Ухвала суду № 46870295, 16.07.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.07.2015
Номер справи
826/13875/15
Номер документу
46870295
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 липня 2015 року м. Київ № 826/13875/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1 доДержави України пропро зобов'язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Держави України (далі по тексту - відповідач) в якому просить:

- визнати неправомірними дії Держави Україна, яка не призначила комісію по виявленням порушені, при здійсненні затримки виплати гарантованих сум відшкодування при виведенні банку з ринку шляхом його ліквідації, не зобов'язала виконавчу дирекцією ФГВФО здійснити позивачу виплати гарантованих сум відшкодування вчасно - 28 травня 2015 року за рахунком - 20002009336020 розміщеним у Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк» та надати належні роз'яснення про порядок, місце, день і час виплати, не здійснила заходів щодо запобігання правопорушенню, усуненню причини та умови, що сприяють правопорушенню;

- визнати дії Держави Україна, що порушили права позивача на ефективний засіб правового захисту та на вжиття системи заходів, спрямованих на усунення правових, соціальних та інших причин не забезпечення позивача своєчасною та повною правовою допомогою з 01 квітня 2015 року по 07 липня 2015 року і не попередження виникнення негативних наслідків пов'язаних з відсутністю такого забезпечення;

- визнати дії Держави Україна, якими вона не контролювала отримання позивачем відсотків, нарахованих на вклади позивача, розміщеними у Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк» вчасно у сумі 1104,93 грн. під час дії тимчасової адміністрації;

- визнати дії Держави Україна в особі Національного банку України, якими не надано позивачу окремим листом повну інформацію про спосіб виведення банку з ринку, та при ліквідації вказати день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» як юридично особи, строки ліквідації банку;

- зобов'язати Державу Україна в особі Національного банку України гарантувати та контролювати отримання позивачем відсотків, нарахованих на вклади позивача, розміщеними у Публічному акціонерному товаристві «Дельта Банк» вчасно у сумі 1104, 93 грн.

- зобов'язати Державу Україна в особі Національного банку України за рахунком розміщеним у Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» 20002009336020 надати належні роз'яснення про порядок, місце, день і час виплати, відповідно закінчення договору і гарантувати право позивача впродовж 30 днів з дня початку виплат отримати гарантовану суму за рахунок коштів Фонду(ФГВФО) а також відмовлено контролювати отримання позивачем відсотків, нарахованих на вклади позивача під час дії тимчасової адміністрації;

- витребувати у Держави Україна в особі Національного банку України документ, який підтвердить надання належних роз'яснень про порядок, місце, день і час виплатила рахунком розміщеним у Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» -20002009336020, відповідно закінчення договору і контролю отримання позивачем відсотків, нарахованих на вклади позивача під час дії тимчасової адміністрації;

- витребувати у Держави Україна в особі Національного банку України документ, який підтвердить, що призначена комісію по виявленням порушень при здійсненні затримки виплати гарантованих сум відшкодування при виведенні Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» з ринку шляхом його ліквідації;

- витребувати у Держави Україна в особі Національного банку України документ, який підтвердить надані позивачу гарантії права позивача впродовж 30 днів з дня початку виплат отримати гарантовану суму за рахунок коштів Фонду(ФГВФО) та контролюючи дії отримання позивачем відсотків на його вклади;

- стягнути за рахунок державного бюджету на користь позивача в рахунок відшкодування завданої мені моральної шкоди діями Держави Україна в сумі 9500,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з інформацією, викладеної на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (адреса: http://court.gov.ua/sud2670/tax/), платiжнi реквізити для перерахування судового збору за розгляд справи Окружним адміністративним судом міста Києва такі: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030001.

Між тим, відповідно до положень Постанови Пленуму ВАС України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року N 2 визначено, що з урахуванням вимог статті 6 Закону України "Про судовий збір" з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.

Як вбачається з даної позовної заяви, позивачем заявлено дев'ять вимог немайнового характеру, та одну вимогу майнового (стягнення моральної шкоди у розмірі 9500,00 грн.), відтак позивач повинен сплатити 840,42 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 липня 2015 року відмовлено у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Таким чином, позивачем не сплачений судовий збір у встановленому законом розмірі, що є недоліком позовної заяви.

Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

В даному випадку, позивачем не дотримано вимоги статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

- зміст позовних вимог не відповідає частинам 4 статті 105 цього Кодексу;

- на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивачем не надано доказів, та не зазначено докази, які він не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів;

- не надано документу про сплату судового збору;

- з позовної заяви не можливо встановити чи порушене право позивача та коли позивачу стало відомо про порушення його прав та інтересів;

- позивачем не конкретизовано особу - відповідача.

З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України

Суддя К.Ю. Гарник