У Х В А Л А
9 липня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідача Кривенди О.В.,
суддів: Коротких О.А., Маринченка В.Л., -
розглянувши заяву представника Київської міської ради про перегляд Верховним Судом України судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Київської міської ради, третя особа - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про визнання протиправними і зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а:
Окружний адміністративний суд м. Києва постановою від 5 вересня 2013 року, яку залишено без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16 січня 2014 року, у задоволенні позову відмовив.
Вищий адміністративний суд України постановою від 25 березня 2015 року ці судові рішення скасував і прийняв нове - про часткове задоволення позовних вимог.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, представник Київської міської ради 24 червня 2015 року звернувся до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
У заяві представник Київської міської ради посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції положень статті 118 Земельного кодексу України.
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 3 грудня 2014 року, яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Проте, Верховний Суд України вже вирішував питання усунення розбіжностей у застосуванні касаційним судом вказаних норм права та, зокрема, у постанові від 10 грудня 2013 року (справа № 21-358а13) вказав на те, що надання земельної ділянки або відмова у її наданні здійснюється виключно органами, визначеними у статті 118 Земельного кодексу України. Рішення, дію або бездіяльність цих органів щодо надання земельних ділянок може бути оскаржено до суду.
Отже, постанова Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року, про перегляд якої подано заяву, відповідає правовому висновку, висловленому Верховним Судом України.
Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої представником Київської міської ради заяви.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом ОСОБА_2 до Київської міської ради, третя особа - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про визнання протиправними і зобов'язання вчинити дії за заявою про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 25 березня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.В. Кривенда
Судді: О.А. Коротких
В.Л. Маринченко