ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
16 квітня 2013 року о 15 год. 34 хв.Справа № 808/3450/13-ам. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Шари І.В.
при секретарі судового засідання Ткаченко А.П.
за участю представників
позивача - ОСОБА_2 (довіреність від 04.12.12 №011.11-52)
-ОСОБА_3 (довіреність від 18.12.12 №011.11-63)
відповідача ОСОБА_4 (довіреність від 25.03.13 №101/8/10)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про залишення
позовної заяви без розгляду по адміністративній справі
за позовом Публічного акціонерного товариства Запорізький виробничий
алюмінієвий комбінат, м. Запоріжжя
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками
податків у м. Запоріжжя Державної податкової служби, до Головного управління
Державної казначейської служби України у Запорізькій області
про визнання протиправною бездіяльності та стягнення бюджетної заборгованості
Керуючись ст.ст. 160, 165 КАС України, суд
ВСТАНОВИВ:
29 березня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов від Публічного акціонерного товариства Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжя Державної податкової служби, до Головного управління Державної казначейської служби України у Запорізькій області, в якому позивач просить: визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо ненадання органу державного казначейства висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету; стягнути з Державного бюджету на користь Публічного акціонерного товариства Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат (код 00194122) 2 015 424 грн. бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість; стягнути з Державного бюджету на користь Публічного акціонерного товариства Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат (код 00194122) 2 328,41 грн. судового збору.
16 квітня 2013 року представником СДПІ по роботі з ВПП у м. Запоріжжя Державної податкової служби подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у звязку з пропуском передбаченим ст.99 КАС України строку звернення до суду.
В обґрунтування заявленого клопотання зазначили, що оскільки позивачем ставиться питання щодо не відшкодування бюджетного відшкодування за грудень-січень 2009 року та лютий- березень 2010 року, то з таким позовом позивач мав звернутись до суду відповідно 12.07.2011 року та 28.06.2011 року.
Представники позивача проти задоволення зазначеного клопотання заперечили. Зазначили, що правовідносини склались за час дії Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», де в п.15.4 ст.15 встановлено, що заяви (податкові декларації) на повернення з бюджету надміру сплачених податків або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, платники податку можуть подавати протягом 1095 днів, наступних за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування, а отже позивачем не порушено передбаченого Законом трирічного строку на звернення.
Вирішуючи клопотання представника відповідача та відмовляючи в його задоволенні, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) загальний строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи становив один рік. Зазначений строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Водночас п.15.4 ст.15 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлює, що заяви (податкові декларації) на повернення з бюджету надміру сплачених податків або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, платники податку можуть подавати протягом 1095 днів, наступних за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Суд також зазначає, що при вирішенні конкуренції між положеннями ч.2 ст.99 КАС України і нормами ст.15 Закону №2181-ІІІ слід врахувати приписи ч.3 ст.99 КАС України, де останнє передбачає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи із вищезазначеного, строки звернення з адміністративним позовом та порядок їх обчислення можуть встановлюватися також іншими законами, в тому числі Законом України «Про погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
У звязку з наведеним, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого клопотання а отже відмові у його задоволенні.
Керуючись ст.ст. 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжя Державної податкової служби про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення.
Суддя І.В.Шара