Справа № 347/1197/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.07.2015 м. Косів
Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі: Судді: Сабадах Б.В. Секретаря:ОСОБА_1 З участю прокурора: Буджак Н.М.
захисників: ОСОБА_2, ОСОБА_3 розглянувши в залі суду м.Косів, матеріали справи , які надійшли від управління СБУ в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, працюючого начальником відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, туризму і торгівлі Косівської районної державної адміністрації Івано-Франківської області, ІДН НОМЕР_1, депутата Косівської районної ради,-
за ст. 172-7 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 не повідомив безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, згідно розпорядження Президента України № 704/2014-рп від 23.04.2014 року ОСОБА_4 призначено на посаду голови Косівської районної державної адміністрації (далі - РДА), та присвоєно 7 ранг 3 категорію державного службовця (а.с. 11-12). Згідно розпорядження Президента України № 1302/2014-рп від 23.12.2014 року ОСОБА_4 звільнено з посади голови Косівської РДА. (а.с. 13-14). Відповідно до Розпорядження Косівської РДА «Про функціональні повноваження голови, першого заступника, заступників голови та керівника апарату райдержадміністрації» голова РДА ОСОБА_4 здійснює загальне керівництво: діяльністю РДА, очолює колегію РДА, Раду з питань соціально-економічного розвитку району, боротьби з корупцією та злочинністю, веде контроль за діяльністю підлеглих та інше (а.с. 26-27). За таких обставин ОСОБА_4, у відповідності до підпункту «в» п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (чинний на час вчинення правопорушення) та підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, як державний службовець. Встановлено, що ОСОБА_4, перебуваючи на посаді голови Косівської РДА, діючи в своїх інтересах видав Розпорядження № 122-к від 25.12.2014 року «Про припинення роботи голови РДА, у якому зазначено, що звільнений з посади голови Косівської РДА згідно пункту 5 статті 36 КЗпП України з 25 грудня 2014 року в порядку переведення на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, туризму і торгівлі РДА. У подальшому згідно наказу № 34-к від 26.12.2014 року ОСОБА_4 призначено на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, торгівлі і туризму РДА в порядку переведення з посади голови Косівської РДА із посадовим окладом згідно штатного розпису та збереженням 7 рангу державного службовця. Підставою для винесення вказаного наказу стали заява ОСОБА_4 від 26.12.2014 року та розпорядження Косівської РДА від 25.12.2014 року № 122-к, підписане ОСОБА_4 (а.с. 14-16). За таких обставин, голова Косівської РДА ОСОБА_4 діяв в умовах суперечності між своїми особистими немайновими інтересами, наявність яких може вплинути на об'єктивність та неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих йому службових повноважень, тобто конфлікту інтересів в розумінні Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та Закону України «Про запобігання корупції».
Дане правопорушення вчинене 25.12.2014 року та виявлене 25.06.2015 року.
Всупереч вимог ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» який діяв на час вчинення правопорушення та ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» який діяв на час виявлення правопорушення ОСОБА_4, усвідомлюючи про виникнення у нього реального конфлікту інтересів, 25 грудня 2014 року не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив керівництво Івано-Франківської ОДА - своїх безпосередніх керівників про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про переведення його на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, торгівлі і туризму Косівської РДА (а.с. 31).
Таким чином, ОСОБА_4, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачений підпунктом «в» п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердив ту обставину, що він не повідомляв керівництво Івано-Франківської ОДА своїх безпосередніх керівників про наявність у нього реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення про переведення на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, торгівлі і туризму Косівської РДА, так як вважав що такого конфлікту не має. Діяв виключно згідно вимог трудового законодавства та Закону про державну службу. Вважає що виніс законні розпорядження. А призначений він начальником відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, туризму і торгівлі РДА на посаду наказом від 26.12.2014 року заступника начальника управління ОСОБА_5. Заперечує протокол також в тій частині, що своїми діями про наявність конфлікту інтересів він наніс майнову шкоду. Просить суд визнати його невинним оскільки правопорушення передбачене ч.1 ст.172-7 КпАП України не вчиняв.
В судовому засіданні, прокурор правопорушення, що вказане в протоколі, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КпАП України, підтримав повністю, просив притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, зазначивши про наявність в його діях складу правопорушення, яке передбачене ч.1 ст.172-7 КпАП України. Вважає, що в діях ОСОБА_4 був присутній конфлікт інтересів так, як він одноособово перевів себе з посади голови Косівської РДА на начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, туризму і торгівлі РДА не аовідомивши безпосереднє керівництво.
Суд вислухавши правопорушника, думку прокурора та вивчивши матеріали справи та пояснення ОСОБА_4 вважає, що вина правопорушника у вчиненні інкримінованого йому правопорушення повністю підтверджується виходячи з наступних підстав.
За змістом ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язковою умовою даного правопорушення є неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, а саме згідно п.п.1, 2 ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» особа повинна вжити заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та повідомити невідкладно про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, вказані дії ОСОБА_4 не були здійснені, не повідомлено про конфлікт інтересів, що підтверджується матеріалами справи і поясненнями самого правопорушника, з яких вбачається що про наявність конфлікту інтересу він не повідомляв безпосереднє керівництво при підписанні наказу № 122-к від 25.12.2014 року.
Згідно примітки 1 ст. 172-7 КУпАП (в редакції Кодексу від 25.11.2014 року, чинної на час інкримінованих діянь) суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Приміткою 2 ст. 172-7 КУпАП встановлено, що у цій статті під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Вина ОСОБА_4 підтверджується також матеріалами справи зміст яких оголошено в судовому засіданні, зокрема:
-розпорядженням Президента України № 704/2014-рп від 23.04.2014 року, згідно якого ОСОБА_4 призначено на посаду голови Косівської районної державної адміністрації Івано-Франківської області (а.с. 11);
-розпорядженням Косівської РДА від 25.04.2014р. № 53-к (а.с. 12), відповідно до якого ОСОБА_4 приступив до роботи на посаді голови Косівської районної державної адміністрації з 25 квітня 2014 року.
-розпорядженням Президента України № 1302/2014-рп від 23.12.2014 року, згідно якого ОСОБА_4 звільнено з посади голови Косівської РДА (а.с. 13-14);
-розпорядженням Косівської РДА № 122-к від 25.12.2014 року «Про припинення роботи голови РДА, у якому зазначено, що ОСОБА_4 звільнений з посади голови Косівської РДА згідно пункту 5 статті 36 КЗпП України з 25 грудня 2014 року в порядку переведення на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, туризму і торгівлі РДА (а.с. 14);
-Наказом заступника начальника управління економічного розвитку, торгівлі і туризму райдержадміністрації № 34-к від 26.12.2014 року, згідно якого ОСОБА_4 призначено на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку, торгівлі і туризму РДА в порядку переведення з посади голови Косівської РДА із посадовим окладом згідно штатного розпису та збереженням 7 рангу державного службовця. Підстава: заява ОСОБА_4 від 26.12.2014 року та розпорядження Косівської РДА від 25.12.2014 року № 122-к (а.с. 16);
-розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 28.04.2014 року № 149-к, відповідно до якого ОСОБА_4 присвоєно 7 ранг державного службовця (а.с. 19);
-попередженням від 14.04.2014 року, відповідно до якого ОСОБА_4 був попереджений про обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу», «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с. 20);
-Присягою державного службовця ОСОБА_4 (а.с. 21);
-довідкою Івано-Франківської обласної державної адміністрації № 4430/1/1-15/01-077 від 23.06.2015, згідно якої колишній голова Косівської райдержадміністрації ОСОБА_4 не повідомляв керівництво Івано-Франківської облдержадміністрації про виникнення у нього конфлікту інтересів при переведенні на посаду начальника відділу соціально-економічного розвитку управління економічного розвитку туризму і торгівлі Косівської райдержадміністрації у грудні 2014 року (а.с.31).
-розпорядженням Косівської РДА «Про функціональні повноваження голови, першого заступника, заступників голови та керівника апарату райдержадміністрації» голова РДА ОСОБА_4 здійснює загальне керівництво: діяльністю РДА, очолює колегію РДА, Раду з питань соціально-економічного розвитку району, боротьби з корупцією та злочинністю, веде контроль за діяльністю підлеглих та інше (а.с. 26-27).
Отже, дії ОСОБА_4, які виразилися у неповідомленні ним безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», кваліфіковано вірно, а тому він підлягає відповідальності за ст.172-7 КУпАП, в редакції, чинній на момент інкримінованих йому діянь. При накладенні адміністративного стягнення, враховується характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове положення, обставини що пом'якшують відповідальність, та відсутність бставин, що обтяжують відповідальність.
Обставиною, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП України визнається позитивна характеристика особи, наявність на утриманні трьох неповнолітніх дітей, вперше притягається до адміністративної відповідальності.
Обтяжуючих обставин не виявлено.
Враховуючи вищевикладене, вирішуючи питання про адміністративне стягнення, яке слід застосувати до особи, що притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що стягнення має бути визначене у межах санкції ч.1 ст. 172-7 КУпАП України, чинної на момент вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.1 ст. 172-7, ст.ст. 29, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП та застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь отримувача коштів УДКСУ у Косівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38026046, банк отримувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, рахунок отримувача 31210206700266, код класифікації доходів 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891606, - 36,54 грн. судового збору.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляції протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду в Івано-Франківській області через Косівський районний суд.
Суддя: Б.В. Сабадах