ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відмову в задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення
16 липня 2015 року м.Київ № 826/19502/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі
за позовом
Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м.Харкова
Головного управління Міндоходів у Харківській області
до
Концерну "Військторгсервіс"
про
стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Індустріальна об’єднана Державна податкова інспекція міста Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області звернулась з позовом до Концерну “Військторгсервіс” з урахуванням уточнених позовних вимог про стягнення заборгованості з земельного податку в розмірі 347 946,10грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 березня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2015 року позов задоволено повністю. Стягнено з Концерну "Військторгсервіс" (код ЄДРПОУ 33689922, м. Київ, вул. Молодогвардійська, 28-А, 03151) податкову заборгованість з земельного податку у розмірі 347946,10 грн. (триста сорок сім тисяч дев’ятсот сорок шість гривень, 10 копійок) на розрахунковий рахунок 34120999700009 в ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, УКДСУ Орджонікідзевському районі м. Харкова, банк ГУДКСУ у Харківській області, код отримувача 37999701.
02 липня 2015 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) відповідачем подано заяву про відстрочення виконання рішення суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 липня 2015 року судом призначено розгляд заяви про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі № 826/19502/15.
В судовому засіданні представник Концерну "Військторгсервіс" підтримано подану заяву та обгрутновано її подання перебуванням у скрутному становищі, що унеможливлює виконання рішення суду в адміністративній справі № 826/19502/14.
Заслухавши пояснення представників сторін, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частина друга статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
При цьому під відстроченням виконання рішення належить розуміти перерву у вчиненні виконавчих дій на певний строк, протягом якого виконавчі дії не проводяться, у зв’язку з існуванням обставин, за наявності яких вчасне виконання завдає шкоди правам або інтересам боржника або інших осіб.
В обґрунтування заяви про відстрочення виконання судового рішення відповідач зазначає, що про відсутність наразі можливості погасити присуджену заборгованість у зв’язку із тим, що майно Концерну є державним майном, заборгованість з податків і зборів складає більше 14000000,00 грн., а на виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває 109 виконавчих проваджень, в яких відповідач є боржником та долучено до матеріалів справи копію постанови державного виконавця відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у місті Києві від 06 березня 2015 року ВП №35683134 про арешт коштів боржника вбачається, що у відділі державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у місті Києві перебуває зведене виконавче провадження №3566683134 у кількості 109 виконавчих проваджень на загальну суму 7335032,09 грн. про стягнення з Концерну “Військторгсервіс” боргу на користь стягувачів, довідку ДПІ у Солом’янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, яке є правонаступником позивача, від 20 лютого 2015 року №4306/10/26-58-23-01-12 станом на 20 лютого 2015 року за підприємством обліковується податкова заборгованість у сумі 14196505,48 грн.
З матеріалів справи вбачається, що постановою від 23 березня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2015 року, позов задоволено повністю. Стягнуто з Концерну «Військторгсервіс» (код ЄДРПОУ 33689922, м. Київ, вул. Молодогвардійська, 28-А, 03151) податкову заборгованість з земельного податку у розмірі 347 946,10грн. (триста сорок сім тисяч дев’ятсот сорок шість гривень, 10 копійок) на розрахунковий рахунок 34120999700009 в ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, УКДСУ Орджонікідзевському районі м. Харкова, банк ГУДКСУ у Харківській області, код отримувача 37999701. Постанова підлягає до негайного виконання. 14 квітня 2015 року видано виконавчий лист у справі № 826/19502/14.
Проте, в матеріалах адміністративної справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, а саме: заявником не надано жодних доказів на підтвердження відсутності у нього коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, наявність стихійного лиха тощо, що, в свою чергу, є підставою для відмови в задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі № 826/19504/14.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити в задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі № 826/19502/14.
2. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено за правилами, встановленими статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Ю. Гарник