ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2010 року Справа № 2а-212/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Міроновій К.В., за участю представника позивача - ОСОБА_1, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
до Колективного підприємства «Автосільгоспшина»
про стягнення 7820 грн. податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Колективного підприємства «Автосільгоспшина» про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку, який виник внаслідок проведення податковою інспекцією невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності. У звязку з несплатою податкових зобовязань, відповідачу направлялися податкові вимоги № 1/1487 від 02.10.2008 р. та №2/2174 від 24.12.2008 р., які залишені без задоволення. Оскільки сума боргу відповідачем добровільно не погашена, позивач просить суд стягнути з Колективного підприємства «Автосільгоспшина» 7820 грн. у примусовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просить суд позов задовольнити, стягнути з відповідача податковий борг на загальну суму 7820 грн.
Відповідач у судове засідання не зявився, на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, вислухавши думку представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що за відповідачем рахується борг по комунальному податку, податку на додану вартість, податку на прибуток, який виник внаслідок проведення податковою інспекцією невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 1037/16/24512259 від 02.09.2008р.
На підставі акту перевірки винесені податкові повідомлення рішення від 15.09.2008р. № 0095581501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 170 грн., податкове повідомлення рішення №0095601501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по податку на додану вартість у розмірі 680 грн., податкове повідомлення рішення № 0095581501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по комунальному податку у розмірі 680 грн., а всього на суму 1530 грн.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, «що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пунктах а-в п. 4.2.2. п. 4.2. ст..4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення».
Згідно до 5.4.1. п. 5. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податкове повідомлення рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. (п.п. 6.2.4. п. 6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Вищевказані повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача, однак у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою, були повернуті поштовим відділенням на адресу податкового органу.
18.09.2008 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складений акт № 503 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та 18.09.2008 р. податкові повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень.
Пунктом п.п. 6.2.1. п. 6. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
02.10.2.2008 р. Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя відповідачу направлена перша податкова вимога № 1/1487 на суму 1530 грн., яку було повернуто поштовим відділенням на адресу податкового органу, у звязку з відсутністю організації за вказаною адресою.
21.11.2008р. Державною податковою інспекцією в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складений акт № 723 про неможливість вручення податкової вимоги від 02.10.2.2008 року №1/1487, та 21.11.2008 р. податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень.
Днем вручення податкової вимоги вважається 21.11.2008 р.
24.12.2008 року відповідачу направлена друга податкова вимога № 2/2174 на суму 1530 грн., яка була повернута поштовим відділенням, у звязку з відсутністю організації за вказаною адресою.
06.02.2009р. Державною податковою інспекцією в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя складений акт № 69 про неможливість вручення податкової вимоги від 24.12.2008 року №2/2174, та 06.02.2009 р. податкову вимогу розміщено на дошці податкових оголошень.
Днем вручення податкової вимоги вважається 06.02.2009 р.
У звязку з тим, що борг відповідачем добровільно не сплачений, податковою інспекцією виконані усі передбачені законом дії по спонуканню боржника сплатити податковий борг та самостійно визначити джерела погашення боргу, Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 10.03.2009 року прийнято Рішення «Про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів», згідно з яким вирішено застосувати до платника податків заходи стягнення узгодженої суми податкового боргу за рахунок тих активів, що перебувають у його власності а також за рахунок тих активів, прав власності по яких він набуде у майбутньому.
Судом встановлено, що 15.12.2009 року Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку Колективного підприємства «Автосільгоспшина» з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт № 878/16/24512259 від 15.12.2009 р., яким встановлено порушення відповідачем 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: ненадання податкової звітності з комунального податку, податку на додану вартість, податку на прибуток.
На підставі акту перевірки винесені податкові повідомлення рішення, якими було збільшено податковий борг відповідача на суму 6290 грн., а саме: податкове повідомлення-рішення від 21.12.2009р. № 0009551501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 1020 грн., податкове повідомлення рішення №0009571501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по податку на додану вартість у розмірі 2720 грн., податкове повідомлення рішення № 0009541501/0, яким визначено суму штрафних санкцій по комунальному податку у розмірі 2550 грн.
Отже, станом на 11.02.2010 р. загальна сума податкового боргу Колективного підприємства «Автосільгоспшина» складає 7820 грн. /1530 +6290=7820 грн./
Відповідачем вищевказана заборгованість не сплачена.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про … стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що вимоги Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя до Колективного підприємства «Автосільгоспшина» про стягнення 7820 грн. податкового боргу обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України; п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.п. 4.2.2. п. 2 ст. 4; п.п. 5.3.1, п.п. 5.4.1 п. 5 ст. 5; п.п. 6.2.4 п.6 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Колективного підприємства «Автосільгоспшина» (69001, м. Запоріжжя, вул. Зої Космодем»янської, 1, код ЄДРПОУ 24512259) податковий борг на загальну суму 7820 грн., а саме:
-на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя заборгованість на загальну суму 4590 грн.
-на користь місцевого бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя комунальний податок в сумі 3230 грн.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
СуддяЛ.О.Нестеренко
Постанову виготовлено у повному обсязі 09.03.2010 р.