ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
16 травня 2014 року Справа № 808/2707/14 м. ЗапоріжжяСуддя Запорізького окружного адміністративного суду Максименко Лілія Яковлівна, перевіривши матеріали адміністративного позову
за позовною заявою: ОСОБА_1, м. Мелітополь
до відповідача 1: ОСОБА_2, начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя
відповідача 2: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ
про: визнання дій неправомірними та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся із адміністративним позовом (далі позивач) до ОСОБА_2, начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області (далі відповідач 1), Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі відповідач 2), в якому позивач просить суд:
- визнати дії посадових осіб Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області при винесенні рішення про анулювання ліцензії АГ № 589756 термін дії 11.05.2010 необмежений неправомірними;
- скасувати наказ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті № 22 від 14.02.2012 «Про прийняття рішення щодо анулювання ліцензій» в частині, в котрій анульована ліцензія серії АГ № 589756 термін дії 11.05.2010 необмежений як неправомірний.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 22.04.2014 позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху, у звязку з невідповідністю останньої вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) та позивачеві був наданий строк для усунення недоліків позовної заяви до 15.05.2014.
З метою усунення недоліків позовної заяви та на виконання вимог вищезазначеної ухвали, 14.05.2014 позивачем надано до суду оригінал квитанції від 12.05.2014 № 521220058 про сплату судового збору в сумі 36,54 грн. Отже, наразі, позивачем за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачено суму судового збору в розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду).
Відтак, у встановлений судом строк позивач усунув недоліки, у звязку із чим, позовна заява приведена у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
Спір виник із публічно-правових відносин, в яких відповідач є субєктом владних повноважень.
Згідно зі ст. 17 КАС України зазначений спір належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства, а також відповідно до ст. 18 КАС України підсудний окружним адміністративним судом.
Подана позовна заява відповідає вимогам закону, підсудна даному адміністративному суду, підстави для її повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до ч. 2 ст. 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та обєктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може: 1) прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача; 2) прийняти рішення про обовязковість особистої участі осіб, які беруть участь у справі, у судовому засіданні, про залучення третіх осіб до справи; 3) викликати на судовий розгляд адміністративної справи свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів; 4) прийняти рішення про проведення попереднього судового засідання.
Частинами 1, 2 ст. 111 КАС України передбачено, що попереднє судове засідання проводиться з метою зясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та обєктивного вирішення справи протягом розумного строку. Попереднє судове засідання проводиться суддею, який здійснює підготовку справи до судового розгляду, за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, для забезпечення всебічного та обєктивного вирішення справи протягом розумного строку, суд дійшов до висновку про необхідність призначення попереднього судового засідання в адміністративній справі.
Питання про поновлення строку звернення із адміністративним позовом буде розглянуто судом у попередньому судовому засіданні.
З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 107, 110, 111, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження в адміністративній справі № 808/2707/14 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті про визнання дій неправомірними та скасування наказу.
2.Призначити попереднє судове засідання у справі на 02 червня 2014 року о 10:00 , яке буде проводитись суддею Максименко Л.Я. одноособово в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, буд. 65-в в залі судових засідань № 14.
3.Сторонам надати у судове засідання: документи, які посвідчують особу; довіреності на представників; документи про правовий статус сторін; Витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; інші документи, які мають значення для вирішення справи по суті.
4.Відповідачам до судового засідання, у разі невизнання адміністративного позову, подати нормативно та документально обгрунтовані заперечення проти позову, або заяву про визнання позову; належно засвідчені копії документів, що будуть подані надати у справу, оригінали суду для огляду.
5.Зобовязати відповідачів надати в судове засідання засвідчені належним чином копії всіх документів, які повязані із прийняттям наказу від 14.02.2012 № 22 «Про прийняття рішення щодо анулювання ліцензій»; оригінали документів надати суду для огляду.
6.Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі разом з інформацією про їх процесуальні права та обовязки.
7.У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя Л.Я. Максименко
ВИТЯГ
про процесуальні права та обовязки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обовязки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обовязки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обовязків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.