року.

Суддя В.Я.Мартинюк