Копія. Справа № 2а-5706/09/1170
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Сириці І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Петрівського району Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Долинська міжрайонна державна податкова інспекція Кіровоградської області до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ,-
в с т а н о в и в
Прокурор Петрівського району Кіровоградської області звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій просить стягнути активи Петрівського комбінату комунальних підприємств в рахунок погашення його податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 934,68 грн. до місцевого бюджету Петрівської селищної ради, Петрівського району, Кіровоградської області на рахунок № 33219807700376, банк отримувача - ГУДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 22224645, код платежу 12020100.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що за відповідачем рахується борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за четвертий квартал 2008 року у сумі 934,68 грн., що підтверджується поданим ним до Долинської міжрайонної державної податкової інспекції розрахунком податку та відсутністю платіжних документів на її внесення до бюджету. Вказана заборгованість на даний час не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про місце, день та час розгляду справи повідомлявся належним чином. До суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що Петрівський комбінат комунальних підприємств позов визнає повністю і просить розглядати справу без його участі.
Заслухавши думку представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Петрівський комбінат комунальних підприємств зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Петрівською районною державною адміністрацією Кіровоградської області, згідно розпорядження від 05.11.1996 року № 580-р.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
У відповідності до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст.ст.9,14,15 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати податки та інші обов'язкові платежі у строки, встановлені відповідними законами.
У відповідності до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податок з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Податок сплачується у валюті України і розраховується за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на перший день кварталу, в якому здійснюється сплата податку, і залишається незмінним протягом кварталу.
П. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», закріплено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 даного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обов'язків платників податків є обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою податкового боргу порушуються економічні інтереси держави.
Згідно з пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за одержанням податкового законодавства, правильного обчислення повнотою та своєчасної сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обв'язкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Судом встановлено, що відповідно розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2008 рік, поданого Петрівським комбінатом комунальних підприємств державній податковій інспекції, підприємство нарахувало і повинне було сплатити до бюджету за четвертий квартал 2008 року за строком сплати до 15.01.2009 року 934,68 грн. На даний час у суду відсутня інформація про сплату Петрівським комбінатом комунальних підприємств існуючої заборгованості.
Пп. 3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст., ст. 162 , 163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов прокурора Петрівського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Долинська міжрайонна державна податкова інспекція Кіровоградської області задовольнити.
Стягнути активи Петрівського комбінату комунальних підприємств в рахунок погашення податкового боргу по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 934,68 грн. на користь місцевого бюджету.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 21 вересня 2009 року.