Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.09.2009 р. № 2а-40307/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
представника позивача - Яковлева О.С., діє на підставі довіреності № 10111/10/10-012 від 24.07.2009р.,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної Податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос"
простягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос" про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос" до державного бюджету України суми заборгованості у розмірі 170,00 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Екос" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради народних депутатів, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 15 лютого 1999 року, № 0405824Ю0012816 та згідно рішення начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова (далі - ДПІ) поставлено на облік як платник податків 18 лютого 1999 року. Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-111 (далі - Закон № 2181) податкові органи відносяться до категорії контролюючих. Також згідно зі ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Відповідно до статті 9 Закону України “Про систему оподаткування”; пункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість", п. 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платники податків зобов’язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов’язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов’язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів. Згідно даних особових рахунків встановлено, що сума заборгованості перед бюджетом України Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос" станом на 20 липня 2009 року становить 170,00 грн. Податковий борг по комунальному податку виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 10.01.2009 р., №0000021530 про визначення суми податкового зобов'язання у розмірі - 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкових розрахунків комунального податку, яке винесено начальником ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова на підставі акта перевірки від 02.12.2008р., № 3179/15-324. Борг підприємства погашено не було. Відповідно до ст. 5 Закону № 2181-111 податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації, та платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків. Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті З Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі. Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а”- “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зообов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язанню протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Підпунктом 3.2.1 пунктом 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений-утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Представник позивача - Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова Яковлева О.С. – підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, посилаючись на зазначені у позові обставини.
Відповідач у судове засідання, призначене на 07 серпня та 09 вересня 2009 року не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений повістками з поштовими повідомленнями, які направлялися за офіційним місцем знаходження, згідно довідки органу реєстрації. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником. Таким чином, відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання, його повторне неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Екос" зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради народних депутатів 15 лютого 1999 року (свідоцтво про державну реєстрацію від 15 лютого 1999 року № 0405824Ю0021816). (а.с.10), та згідно рішенню заступника начальника Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова поставлене на облік як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 18 лютого 1999 року за № 61 (а.с.9).
Згідно до акту № 3179/15-324 від 02.12.2008 року ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності на підставі п. 1 ст. 11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" зі змінами та доповненнями, Головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на прибуток Губіною Г.Ю. проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні ДПІ Комінтернівського району м. Харкова платника податку на прибуток ТОВ "Екос" з питання несвоєчасного подання поштою податкової звітності. Перевіркою встановлено: в порушення п.п. 4 п. 3 Положення "Про порядок обчислення та сплати до місцевих бюджетів комунального податку", затвердженого рішенням ХІІІ Харківської міської ради народних депутатів ХХІІ скликання від 21.03.1996 року зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами із змінами та доповненнями платником комунального податку несвоєчасно подана звітність податкового розрахунку комунального податку за третій квартал 2008 року, граничний строк подання якого 10.11.2008 року. Фактичне подання звітності поштою було 18.11.2008 року.
За неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, або її затримку відповідальність платника податку передбачена п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями.
Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі м. Харкова на суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов’язаннями направляло податкове повідомлення - рішення № 0000021530/0 від 10 січня 2009 року за несвоєчасне подання поштою податкового розрахунку комунального податку за третій квартал 2008 року у розмірі 170,00 грн., яке було повернуто без вручення адресату, з відміткою "за закінченням терміну зберігання", в зв'язку з чим були складені акти працівниками ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова № 1/140/15-315/23462909 від 18.02.2009 року, № 9/15-325/23462909 від 10.01.2009 року (а.с. 16-17).
29.05.2009 року посадовими особами ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, начальником відділу прострочених податкових зобов'язань - О.В. Лапченко, старшим державним податковим інспектором - Т.А. Мирошник та головним державним податковим інспектором - М.Ф. Гаркушиною було складено Акт № 205/24-057 про неможливість вручення податкової вимоги суб'єкту господарювання, у зв'язку з чим вимога про сплату боргу була розміщена на дошку податкових оголошень.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»; підпункту 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.1, 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами - платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Доржавних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
Відповідно до статті 5 Закону №2181-111 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з подання такої податкової декларації та платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків. Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-111 у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 3.2.1 пунктом 3.2 статті 3 Закону №2181-111 визначено, що в будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законом з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі.
Таким чином, сума податкового боргу відповідача станом на теперішній час становить 170,00 грн. На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 9, ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, абз. 1 преамбули, ст. ст. 1, 4, 5, 16 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної Податкової інспекції у Комінтернівському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос" про стягнення заборгованості – задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Екос" (код 30291834; адреса: вул. Дизельна, 18, кв. 40, м. Харків, 61124) на користь державного бюджету України відділення Державного казначейства у Комінтернівському районі м. Харкова (код 24134589 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, р/р 33218828700005, код платежу 16010200; адреса: вул. Чорноморська, б. 3, м. Харків) суму податкового боргу по комунальному податку у сумі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Постанова у повному обсязі виготовлена 11 вересня 2009 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.