Постанова № 46632769, 02.12.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2009
Номер справи
2а-5929/09/0870
Номер документу
46632769
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2009 року о 10 год. 39 хв Справа № 2а-5929/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріМироновій К.В.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Запоріжжя

до:фізичної особи підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя

простягнення суми адміністративно-господарських санкцій,

за участю представників:

від позивача:ОСОБА_2, довіреність № 07-24/2866 від 11. 06.2009 р.;

від відповідача:не зявився, -

ВСТАНОВИВ:

22 жовтня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 3 784 грн. 55 коп.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що відповідно до «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» наданого відповідачем до Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача, за звітний період склала 8 осіб, таким чином, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу повинна складати одну особу. Згідно відомостей, наданих ФОП ОСОБА_1 у «Звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів», середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві склала 0 осіб, що є меншим ніж установлено нормативом. Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів є менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, яке використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Розмір адміністративно-господарських санкцій за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві або фізичної особи та за 2008 рік у ФОП ОСОБА_1 складає 3 581 грн. 25 коп.

Згідно з Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк. Таким чином, сума пені за 190 днів прострочення складає 203 грн. 30 коп.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала в повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві. Просить суд стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 3 784 грн. 55 коп.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

28 вересня 2009 року фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 до Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подано «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік», форми 10 ПІ річна-поштова, затвердженого наказом Мінпраці України № 42 від 10 лютого 2007 року.

Відповідно до зазначеного звіту середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік складає 08 осіб. З них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність за рік складає 0 осіб. Кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» фактично за рік повинно складати одну особу. Середньорічна заробітна плата штатного працівника за рік складає 7 162 грн. 50 коп. Вказаний звіт підписаний ФОП ОСОБА_1

Згідно розрахунку заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів за 2008 рік, який надано позивачем, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у 2008 році 08 осіб; кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати в 2008 році на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа; середньооблікова кількість інвалідів у 2008 році 0 осіб; середньорічна заробітна плата штатного працівника в 2008 році 7 162 грн. 50 коп.; сума адміністративно-господарських санкцій 3 581 грн. 25 коп.; сума пені за один день прострочення (120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України) 1 грн. 07 коп.; сума пені за період з 16 квітня 2008 року по 22 жовтня 2009 року 203 грн. 30 коп.; загальна сума заборгованості 3 784 грн. 55 коп.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані сторонами докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ч.8 ст.69 Господарського кодексу України підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену відповідно до Закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту. Відповідальність підприємства за невиконання даної вимоги встановлюється Законом.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875 ХІІ від 21 березня 1991 року для підприємств (обєднань), установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено Законом.

Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства (обєднання ), установи і організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, зобовязані щорічно сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, незайняте інвалідом. А для підприємств, на яких працює від 8 до 15 чоловік, розмір штрафних санкцій визначається в розмірі половини середньорічної заробітної плати на підприємстві.

Згідно з формою державної статистичної звітності № 10 ПІ поштова-річна «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженою наказом Мінпраці України № 42 від 10 лютого 2007 року, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, фізичні особи, які використовують найману працю, не пізніше 1 березня після звітного періоду подають до регіонального відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем був наданий позивачу звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік. Як встановлено зі звіту середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві відповідача у 2008 році складала 08 осіб.

Відповідно до ст. 19 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів ФОП ОСОБА_1 у 2008 році повинен складати 1 особу.

Відповідачем на час проведення судового засідання не надано до суду доказів сплати штрафних санкцій.

Згідно з ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь строк.

З урахуванням зазначеного, відповідно до розрахунку позивача, сума пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу щодо працевлаштування інвалідів, за період з 16 квітня 2009 року по 22 жовтня 2009 року, становить 203 грн. 30 коп.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону

Відповідач не надав суду будь-яких доказів створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості необхідній для виконання нормативу, або доказів які б свідчили б про вжиття заходів щодо самостійного пошуку та працевлаштування інвалідів.

З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги документально підтвердженими, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69035, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 6 Б, кв. 16, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147, р/р 31212230700101, одержувач державний бюджет Гуляйпільського району Запорізької області, код ЄДРПОУ 34676890, ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015, код платежу 50070000) суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році, у розмірі 3 784 (три тисячі сімсот вісімдесят чотири) грн. 55 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

СуддяН.В. Стрельнікова

Постанова у повному обсязі складена 04 грудня 2009 року