Ухвала суду № 46853321, 15.07.2015, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
15.07.2015
Номер справи
17-2/17-444-2011
Номер документу
46853321
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________________________

УХВАЛА

про визнання вимог кредитора

"15" липня 2015 р. Справа № 17-2/17-444-2011

За заявою кредиторів: гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) та гр. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 );

до боржника: Кредитної спілки „Морське кредитне товариство" (65026, м. Одеса, вул. Гоголя, буд. 23; код ЄДРПОУ 26015565);

про визнання банкрутом

Суддя Грабован Л.І.

Представники сторін:

кредитори: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11;

від УПФУ в Приморському районі м. Одеси: Печеров Е.І.;

ліквідатор: арбітражний керуючий Чульський О.С.

Суть спору: про визнання банкрутом

У судовому засіданні суду від 08.07.2015р. оголошувалась перерва до 15.07.2015р. о 10:00 відповідно до положень ст. 77 ГПК України.

Постановою господарського суду Одеської області від 03.03.2014р. (т. 151 а.с. 58-62) (суддя Брагіна Я.В.) визнано КС „Морське кредитне товариство" банкрутом; відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Чульського О.С.

При цьому, в постанові про визнання банкрутом зазначено, що провадження у справі № 17-2/17-444-2011 порушено ухвалою господарського суду від 10.02.2011р. та на момент набрання чинності Закону (№2343-ХІІ) в редакції від 22.12.2011р. № 4212-VІ по справі № 17-2/17-444-2011 тривала процедура розпорядження майном боржника, тому господарський суд при розгляді справи № 17-2/17-444-2011 (ліквідаційної процедури) вважає за необхідне застосувати положення Закону (2343-ХІІ) в редакції від 22.12.2011р. № 4212-VІ.\

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, було здійснено офіційне повідомлення від 04.03.2014 за № 1308 (т. 151 а.с. 63-64) про визнання КС „Морське кредитне товариство" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті ВГСУ в мережі Інтернет.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 25.05.2015р. (т. 159 а.с. 116-118) справу № 17-2/17-444-2011 прийнято до свого провадження суддею Грабован Л.І.

У встановлений ч. 1 ст. 38 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" строк на заявлення поточних грошових вимог УПФУ в Приморському районі м. Одеси 19.03.2014р. звернулося до господарського суду Одеської області із заявою (т. 151 а.с. 158-162) про визнання поточних грошових вимог до КС „Морське кредитне товариство" в сумі 31 586, 40 грн., які виникли у зв'язку з несплатою боржником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з вересня 2011р. по лютий 2013р.

26.12.2014р. УПФУ в Приморському районі м. Одеси на виконання вимог ухвали господарського суду Одеської області від 21.11.2014р. додатково надано звіти з нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (т. 158 а.с. 121-175).

07.07.2015р. УПФУ в Приморському районі м. Одеси до господарського суду Одеської області надано додаткові докази в обґрунтування заяви про визнання поточних грошових вимог (т. 160 а.с. 20-26).

14.07.2015р. до господарського суду Одеської області УПФУ в Приморському районі м. Одеси надано заяву про уточнення поточних грошових вимог (т.160 а.с. 47-49), згідно якої заявник просив визнати вимоги УПФУ в Приморському районі м. Одеси до КС „Морське кредитне товариство", які виникли за період з червня 2011р. по грудень 2012р. в сумі 31 586, 40 грн. на підставі поданих боржником до УПФУ в Приморському районі м. Одеси звітів за квітень 2011р. по лютий 2013р.

06.05.2015р. ліквідатором КС „Морське кредитне товариство" арбітражним керуючим Чульським О.С. до суду надано відзив на заяву УПФУ в Приморському районі м. Одеси (т. 159 а.с. 92), в якому зазначено, що вимоги заявника є заборгованістю по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) та підтверджені необхідними документами.

07.07.2015р. ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Чульським О.С. додатково надано документи по справі (т. 160 а.с. 28-33).

У судовому засіданні від 15.07.2015р. ліквідатор КС „Морське кредитне товариство" арбітражний керуючий Чульський О.С. усно повідомив про те, з заявою УПФУ в Приморському районі м. Одеси про уточнення поточних грошових вимог ознайомлений, заперечень щодо визнання вимог заявника в сумі 31 586, 40 грн. не має.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд встановив:

На підставі поданих до УПФУ в Приморському районі м. Одеси КС „Морське кредитне товариство" звітів з нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в період з квітня 2011р. по лютий 2013р. (т. 158 а.с. 121-175, т. 160 а.с. 21-25, 53-61) було здійснено нарахування зазначеного внеску на суму нарахованої заробітної плати в розмірі 31 586, 40 грн., який боржником не був своєчасно сплачений.

Із зазначених звітів вбачається, що КС „Морське кредитне товариство" з урахуванням виду економічної діяльності 64.92 та положень ч. 9 Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності" від 08.02.2012р. № 237 віднесено до п'ятого класу професійного ризику виробництва, а тому відповідно ч. 5 ст. 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" розмір єдиного внеску становить 36, 80% та з врахуванням положень ч. 7 ст. 8 цього Закону - за ставкою 3, 6%.

Згідно звіту за квітень 2011р. (т. 160 а.с. 53-55) на загальну суму нарахованої заробітної плати з врахуванням часткової оплати боргу боржником, був нарахований єдиний внесок в сумі 2634, 40 грн.

Відповідно до звіту за травень 2011р. (т. 160 а.с. 56-58) на загальну суму нарахованої заробітної плати був нарахований єдиний внесок в сумі 2564, 90 грн.

Зі звіту за червень 2011р. (т. 160 а.с. 59-61) вбачається, що боржником зменшено суму єдиного внеску на -1024, 55 грн. у зв'язку з виправленням помилки, допущеної боржником у попередніх звітних періодах на 4021, 63 грн.

Згідно звітів за період з липня 2011р. по серпень 2012р. (т. 158 а.с. 121-162) на загальну суму нарахованої заробітної плати був нарахований єдиний внесок в сумі по 1616, 00 грн. за кожний місяць.

Відповідно до звітів за період з вересня 2012р. по листопад 2012р. (т. 158 а.с. 163-171) на загальну суму нарахованої заробітної плати був нарахований єдиний внесок в сумі по 484, 80 грн. за кожний місяць.

Зі звіту за грудень 2012р. (т. 158 а.с. 172-175) вбачається, що з врахуванням виправлених помилок у звіті за січень 2013р. на загальну суму нарахованої заробітної плати був нарахований єдиний внесок в сумі 525, 20 грн.

Зі звіту за лютий 2013р. (т. 160 а.с. 24-25) вбачається, що з грудня 2012р. не ведеться діяльність кредитної спілки, заробітна плата не нараховувалась, тому нарахування єдиного внеску також не здійснювалось.

Таким чином, загальна сума нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з квітня 2011р. по грудень 2012р. складає 31 586, 40 грн.

УПФУ в Приморському районі м. Одеси виставлено вимоги про сплату боргу №ю-1298у від 07.09.2011р. (т. 151 а.с. 168), від 07.10.2011р. (т. 151 а.с. 170), від 07.11.2011р. (т. 151 а.с. 172), від 07.12.2011р. (т. 151 а.с. 174), від 10.01.2012р. (т. 151 а.с. 176), від 07.02.2012р. (т. 151 а.с. 178), від 07.03.2012р. (т. 151 а.с. 180), від 06.04.2012р. (т. 151 а.с. 182), від 10.05.2012р. (т. 151 а.с. 184), від 07.06.2012р. (т. 151 а.с. 186), від 06.07.2012р. (т. 151 а.с. 188), від 07.08.2012р. (т. 151 а.с. 190), від 07.09.2012р. (т. 151 а.с. 192), від 05.10.2012р. (т. 151 а.с. 194), 06.11.2012р. (т. 151 а.с. 196), 07.12.2012р. (т. 151 а.с. 198), від 09.01.2013р. (т. 151 а.с. 200), від 07.02.2013р. (т. 151 а.с. 202) на суми, нараховані у звітах, які оскаржені в установленому Законом порядку не були.

Згідно ч. 3 Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" № 406-VII від 04.07.2013р. процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом. Заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи". Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Враховуючи, що заборгованість КС „Морське кредитне товариство" перед УПФУ в Приморському районі м. Одеси виникла в період з червня 2011р. по грудень 2012р., тобто до прийняття зазначеного Закону, господарським судом застосовуються положення Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені Законом.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) згідно п. 2 ч. 1 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Ч. 2 ст.2 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що виключно цим Законом визначаються: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; платники єдиного внеску; порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність; склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску.

Згідно п.п 1, 2 ч. 1 ст. 4 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, зазначених в абзацах другому та восьмому пункту 1 цієї частини.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

П.п. 1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.

Згідно ч. 1 п. 1 ст. 7 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у п.1 ч. 1 ст.4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва. Розмір єдиного внеску відповідно до п'ятого класу професійного ризику виробництва становить 36, 8 %.

Ч. 7 ст. 8 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 2, 6 - 8 частини першої статті 4 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині дев'ятій цієї статті), встановлюється у розмірі 3,6 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Ч. 12 ст. 9 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до положень ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Грошове зобов'язання згідно ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях.

Таким чином, судом встановлено, що вимоги УПФУ в Приморському районі м. Одеси ґрунтуються на нарахованих та обчислюваних в установленому Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" сумах єдиного внеску, який нараховувся на суму заробітної плати з дотриманням порядку та форми, встановленої Пенсійним фондом в межах повноважень, передбачених Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та ч. 3 Прикінцевими положеннями Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" № 406-VII від 04.07.2013р. та є грошовими зобов'язаннями у розумінні ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приймаючи до уваги, що заявлені грошові вимоги УПФУ в Приморському районі м. Одеси до КС „Морське кредитне товариство" виникли після порушення провадження у справі про банкрутство (тобто, після 10.02.2011), а отже є поточними вимогами, документально підтверджені та обґрунтовані, суд визнає УПФУ в Приморському районі м. Одеси кредитором КС „Морське кредитне товариство" з поточними грошовими вимогами в сумі 31 586, 40 грн.

Керуючись ст.ст. 1, 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -

У Х В А Л И В:

Визнати поточні грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України м. Одеси до Кредитної спілки „Морське кредитне товариство" (65026, м. Одеса, вул. Гоголя, буд. 23; код ЄДРПОУ 26015565) в сумі 31 586, 40 грн.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття згідно ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалу може бути оскаржено у встановленому порядку згідно ст.ст. 91, 93, 106 ГПК України та ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Л.І. Грабован