УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
06 липня 2015 року Справа № 823/1462/15
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гараня С.М.,
при секретарі Попельнусі Ю.І.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача управління МВС України в Черкаській області ОСОБА_2 за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання наказу про звільнення неправомірним та зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовом звернувся ОСОБА_1 (надалі ОСОБА_1П.), в якому просить:
- визнати наказ начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області (надалі УМВС України в Черкаській області) № 151 о/с від 03.06.2015р. про звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ згідно п. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади» та пункту 62 «а» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України неправомірним;
- зобовязати начальника УМВС України в Черкаській області поновити ОСОБА_1 на службі в органах внутрішніх справ на посаді начальника відділення розслідування злочинів, повязаних з незаконним обігом наркотичних засобів СВ Соснівського РВ в м. Черкаси управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області;
- зобовязати начальника УМВС України в Черкаській області виплатити ОСОБА_1 грошове та речове забезпечення за встановленими нормами за весь час вимушеного прогулу.
30.06.2015 р. на адресу Черкаського окружного адміністративного суду надійшло клопотання представника УМВС України в Черкаській області про зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про очищення влади». Зазначене клопотання мотивовано тим, що оскаржуваний наказ начальника УМВС України в Черкаській області прийнято на підставі п. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади», відтак розгляд адміністративної справи № 823/1462/15 неможливий до вирішення справи, що розглядається в порядку конституційного провадження.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав заявлене клопотання та просив зупинити провадження у справі.
Позивач заперечував проти зупинення провадження у справі наголосивши, що йому надано статус учасника бойових дій під час проведення антитерористичної операції на сході України, а отже у відповідності до ч. 7 ст. 1 Закону «Про очищення влади» до нього не застосовується заборона передбачена частинами 3-4 цієї статті, в звязку з чим підстави для зупинення провадження у розгляді даної справи є неналежними, а саме клопотання таким, що не підлягає задоволенню.
Заслухавши пояснення та доводи позивача, а також представника відповідача, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що станом на 22.06.2015 р. на розгляді колегії суддів Конституційного суду України знаходиться справа за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про очищення влади».
Відповідно до статті 61 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 16.10.1996 р. № 422/96-ВР, Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України приймає рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.
У разі якщо в процесі розгляду справи за конституційним поданням чи конституційним зверненням виявлено невідповідність Конституції України інших правових актів (їх окремих положень), крім тих, щодо яких відкрито провадження у справі, і які впливають на прийняття рішення чи дачу висновку у справі, Конституційний Суд України визнає такі правові акти (їх окремі положення) неконституційними.
Згідно ст. 69 Закону України «Про Конституційний Суд України», рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Враховуючи те, що предметом розгляду адміністративної справи № 823/1462/15 є наказ начальника УМВС України в Черкаській області № 151 о/с від 03.06.2015р. про звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ, що прийнятий на підставі п. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади», а також враховуючи, що на розгляді в Конституційному Суді України перебуває справа щодо офіційного тлумачення вказаних положень Закону України «Про очищення влади», суд дійшов висновку про неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про очищення влади».
Твердження позивача щодо неналежності підстав для зупинення провадження у розгляді даної адміністративної справи суд сприймає критично та зазначає, що в даному випадку оскаржуваний наказ був виданий на той час коли ОСОБА_1 не мав статусу учасника бойових дій, а тому підпадав під дію Закону України «Про очищення влади».
Оскільки позивач оскаржує наказ про своє звільнення, який був прийнятий на підставі положень Закону України «Про очищення влади», то розгляд адміністративної справи № 823/1462/15 дійсно неможливий до вирішення справи, що розглядається в порядку конституційного провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що клопотання представника УМВС України в Черкаській області про зупинення провадження в розгляді адміністративної справи № 823/1462/15 підлягає задоволенню.
На основі викладеного, керуючись ст. 156 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про зупинення провадження в справі задовольнити.
Зупинити провадження у справі № 823/1462/15 за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання наказу про звільнення неправомірним та зобовязання вчинити певні дії до вирішення Конституційним Судом України справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року №1682-VII.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 КАС України.
Суддя С.М. Гарань
Повний текст ухвали виготовлено 09.07.2015 р.