Категорія статобліку 6.14
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009 року о 15 год. 49 хв. Справа № 2а-5121/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріСвітлицькій О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом
спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1
Валентиновича, м. Запоріжжя
про стягнення фінансових санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2, довіреність № 1154/10/32-115 від 28.07.2009 р.
від відповідача: ОСОБА_1, посвідчення водія від 12.12.1996 р.
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося із адміністративним позовом до Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 1700,00 грн. фінансових санкцій. Позивач ґрунтує свої вимоги на положеннях ст. ст. 15, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Посилається на те, що проведеною працівниками регіонального управління перевіркою встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, роздрібна торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії. Вказує, що за виявлене порушення відповідачу нараховано фінансові санкції, передбачені ст. 17 Закону, в розмірі 1700,00 грн. В порушення п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідач в добровільному порядку санкції не сплатив.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Відповідач письмового відзиву на позов не надав, в судовому засіданні проти позову заперечив та вважає його необґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню. ОСОБА_1 в усних поясненнях вказав, що ліцензія на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на час перевірки дійсно була відсутня. Стверджує, що він своєчасно та в повному обсязі оплатив необхідні кошти, але з вини обслуговуючого банку вони не були перераховані вчасно до бюджету, а тому він не зміг отримати ліцензію.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 15.01.1998 р. Жовтневою районною радою м. Запоріжжя за адресою: м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 20/9, про що зроблено запис в Журналі обліку реєстраційних справ за № 4158/2. 06.01.2009 р. співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлення № 339 від 31.12.2008 р. проведено перевірку господарської одиниці кіоску №К-400, розташованого за адресою м. Запоріжжя, вул. Космічна, 129, що належить субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_1, за результатами якої складено акт № 080273/0826-0117. Перевіркою встановлено факт реалізації пачки сигарет «Честерфілд»за ціною 4,00 грн.… На момент перевірки у ПП ОСОБА_1 відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Тобто приватним підприємцем порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», відповідальність за яке передбачена ст. 17 вказаного Закону.
На підставі акту перевірки, 10 січня 2009 р. начальником Регіонального управління прийнято рішення № 080289/0826-32, яким до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Відповідач в добровільному порядку суму фінансових санкцій не сплатив, тому Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області звернулося до суду про їх стягнення.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 р. № 481-95/ВР (надалі за текстом - Закон), роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
В ході перевірки було виявлено та зафіксовано актом № 080273/0826-0117 порушення відповідачем вимог ст. 15 Закону, а саме: здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Акт перевірки № 080273/0826-0117 підписаний відповідачем. Згідно додатку до акту перевірки - опис наявності алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів які знаходяться в реалізації ПП ОСОБА_1, встановлено наявність тютюнових виробів у кіоску на загальну суму 134,00 грн.
Статтею 17 Закону передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 р. № 790 (надалі за текстом - Порядок).
Пунктом 6 Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Рішенням начальника Регіонального управління № 080289/0826-32 від 10.01.2009 р. до ПП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. Вказане рішення 13.01.2009 р. було направлено ОСОБА_1 заказним листом з повідомленням про вручення, але було повернуто з відмуткою пошти «за закінченням терміну зберігання», про що складено акт про невручення від 27.03.2009 р. У звязку із цим, рішення 27.03.2009 р. було розміщено на дошці оголошень, що є фактичним днем його вручення.
Доказів на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду і воно було визнане недійсним, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказів на спростування позовних вимог відповідачем суду не надано.
Як зясовано судом у тексті рішення про застосування фінансових санкцій від 10.01.2009 р. № 080289/0826-32 була допущена в резолютивній частині описка, а саме: «застосувати до ПП Шумкова В.В….фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі за торгівлю алкогольними напоями», замість необхідного «за торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії». У звязку із цим, заперечення відповідача в цій частині є безпідставними.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У матеріалах справи відсутні докази перерахування суми застосованих фінансових санкцій у строки, визначені законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
В решті заперечення відповідача судом до уваги не приймаються, оскільки в судовому засіданні підприємець підтвердив, що на час перевірки у нього не було ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а причин за яких вона була відсутня, не впливають на сам факт виявленого порушення вимог закону та можливість застосування фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (69600, м. Запоріжжя, вул. Залізнична, 20/9, ідент.код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету (р/р 31110106700003, МФО 813015, ОКПО 34677124, код БК 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області) 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 09.10.2009 р.