КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2015 року (11:05 год.) м. Київ№810/2368/15
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Луценко К.Ю. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "РГК" про стягнення податкового боргу.
Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернулась з позовом Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РГК», в якому просить стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «РГК» податковий борг у сумі 67634,75 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлений законодавством строк грошові зобов'язання зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, з орендної плати за землю та з екологічного податку надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в зв'язку з чим утворився податковий борг в розмірі 67634,75 грн., який позивач просить стягнути в примусовому порядку з банківських рахунків відповідача.
В обґрунтування позовних вимог податковий орган зазначає, що податковий борг відповідача зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, з орендної плати за землю та з екологічного податку надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря утворився у звязку з несплатою як самостійно визначених податкових зобовязань так і донарахованих контролюючим органом грошових зобовязань.
02.07.2015 позивач надав через канцелярію суду письмове клопотання про розгляд даної адміністративної справи без його участі. Даним клопотанням позовні вимоги підтримано у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, яка направлялась на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві, яка відповідає адресі місцезнаходження відповідача, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно інформації з офіційного сайту Укрпошти щодо відстеження пересилання поштових відправлень, поштова кореспонденція на адресу відповідача з штрихкодовим ідентифікатором 0113321207463 відправлена 09.06.2015 та з 11.06.2015 перебуває у відділенні звязку міста Біла Церква, станом на 02.07.2015 не вручено.
Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином суд зазначає, що період часу для отримання відповідачем поштового відправлення є достатнім (з 09.06.2015 по 02.07.2015), а тому суд вважає, що відповідач є завчасно та належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового розгляду справи.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, та приймаючи до уваги те, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази по справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмежено відповідальністю «РГК» ідентифікаційний код юридичної особи 37066355, місце знаходження 09600, Київська область, Рокитнянський район, селище міського типу Рокитне, вулиця Ентузіастів, будинок 3 зареєстровано Рокитнянською районною державною адміністрацією Київської області в якості юридичної особи 01.04.2010, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 13451020000000453, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 14.05.2015 (а.с.7-8).
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з 01.04.2010 за №7955, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 14.05.2015 № 1510191400021 (а.с.19).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів з 1 січня 2011 року регулюються Податковим кодексом України (далі ПК України).
При цьому, пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Разом з тим, згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковим боргом визнається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого у порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
З матеріалів адміністративного позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що податковий борг відповідача виник зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, орендної плати з юридичних осіб, екологічного податку надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та пені нарахованої, за прострочення узгоджених грошових зобовязань з орендної плати з юридичних осіб, екологічного податку.
З приводу податкового боргу, який виник у звязку з несплатою авансових внесків на прибуток підприємств суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 16 ПК України платник податків зобов'язаний, у тому числі, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України).
Приписами статті 49.2 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податків господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Абзацом 4 п. 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, інститутів спільного інвестування, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують двадцяти мільйонів гривень) щомісяця, протягом дванадцятимісячного періоду, сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду. Сума щомісячних авансових внесків обчислюється у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за попередній звітний (податковий) рік, зменшеної на суму сплачених авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів, яка залишилась не зарахованою у зменшення податкового зобов'язання з цього податку, без подання податкової декларації.
Згідно з абз. 2 п. 2 підрозділу 4 Розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідачем подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2013 рік, в якій самостійно визначено суму авансових внесків, що підлягають сплаті щомісячно у розмірі 238,00 грн. (а.с.25).
Відповідачем було нараховано, але в повному обсязі не сплачено суму авансових внесків з податку на прибуток підприємства за серпень грудень 2014 року (авансовий внесок за серпень 2014 року сплачено частково у сумі 150,05 грн.) та січень лютий 2015 року у звязку з чим утворилась заборгованість у сумі 1515,95 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків з авансових внесків з податку на прибуток підприємств (а.с.42-44).
Крім того, посадовою особою позивача було проведено камеральну перевірки податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 666/10-19/37066355 від 20.10.2014, яким встановлено порушення правил сплати (перерахування) податку на прибуток, передбачених п. 126.1 ст. 126 ПК України, а саме затримку сплати на 7 днів податкового зобовязання з авансових внесків з податку на прибуток за червень 2014 року у сумі 99,70 грн. (а.с.31-33).
Вказаний акт перевірки був покладений в основу прийнятого податкового повідомлення-рішення від 23.10.2014 № НОМЕР_1, яким відповідача зобовязано сплатити штраф у сумі 9,97 грн. (а.с.30).
Дане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем, що підтверджується особистим підписом Директора ТОВ «РГК» на корінці податкового повідомлення-рішення.
Відомостей щодо оскарження податкового повідомлення рішення 23.10.2014 № НОМЕР_1 в адміністративному чи судовому порядку до суду не було надано, тому зобовязання зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств у сумі 9,97 грн. є узгодженим.
Таким чином загальна сума податкового боргу зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств з урахуванням часткової сплати та суми грошового зобовязання, нарахованого податковим органом, складає 1525,92 грн.(1515,95 грн. + 9,97 грн.).
З приводу податкового боргу відповідача, що виник з орендної плати за землю та екологічного податку суд зазначає наступне.
Згідно пп.14.1.73 п.14.1 ст. 14 ПК України землекористувачі це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Згідно з приписами пункту 286.2 статті 286 цього Кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідачем подано податкові декларації за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік:
- від 17.02.2014 № 900739656 (Острівська сільська рада) в якій самостійно визначено щомісячну суму орендної плати, яка підлягає сплаті у розмірі 4678,84 грн. (4678,83 грн. за грудень 2014 року) (а.с.28);
-від 17.02.2014 № НОМЕР_2 (Рокитянська сільська рада) в якій самостійно визначено щомісячну суму орендної плати, яка підлягає сплаті у розмірі 1289,62 грн. (за грудень 2014 - 1289,67 грн.) (а.с.29).
Відповідні грошові зобовязання не були сплачені відповідачем у повному обсязі, внаслідок чого утворилась заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб, згідно декларації № НОМЕР_3 від 17.02.2014 за період червень грудень 2014 року - 32751,87 грн. та згідно декларації № НОМЕР_2 від 17.02.2014 за період червень-грудень 2014 року - 9027,39 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків з орендної плати з юридичних осіб (а.с.45-50).
Таким чином загальна сума заборгованості зі сплати, самостійно визначеного грошового зобовязання з орендної плати за землю з юридичних осіб складає 41779,26 грн.
Відповідно до пп.14.1.57 п. 14.1 ст. 14 ПК України екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.
Згідно з пп. 240.1.1 п. 240.1 ст. 240 ПК України платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
Відповідно до пп.242.1.1 п. 242.1 ст.242 ПК України об'єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Пунктом 249.1 статті 249 ПК України (в редакції закону України від 08.04.2014 р. N 1191-VII, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (крім тих, які визначені пунктом 240.2 цього Кодексу), податковими агентами (які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу). Податкові агенти, які визначені підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, обчислюють суми податку на дату подання митної декларації для митного оформлення.
Відповідно до пп. 250.2.1 п. 250.2 ст. 250 ПК України (в редакції закону України від 08.04.2014 р. N 1191-VII, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.
Відповідачем подано податкову декларацію екологічного податку:
-за 2 квартал 2014 року від 08.08.2014 № НОМЕР_4, згідно якої визначено суму грошового зобовязання у розмірі 79,75 грн. (а.с.26);
-за 3 квартал 2014 року від 07.11.2014 № НОМЕР_5, згідно якої визначено суму грошового зобовязання у розмірі 81,27 грн. (а.с.27);
Самостійно визначені грошові зобовязання зі сплати екологічного податку відповідачем не були сплачені, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 161,02 грн.
Посадовими особами відповідача на підставі пп.20.1.4 п. 20.1. ст. 20 та п. 75.1 ст. 75 ПК України проведено камеральну перевірку дотримання платником граничних термінів сплати узгоджених зобовязань з екологічного податку та з орендної плати за землю, в результаті якої складено акт про результати перевірки податкової звітності №644/1019/37066355 від 05.09.2014, яким встановлено порушення граничних строків сплати податкових зобовязань з екологічного податку та орендної плати за землю за 2013, 2014 роки (а.с.34-35).
На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкові повідомлення рішення:
-№0011380 від 11.09.2014, яким за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб відповідача зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 1804,72 грн. (а.с.36);
-№0011400 від 11.09.2014, яким за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб відповідача зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14354,48 грн. (а.с.38);
-№0011410 від 11.09.2014 яким за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб відповідача зобовязано сплатити штраф у розмірі10% у сумі 467,88 грн. (а.с.39);
-№0011390 від 11.09.2014 яким за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з орендної плати з юридичних осіб відповідача зобовязано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 128,96 грн. (а.с.40);
-№0011420 від 11.09.2014, яким за порушення граничного строку сплати грошового зобовязання з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення відповідача зобовязано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 9,27 грн. (а.с.37).
Вказані податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем, що підтверджується особистим підписом директора ТОВ «РГК» на корінцях відповідних податкових повідомлень-рішень.
Доказів про оскарження вказаних податкових повідомлень рішень в адміністративному чи судовому порядку до суду не було надано, тому грошові зобовязання, визначені вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими, а податковий борг з орендної плати з юридичних осіб та екологічного податку складає 58705,59 грн. (41779,26 грн. + 161,02 грн. + 1804,72 грн. + 14354,48 грн. + 467,88 грн. +128,96 грн. + 9,27 грн.).
З приводу податкового боргу в частині пені, яку нараховано за прострочення виконання узгоджених грошових зобовязань з орендної плати за землю з юридичних осіб та екологічного податку суд зазначає наступне.
Відповідно до пп. 129.1.1. п.129.1 ст. 129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Кодексом (абз.2 п. 129.1.1 ч.129.1 ст. 129 ПК України).
Згідно з пунктом 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
У звязку з простроченням виконання узгодженого грошового зобовязання з орендної плати за землю з юридичних осіб та екологічного податку (самостійно визначені грошові зобовязання та визначені податковим органом) за попередні періоди було здійснено нарахування пені із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України:
- з орендної плати з юридичних осіб (Острівська сільська рада) 7055,15 грн. за період прострочення платежів з 04.03.2013 по 16.07.2014 ;
-з орендної плати з юридичних осіб (Рокитняська селищна рада) 402,79 грн. за період з 02.12.2013 по 16.07.2014, що з урахуванням часткової сплати складає 347,29 грн.;
-з екологічного податку у розмірі 0,8 грн. за період з 21.05.2014 по 14.07.2014.
Таким чином загальна сума нарахованої пені за прострочення виконання узгоджених грошових зобовязань складає 7403,24 грн. ( 7055,15 грн. + 347,29 грн. + 0,8 грн.).
Також, з метою погашення податкового боргу, відповідно до статті 59 Податкового кодексу України та Порядку направлення органами податкової служби вимог платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.10.2012 №1113 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.11.2012 за №1909/22221, відповідачу на адресу, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, було направлено податкову вимогу від 24.06.2014 №2067-00 на суму 92008,30 грн., яка була отримана відповідачем, що підтверджується особистим підписом посадової особи ТОВ «РГК» на корінці податкової вимоги (а.с.51).
Згідно з пунктом 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
При цьому, відповідно до пункту 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Таким чином загальна сума податкового боргу відповідача складає 67634,75 грн., в тому числі зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, орендної плати за землю з юридичних осіб, екологічного податку надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та пені нарахованої, за прострочення узгоджених грошових зобовязань з орендної плати за землю з юридичних осіб, екологічного податку.
Надаючи правову оцінку правомірності заявлених вимог щодо стягнення податкового боргу, який виник у звязку з несплатою податкових повідомлень-рішень №0012081500 від 23.10.2014, №0011380 від 11.09.2014, №0011400 від 11.09.2014, №0011410 від 11.09.2014, №0011390 від 11.09.2014, №0011420 від 11.09.2014, якими донараховано грошові зобовязання відповідачу, суд зазначає наступне.
Пунктом 57.3 статті 57 ПК України визначено, що у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Статтею 58 ПК України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Згідно з п. 58.3 ст. 58 ПК України, якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Пунктами 56.2, 56.3 статті 56 ПК України передбачено, що у разі, коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Процедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк (підпункт 56.17.1 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України).
Згідно з приписами підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 ПК України, день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Оскільки відповідач не оскаржував прийняті податковим органом податкові повідомлення-рішення, податковий борг в частині визначених грошових зобовязань податковим органом є узгодженим.
Таким чином суд приходить до висновку, що позивачем правомірно заявлені вимоги про стягнення податкового боргу, який виник у звязку з несплатою грошових зобовязань , визначених згідно податкових повідомлень-рішень №0012081500 від 23.10.2014, №0011380 від 11.09.2014, №0011400 від 11.09.2014, №0011410 від 11.09.2014, №0011390 від 11.09.2014, №0011420 від 11.09.2014, тому сума податкового боргу за вказаними податковими повідомленнями-рішеннями підлягає стягненню з відповідача.
На час розгляду справи та прийняття рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми податкового боргу відповідачем суду надано не було.
Таким чином, враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, суд дійшов висновку щодо правомірності вимог позивача.
Згідно з пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Крім того, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 ПК України).
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 95.4 ст. 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, суд вирішуючи питання про погашення за рахунок платника податків податкового боргу, яке здійснюється шляхом стягнення коштів з рахунків банку або за рахунок готівки, приймає рішення про стягнення з боржника коштів в рахунок погашення податкового боргу.
Таким чином системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Всупереч положенням статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем не надано доказів сплати податкового боргу, у зв'язку з чим сума податкового боргу підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РГК» (ідентифікаційний код юридичної особи 37066355, місце знаходження 09600, Київська область, Рокитнянський район, селище міського типу Рокитне, вулиця Ентузіастів, будинок 3) 67634,75 грн. (шістдесят сім тисяч шістсот тридцять чотири грн. 75 коп.) в рахунок погашення податкового боргу зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, орендної плати за землю з юридичних осіб та екологічного податку.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кушнова А.О.