Справа № 344/9204/15-а
Провадження № 2-а/344/404/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2015 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Татарінової О.А.
за участю секретаря Стефанюк Х.Я.
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася в суд з адміністративним позовом до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 668 від 04.11.2011 року Про затвердження порядку встановлення режиму роботи закладів торгівлі,ресторанного господарства,сфери послуг,відпочинку та розваг в частині встановлення денного часу час з 8.00 години до 23.00 години (для закладів ресторанного господарства), нічного часу з 23.00 години до 8.00 години (для закладів ресторанного господарства).
В судовому засіданні представник відповідача- виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради звернулася із клопотанням про залишення позовної заяви ОСОБА_3 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради без розгляду через пропуск строку звернення до суду.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Заявленою вимогою є визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 668 від 04.11.2011 року Про затвердження порядку встановлення режиму роботи закладів торгівлі,ресторанного господарства,сфери послуг,відпочинку та розваг в частині встановлення денного часу час з 8.00 години до 23.00 години (для закладів ресторанного господарства), нічного часу з 23.00 години до 8.00 години (для закладів ресторанного господарства).
Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно відмітки суду на адміністративному позові ОСОБА_3 звернулася в суд 26 червня 2015 року.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду.
Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала (частина 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи (частина 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України).
Позивач звернулася до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області лише 26 червня 2015 року, тобто з порушенням визначеного шестимісячного строку звернення до суду.
Позивач обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даною позовною вимогою, посилається на те, що про рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 668 від 04.11.2011 року Про затвердження порядку встановлення режиму роботи закладів торгівлі,ресторанного господарства,сфери послуг,відпочинку та розваг дізналася нещодавно з газети Анонс-контракт. На підтвердження доводів позивач надала копію газети за 22 травня 2014 року.
Як зазначив в судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 прочитала статтю в газеті в травні 2015 року,однак належних доказів на підтвердження своїх доводів суду не надав.
Окрім того,до позовної заяви додана копія скарги представника позивача ОСОБА_4 на адресу прокуратури Івано-Франківської області від 22.10.2013 року.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що жодних обґрунтованих доказів поважності причин строку звернення до суду з позовом - Позивачем не зазначено.
Крім того,згідно наданих до заяви представником виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради матеріалів вбачається,що рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 668 від 04.11.2011 року Про затвердження порядку встановлення режиму роботи закладів торгівлі,ресторанного господарства,сфери послуг,відпочинку та розваг було опубліковане в офіційному друкованому органі Івано-Франківської міської ради- газеті Західний курєр № 46 від 17.11.2011 року та інтернет-сторінці.
Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обовязків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є обєктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і повязані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Таким чином, в звязку з вищевикладеним та, враховуючи те, що Позивачем не наведено доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом, суд приходить до висновку про те, що Позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 668 від 04.11.2011 року Про затвердження порядку встановлення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства,сфери послуг,відпочинку та розваг в частині встановлення денного часу час з 8.00 години до 23.00 години (для закладів ресторанного господарства), нічного часу з 23.00 години до 8.00 години (для закладів ресторанного господарства) у встановленому законодавством порядку, а тому на підставі частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України подану позовну заяву слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 та 165 КАС України,суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_3 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом пяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя Татарінова О.А.