ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
"03" липня 2015 р.справа № 808/8062/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Бишевської Н.А.
суддів: Добродняк І.Ю Семененка Я.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 березня 2015 року у адміністративній справі № 808/8062/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Добропіллявугілля" до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
17 листопада 2014 р. Товариство з обмеженою відповідальніситю «ДТЕК Добропіллявугілля» звернулось до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області в якій просило скасувати Рішення №122/17а від 22.10.2014 р. Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку до органів Пенсійного фонду України.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 25 березня 2015 року у адміністративній справі № 808/8062/14 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» задоволено.
Не погодившись з постановою суду, подано апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області, згідно якої особа, яка подає апеляційну скаргу просить скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 березня 2015 року у адміністративній справі № 808/8062/14, як таку що винесена з порушенням норм матеріального права. Апеляційна скарга обґрунтована тим, що ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» є правонаступником ДП «Добропіллявугілля», а тому за вчинені останнім порушення за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку до органів Пенсійного Фонду України позивач повинен понести відповідальність згідно Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, внаслідок наступного.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 16.10.2014 року Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області проведено позапланову документальну перевірку ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», щодо достовірності надання відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, за період з 01.01.2001 р. по 01.01.2003 р., з 01.01.2004 р. по 01.01.2005 р.
За результатами перевірки складено акт № 197 від 16.10.2014 року, згідно якого встановлено порушення п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 8.3. «Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування», затвердженого Потсановою УПФУ від 10.06.2004 року №7-6, у частині подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування по 17 застрахованих особах за період з 01.01.2001 р. по 01.01.2003 р., з 01.01.2004 р. по 01.01.2005 р.
22.10.2014 року Управлінням Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області винесено Рішення №122/17а від 22.10.2014 р. про застосування фінансових санкцій до ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, що стало підставою застосування відповідачем фінансових санкцій в розмірі 170 грн. відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Правомірність вищезазначеного рішення є предметом спору, який передано на вирішення суду.
Вирішуючи спірні правовідносини суд дійшов до висновку, що Рішення №122/17а від 22.10.2014 р. про застосування фінансових санкцій до ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
З таким висновком суду першої інстанції колегія суддів погоджується з огляду на наступне.
Так відповідно до норми п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на яку посилається відповідач при вчинені правопорушення ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому з прийняттям Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464, який вступив в силу 01.01.2011 року, вищевказана норма виключена.
Відповідно до абз. 5 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року, стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення заборгованості або застосування штрафних санкцій.
З аналізу наведено можливо зробити висновок, що законодавець передбачає можливість стягнення пенсійними фондами заборгованостей по страховим внескам та сум штрафних санкцій, які нараховані та не сплачені до 01.01.2011 року. Оскільки нарахування відповідачем штрафних санкцій відбулось після 01.01.2011 року, то такі дії фонду слід вважати протиправними через втрату чинності норми якою позивача притягнуто до відповідальності.
Доводи апеляційної скарги про правомірність застосування штрафних санкцій до ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» як правонаступника ДП «Добропіллявугілля» колегія суддів не приймає до уваги, оскільки за відсутності настання відповідальності позивача за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, факт встановлення правонаступництва ніяким чином не може вплинути на вирішення справи по суті.
За таких обставин, колегія суддів вважає вмотивованим висновок суду щодо протиправності прийняття відповідачем рішення №122/13а від 22.10.2014 р. про застосування до ТОВ ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, до органів Пенсійного фонду України, через відсутність на те правових підстав.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, що судом першої інстанції прийнято законне рішення, у зв'язку з чим підстав для його скасування, в межах доводів апеляційної скарги, не існує.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області - залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 25 березня 2015 року у адміністративній справі № 808/8062/14 - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена відповідно до ст. 212 КАС України.
Головуючий: Н.А. Бишевська
Суддя: І.Ю. Добродняк
Суддя: Я.В. Семененко