ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
13 липня 2015 року №826/5258/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Давиденко Л.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд»
до
державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві
про
визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.10.2014 №0050891501,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.10.2014 №0050891501.
Позовні вимоги мотивовано безпідставністю визначення позивачеві грошового зобов’язання, оскільки позивачем самостійно виправлено допущену при формуванні податкового кредиту помилку.
Відповідач проти позову заперечив з огляду на його необгрунтованість.
Адміністративну справу №826/5258/15 розглянуто в письмовому провадженні на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (попереднє найменування - державна податкова інспекція у Святошинському районі головного управління Міністерства доходів і зборів у місті Києві) проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд» за червень 2014 року.
Перевіркою встановлено порушення товариством з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд» вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, що призвело до завищення податкового кредиту на суму 33 211,00 грн.
За наслідками перевірки державною податковою інспекцією у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві складено акт від 09.10.2014 №8/26-57-15-01-10/38366215 та прийнято податкове-повідомлення рішення від 28.10.2014 №0050891501, яким позивачеві визначено грошове зобов’язання із податку на додану вартість у сумі 41513,75 грн., у тому числі: 33211,00 – основний платіж, 8302,75 – штрафні (фінансові) санкції.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит – це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Згідно із приписами пункту 200.10 статті 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Згідно із приписами статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію внаслідок виконання вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.
Платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач при формуванні додатку №5 до податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2014 року помилково задекларував податковий кредит з податку на додану вартість на суму 33211,00 грн. за невірним індивідуальним податковим номером свого постачальника – товариства з обмеженою відповідальністю «Енержи прайс», а саме: замість індивідуального податкового номеру платника податків « 384891926553» -ТОВ «Енержи прайс», постачальник з яким позивач проводив господарські операції у червні 2014 року, помилково вказав номер « 378144226557» - ТОВ «Житлосервіс», з яким позивач не проводив взаєморозрахунків за червень 2014 року.
Позивачем не заперечується факт помилково задекларованого податкового кредиту з невірним контрагентом за перевіряємий період-червень 2014 року.
Разом з тим, за посиланням позивача, виявивши відповідну помилку самостійно, позивачем 29.10.2014 направлено до органу державної податкової служби уточнюючий розрахунок по декларації із податку на додану вартість за червень 2014 року в якому відповідні дані податкового кредиту були відкориговані.
Уточнюючий розрахунок прийнято відповідачем 29.10.2014 о 14:13, що підтверджується квитанцією №2, яка міститься в матеріалах справи.
Проте доводи позивача, що він самостійно виявив відповідну помилку спростовано матеріалами справи.
Зокрема, контролюючим органом надано суду докази щодо надіслання на адресу платника податків – позивача акту перевірки державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві від 09.10.2014 №8/26-57-15-01-10/38366215. Так, поштовою квитанцією, реєстром відправки листів, підтверджується відправлення 10.10.2014 на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд» (03115, місто Київ, вулиця Святошинська, будинок 34) відповідного акту і отримання його уповноваженою особою позивача 14.10.2014, що підтверджується повідомленням пошти про вручення поштового відправлення.
Податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києва від 28.10.2014 №0050891501 також надсилалось 28.10.2014 рекомендованим листом із повідомленням про вручення за адресою державної реєстрації позивача, проте повернулось до контролюючого органу із відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
В силу приписів пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Святошинському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києва від 28.10.2014 №0050891501 вважається врученим позивачеві.
Так, відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до підпункту 47.1.1 пункту 47.1 статті 47 Податкового кодексу України відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.
Враховуючи, що на момент здійснення камеральної перевірки позивача і складання контролюючим органом акту від 09.10.2014 суми податку на додану вартість у розмірі 33211 грн., попередньо включені до складу податкового кредиту, були не підтверджені податковою накладною, оформленою відповідно до вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, позивач згідно із приписами пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України має нести відповідальність відповідно до цього Кодексу.
При цьому, не приймаються до уваги доводи позивача, що ним самостійно виправлено відповідні помилки 29.10.2014, оскільки уточнену податкову декларацію подано платником податків вже після того, як відповідне порушення виявлено контролюючим органом, зафіксовано в акті перевірці, доведено до платника податків та прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.10.2014.
Пунктом 50.2 статті 50 Податкового кодексу України визначено, що платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
За таких обставин, товариством з обмеженою відповідальністю «БКБ Євробуд» не спростовано наявність порушення, за наслідками якого державною податковою інспекцією у Святошинському головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.10.2014 №0050891501, отже позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.