10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 липня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/240/15
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Лиманюка М.А.
та
представників сторін:
від позивача не прибув,
від відповідача не прибув,
від третьої особи -
ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_1,
від третьої особи -
ГУПФУ у Луганській області не прибув
при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Луганського міського центра зайнятості, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління ДФС у Луганській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, про зобовязання вчинити певні дії, відновлення страхового стажу,
ВСТАНОВИВ:
05 травня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Луганського міського центра зайнятості, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління ДФС у Луганській області, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, про зобовязання вчинити певні дії, відновлення страхового стажу.
Ухвалою суду від 09.06.2015 зупинено провадження у справі за клопотанням представника відповідача, у звязку із необхідністю поновлення первинної бухгалтерської документації за спірний період з 01.06.2014 по 04.06.2014.
13.07.2015 представником відповідача до суду подано пояснення від 09.07.2015 №1/01-576, яким повідомлено про часткове поновлення первинної бухгалтерської документації за 2014 рік та подання звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкового державного соціального страхування до органів доходів і зборів за червень 2014 року, на підтвердження вище зазначеного надано електронну квитанцію про прийняття звітності (а.с. 147-148).
Позивач в судове не прибула, надала до суду клопотання про розгляд справи без її участі (а.с. 22).
Представник відповідача просив провести розгляд справи без його участі (а.с. 147).
Представник третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, в судове засідання не прибув, про дату час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином, причини не прибуття суду не повідомив.
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для зясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно із вимогами частини 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Відповідно до абзацу 5 статті 1 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообовязкове держане пенсійне страхування» (надалі Закон № 1058-IV) застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до Закону № 1058-IV, з метою забезпечення ведення єдиного обліку застрахованих осіб у системі загальнообовязкового державного соціального страхування та їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат та порядок надання інформації з Реєстру застрахованих осіб, порядок формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування визначає Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування, затверджене Постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.07.2014 за № 785/25562 (надалі - Положення).
Згідно з частиною 3 Розділу І Положення Пенсійний фонд України формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру.
На кожну застраховану особу заводиться персональна облікова картка, до якої включаються дані, визначені частиною 3 статті 20 Закону № 1058-IV (частина 5 Розділу ІІ Положення).
Згідно з частиною 3 статті 20 Закону № 1058-IV, обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Страхові внески обчислюються територіальним органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за непрямим методом виходячи з оцінки валового доходу та витрат страхувальника, кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, обсягу виробленої (реалізованої) продукції (послуг), суми сплачених ним податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством, у разі: ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків; неведення страхувальником бухгалтерського обліку чи відсутності в нього відповідних первинних документів; якщо сума страхових внесків, нарахована страхувальником, не підтверджується документами.
Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Таким чином, інформація щодо сплачених страхових внесків обліковується в персональний картці позивача територіальним органом Пенсійного фонду України.
Заслухавши пояснення третьої особи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про необхідність витребування від Головного управління Пенсійного фонду у Луганській області доказів, які мають суттєве значення для всебічного, повного, обєктивного та правильного вирішення справи, на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 70, 71, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду у Луганській області у строк до 20 липня 2015 року надати суду витяг з персональної облікової картки позивача за період з 01.06.2014 по 04.06.2014 за формою ОК-5.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3